Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nastolatek chciał nastraszyć kolegów. Żart może go kosztować 15 tys. złotych

W Milejowie w budynku w którym znajdują się lokale handlowe i usługowe doszło do włączenia alarmu przeciwpożarowego. Koszty przywrócenia systemu do stanu poprzedniego to około 15 000 zł.

Do zdarzenia doszło w Milejowie w budynku, w którym znajdują się lokale handlowe i usługowe. Nieznany sprawca włączył system alarmowy poprzez wybicie szybki i wciśnięcie przycisku znajdującego się wewnątrz budynku

Włączenie systemu pożarowego spowodowało otwarcie klap dymnych zainstalowanych na dachu budynku. Administrator nieruchomości złożył zawiadomienie o zniszczeniu mienia. W chwili obecnej przywrócenie do prawidłowego działania systemu przeciwpożarowego oraz budynku do poprzedniego stanu wiąże się z kosztami około 15 000 zł.

Łęczyńscy kryminalni ustalili sprawcę włączenia alarmu. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec gminy Łęczna. Nastolatek swoje zachowanie tłumaczył tym, że chciał nastraszyć kolegów.

Teraz o losach nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

(fot. pixabay.com- ilustracyjne)

9 komentarzy

 1. 15 tys . zł. za wciśnięty guzik? To co to za system ? Pewnie sam gasi bez wzywania straży pożarnej .

 2. Tak sobie myślę

  że od straszenia to jest baba-jaga a 15 latek powinien już mieć jakieś śladowe ilości mózgu.

 3. Tyle to kolego Kondziu kosztuje. Kosztem jest tutaj wymiana czynnika napędowego klap (butle z dwutlenkiem węgla) oraz usługa ich zamknięcia i przywrócenia systemu do gotowości. Dodatkowo straty związane z ewakuacją, a przez to też prawdopodobnie zmniejszony utarg. A wystarczyło mądrze napisać tzw. „scenariusz pożarowy….”. Kto mądry w galerii handlowej zaprogramował zadziałanie oddymiania z ROP bez potwierdzenia z czujki dymu? ROP powinien uruchomić sterowanie dla alarmu II stopnia bez oddymiania, tj. wyłączenie wentylacji bytowej, alarmowanie ludzi i ewakuacja, powiadomienie PSP, wydzielenie stref. Wtedy straty byłyby równoznaczne z kosztem fałszywego przyjazdu straży. Ale cóż…. tak to jest zaoszczędzić na specjaliście…
  P.S. Sam gasi to system tryskaczowy i straty były by dużo większe. Ale ampułka tryskacza pęka od temperatury lub umyślnego uszkodzenia, więc w tym przypadku by i tak woda nie poleciała.

 4. dla zasady powinien zapłacić

 5. Jedynym zniszczonym mieniem to jest zbita szybka ROP.
  Klapy się otworzyły?
  To przynajmniej administrator wie, że system działa 🙂
  „W chwili obecnej przywrócenie do prawidłowego działania systemu przeciwpożarowego oraz budynku do poprzedniego stanu wiąże się z kosztami około 15 000 zł”
  Ciekawe jakie straty miał na myśli administrator?
  Przywrócenie systemu do stanu poprzedniego?
  System oddymiania był jednorazowy?

  • Fachowo powyżej opisał to @oddymiający 🙂
   Ja miałem wątpliwości co do kosztów, bo samo nieuzasadnione użycie ROP powinno spowodować jedynie przyjazd straży pożarnej (o ile taki sygnał był przekazywany do straży).
   No i powiedzmy straty związane z ewakuacją ale administrator wspominał o kosztach przywrócenia systemu.

 6. Jak sobie rodzice imbecylka wyhodowali to teraz niech bulą. A można było inaczej wychować.

Z kraju