Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Agresywny pies atakuje i zagryza inne zwierzęta. Mieszkańcy obawiają się, że dojdzie do tragedii (zdjęcia)

Kilka psów zaatakował, dwa zagryzł. Mieszkańcy jednego z lubelskich osiedli obawiają się, że agresywny pies zacznie zagrażać ludziom. Sprawą zajmuje się też policja.

W ostatnim czasie mieszkańcy ul. Skowronkowej w lubelskiej dzielnicy Sławin zmagają się z problemem psa, który co jakiś czas wydostaje się z posesji i sieje postrach. Jak tłumaczą mieszkające tam osoby, z powodu licznych zdarzeń z udziałem tego psa, wciąż nie mogą się czuć bezpiecznie. Wszystko dlatego, że nawet interwencje policji nie sprawiły, aby właściciel zwierzęcia zabezpieczył posesję uniemożliwiając mu jej opuszczanie.

Mieszkańcy relacjonują, iż na początku czerwca pies wydostał się na ulicę i zaatakował dwa yorki. Te w starciu z wiele większym przeciwnikiem nie miały żadnych szans na przeżycie. Po ponad tygodniu sytuacja się powtórzyła. Tym razem ofiarą ataku stał się jamnik. Na szczęście całą sytuację widziało kilka osób, które natychmiast zareagowały. Trzech mężczyzn w porę odgoniło agresywne zwierzę, jednak jamnik odniósł poważne obrażenia i trafił do lecznicy weterynaryjnej.

W obu przypadkach o wszystkim zaalarmowana została policja. Obecnie prowadzone są czynności procesowe w kierunku przestępstwa.

– Wiemy bardzo dobrze, że to nie jedyne przypadki ataku tego psa na inne zwierzęta. W poprzednich jednak właściciel miał wypłacić odszkodowanie, dzięki czemu sprawa nie trafiła do organów ścigania. Wszystko dlatego, że nie były one tak poważne w skutkach. Jednak widać wyraźnie, że agresja u tego psa narasta, więc może być z nim coraz gorzej – mówi nam jeden z mieszkańców ul. Skowronkowej.

Pies, na razie jest agresywny tylko w kierunku zwierząt, jednak nikt nie ma pewności, czy nie zaatakuje człowieka. A jest to osiedle głównie domów jednorodzinnych, wokół bawią się dzieci, jeżdżą rowerzyści, więc mieszkańcy są pełni obaw o swoich bliskich.

– Chcemy, aby ta sprawa w końcu została odpowiednio załatwiona, a właściciel agresywnego psa poniósł konsekwencje swoich zaniedbań. Dlatego też apelujemy do wszystkich osób, których pupile zostały zaatakowane, aby zgłaszali się na policję. Dzięki temu uda się uniknąć poważniejszych zdarzeń – dodają mieszkańcy.

Agresywny pies atakuje i zagryza inne zwierzęta. Mieszkańcy obawiają się, że dojdzie do tragedii (zdjęcia)

Agresywny pies atakuje i zagryza inne zwierzęta. Mieszkańcy obawiają się, że dojdzie do tragedii (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

31 komentarzy

 1. Adres tego osa to Sławinkowska [***]

 2. nikt z sąsiadów nie jest myśliwym ani nie ma broni sportowej? serio?

  • Kto by w dzisiejszych czasach próbował pomylić psiaka z lisem?

   • ja psa nie mam, ale jakby to bydle zaczeło sie rzucać na moje dziecko to byłaby ostatni czynnośc w zyciu tego kundla

 3. W Polsce psy wolno biegające w odległości większej niż 50 metrów od domu powinny być zastrzelone. Psy agresywne, które napadają na ludzi powinny być uśpione a nie przekazywane do schronisk.
  Watahy zdziczałych psów są groźne dla ludzi i zwierząt i niech żaden psiarz nie staje w ich obronie. Wypadki zagryzienia ludzi przez zdziczałe psy pamiętam z Libii.
  Natomiast zakazy posiadania psów ras uznanych za niebezpieczne uważam za niepotrzebne, bo nikomu zdrowia, ani życia to nie uratuje tylko zwiększy opresyjność niby polskiego państwa. Na Cyprze nie widać psów bez właściciela. Wszystkie psy na spacerze są na smyczy i każdy właściciel sprząta psie odchody.

  • i taki był wcześniej przepis…myśliwy miał OBOWIĄZEK zastrzelić takiego psa…
   a co do schronisk masz racje…znajomi wzięli ze schroniska kundla…a ten kundel zaczął się po tygodniu rzucać…to na dziadka…to na ciocię, która przyszła w odwiedziny…okazało się ZAPOMNIELI powiedzieć, ze pies jest agresywny…

 4. Ludzie ktorzy maja psa to brudasy

  • zgadzam sie…ja w takim domu gdzie jest pies to brzydzę się usiąść na kanapie…wolę na krześle, bo tam sierściuch nie wchodzi…a w domu śmierdzi jak z psiej budy

 5. Niektórym na niczym i nikim nie zależy i niszczą życie innym – właśnie przez takie bezczelne lekceważenie problemu! – PIES POWINIEN ZOSTAĆ UŚPIONY- na co czekamy? Aż pogryzie małe dziecko bo pomyli je z yorkiem? Tragedia właścicieli tych psów. Widok jamnika po takich przejściach – makabra! Koniec przyzwolenia na posiadanie psów bez ponoszenia osobistej odpowiedzialności!!! Właściciel agresywnego psa powinien pójść siedzieć!

 6. Czy wiadomo czy sprawa jest rozwiązana? Złapano agresywne zwierzę?

 7. A nie można go po prostu zutylizować razem z włascicielami??

 8. Skoro właściciel jest tępy i policja nie daje rady to zgłosić do odpowiednich służb i zabiorą na uśpienie. Mam Yorka jakby zrobił to co z tymi poprzednimi już by na pewno gnił pod ziemią.

Dodaj komentarz

Z kraju