Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmuje się sprawą fałszywych SMS-ów z alertem RCB

Dzisiaj na telefony m.in. mieszkańców powiatów przy granicy z Ukrainą przyszły fałszywe SMS-y , podpisane jako alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Sprawą zajmuje się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

– Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nie wysyłało Alertu RCB, dotyczącego zgłaszania się mężczyzn do urzędów gmin. Sprawą fałszywych SMS-ów zajmuje się już Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Policja – czytamy w komunikacie RCB.

Z treści wysłanych SMS-ów wynika, że mężczyźni w wieku 18-65 lat, zamieszkujący teren gminy Dukla, zobowiązani są do stawienia się na terenie urzędu gminy 27.11.2018 r. w związku z sytuacją kryzysową na Ukrainie. Wiadomość kończy się zdaniem „Proszę oczekiwać dalszych komunikatów”.

SMS wygląda, jak te, które przesyłało do tej pory Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Wiadomość podpisana jest „Alert RCB”. Sprawą zajmuje się już ABW, trwa ustalanie kto rozesłał SMS-y o takiej treści.

(fot. RCB)

12 komentarzy

  1. No to baran będzie miał powołanie , ale do prokuratury. A oczekiwał to będzie , ale na wyrok .

  2. niech zgadnę,jutro prawdziwe będą rozsyłane.

  3. Ja już dostałemUwaga ! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nie wysrało Alertu RCB

  4. ciekawe skad ktos mial dane mieszkancow tej gminy? albo luka w RCB albo informacja wyszla za wczesnie i bedzie prawdziwa…

  5. no i ja sie pytam co w przypadku gdy bedzie prawdziwy taki sms…. ????ja mam swoich dwóch synów i męża oddac aby walczyli w sprawie Ukrainy … napewno ..

  6. SAMI SIE OSMIESZYLI ODWOŁYWANIEM TEGO TYPU INFORMACJI. NIECH SOBIE ZROBIA LEPSZE ZABEZPIECZENIA PRZECIW ATAKOM HAKERSKIM!!! KUPĄNASZEJ KASY DYSPONUJĄ A NIEMAJA DOBRYCH ZABEZPIECZEN???

  7. Pewnie to był falstart,góra już pewnie ustaliał,że w zamian za roszczenia israelitów nasze wojaki pójdą przed Abramsami coby na polach minowych gąsienic nie uszkodziły.

  8. Zmienili zdanie i teraz zamiatają pod dywan.

  9. Już bym leciał ,na to wezwanie ….niedoczekanie …nawet gdyby to nie były fałszywe …