Pseudokibice wybiegli z lasu, policjanci zaczęli strzelać. Pięciu mieszkańców naszego regionu zatrzymanych

Chcieli zaatakować kibiców ze Stalowej woli, kiedy ci zatrzymali się na parkingu. Zabezpieczający przejazd policjanci zaczęli strzelać. Pięciu mieszkańców naszego regionu usłyszało już zarzuty, trwają poszukiwania pozostałych.

Zdarzenie miało miejsce w środę w miejscowości Górno. Funkcjonariusze z oddziału prewencji z Rzeszowa zabezpieczali przejazd kibiców ze Stalowej Woli, którzy swoimi samochodami wracali z meczu do miejsca zamieszkania. W pewnym momencie kolumna pojazdów zatrzymała się a po chwili z pobliskiego lasu wybiegła grupa ponad 100 osób i skierowała się w ich stronę.

Zamaskowani, wyposażeni w rękawice bokserskie i ochraniacze na szczękę napastnicy biegli pomiędzy jadącymi droga krajową nr 19 Lublin – Rzeszów samochodami, nie zwracając na nic uwagi. Policjanci najpierw ustawili się tyralierą oddzielając obydwie grupy, jednak po chwili zrozumieli, że nie przyniesie to większego skutku.

Ponieważ wybiegający z lasu mężczyźni nie reagowali na polecenia policjantów, ci oddali salwę ostrzegawczą w powietrze z broni gładkolufowej. To spowodowało, że napastnicy rozbiegli się po lesie. Po zdarzeniu policjanci zatrzymali 5 napastników, w tym 2 w bezpośrednim pościgu. Są to mieszkańcy powiatu zamojskiego i lubelskiego w wieku od 18 do 26 lat.

Dzisiaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim, mającym na celu dokonanie gwałtownego zamachu na kibiców przeciwnej drużyny. Żaden z podejrzanych nie przyznał się do popełnienie zarzucanego czynu. Wobec dwóch podejrzanych Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wystąpiła do sądu z wnioskiem o areszt tymczasowy. Natomiast wobec trzech pozostałych zastosowane zastaną policyjne dozory połączone z zakazami opuszczania kraju.

Podejrzanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)
2018-08-18 10:08:30

Zobacz również

39 komentarzy

 1. Po co było ostrzegać. Strzelać i to starać się celnie….

  • dziki powinny być do odstrzału i nie ma znaczenia że potrafią stać na dwóch tylnych kończynach

 2. Skandal żeby strzelać do istot człekokształtnych z tak bliskiej odległości i nie trafić.

  • Dederkałło Narcyz

   Tak jest!!! Ukarałbym policjantów za zmarnowanie amunicji i pognał na strzelnice potrenować.

 3. do czego to doszło ze policjanci najpierw musieli w 14 osób stanąć na przeciw 100 osobowego tłumu, żeby dojść do wniosku zeto nie ma sensu:D kto tym dowodził ?

 4. Brawo Policja!

 5. a dlaczego strzelali w powietrze? Mogli strzelać do tych troglodytów i mogli policjanci później się tłumaczyć, że strzelali do dzików z AsYfem

 6. akurat kibole Motóra wiedzieli gdzie staną na popas kibole Stalówki

 7. Szkoda ze policji nie dali AK…z ostrą amunicją więcej już by bydło nie wybiegło..

 8. a po co strzelać w powietrze?

 9. Młodzi polscy patrioci zostali spałowani? Szkoda…

 10. walić z ostrej w głowe, jaka tam gładkolufowa

 11. szkoda, że nie strzelali do nich

 12. Niepotrzebnie strzelali w powietrze.

 13. Bez sensu. Oddali by jedna salwe w tych typkow, to by wiecej osob zatrzymali i nie musieliby za nimi latac… Gdzie tu sens, gdzie logika?

 14. Powinni od razu seriami z kałachów w bydło walić, pewnie towarzystwo zarażonych ASF było i dlatego takie ffffściekłe???

 15. A za karę do bpa Hosera na ministrantów.

 16. Powinni strzelać w te puste łby tych idiotów alakibiców i wszyscy powinni zdechnąć na miejscu później wykopać dół i zasypać to g..no w nim.

 17. Powiem tyle : stalowiaki dowiedzieli się że mamy ich na cynglu , cykory rozbiegli się po lesie i do tej pory ich szukają z 15 chyba ochraniali psy bo zrobilim by z nich dżem ale na razie remis bo zaczęli walić w nas z ostrej tylko drzazgi z drzew leciały. Ale już fama poszła na Polskę że z motorem żartów nie ma , blady strach padł w rzeszowie i mielcu .

 18. Nie rozumiem po co policja jest delegowana, do tego typu zadań. Aby chronić jednych idiotów przed drugimi
  ?powinno się to zostawić samemu sobie. Niech się wbijają, uszkadzają. A jak ktoś z nich będzie potrzebował pomocy medycznej to niech płaci z własnej kieszeni lub jej nie otrzymuje. Proste. Po 2-3 latach byłby spokój a te słabe i głupie jednostki by nieistniały.

 19. Jacy to w ogóle ,,pseudokibice ,, dlaczego nadużywacie tego słowa ? To zwykli bandyci co do piłki nic nie mają , ich nie interesuje sport , no chyba że sztuki walki………..a po zatym to po co tam policja , niechby się pozabijali , paru troglodytów mniej…

  • Bylo powybijac ten pusty plebs co ma siano we lbie!kto rodzi takich przyglupow ja sie pytam…”glupich nie sieja…”

 20. Może strzelali do dzików z ASF a nie do kiboli bo z zachowania by wychodziło ze to stado dzikich świń z lasu na drogę wyskoczyło .

 21. Chcą się bić, to niech się biją. Nie robią krzywdy osobom postronnym, biją się w lesie, czy obok, wiec po co karać za to? Każdy kto bierze w tym udział, wie na co się pisze i co robi.

  • W sumie racja, ale potem dzwonia na pogotowie i trzeba typa ratowac, a to kosztuje. Taniej wychodzi palowanie.

 22. Znowu KOD zaatakował Wolne sądy Konstytucja buhaha

 23. Komu to przeszkadza chcą się bic to niech się biją

  • Jak byś interesował się ile kosztuje później leczenie takiego cwelka to byś może zmienił zdanie. Do tego syf jaki taka szuja robi w szpitalu i odwiedzające go naćpane towarzystwo.

 24. Anioł Cieć Dyżurny

  Jedni wiedzieli, gdzie drudzy się zatrzymają – skąd???

 25. Jak się naczelnik dowie, to jeszcze ich pozwalnia 😉

 26. gdyby strzelali celniej nie musieliby lata ć za nimi po lesie a i grabarz samotnie … tez zarobiłby na zeszyty dla dziatwy

 27. To kibice to patologia

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach