6-letnie dziecko pogryzione przez owczarki niemieckie trafiło do szpitala

Do szpitala z obrażeniami ciała trafiło dziecko pogryzione przez dwa duże psy. Zwierzęta należące do 58-latka prawdopodobnie podkopały się pod siatką i wybiegły na ulicę.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu w miejscowości Kowala Druga w gminie Poniatowa. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o tym, że doszło do pogryzienia 6-letniego dziecka przez dwa psy.

Policjanci ustalili, że 6-letnie dziecko wraz z babcią wracało ze szkoły. Nagle podbiegły do nich dwa psy, które zaatakowały dziecko. W wyniku tego zdarzenia z obrażeniami ciała trafiło do szpitala w Lublinie.

Mundurowi ustalili, że dwa owczarki niemieckie należą do 58-latka z gminy Poniatowa. Mężczyzna okazał ważne karty szczepień psów oraz poinformował, że psy były zamknięte. Prawdopodobnie podkopały się pod siatką i wybiegły na ulicę.

Opolscy policjanci wykonują czynności w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka. Obecny na miejscu lekarz weterynarii zarządził 15-dniową obserwację psów.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Zobacz również

62 komentarze

 1. psy uśpić a właściciela do kryminału

  • a ciebie poddać eutanazji, najprostsze wg Ciebie rozwiązanie problemu pozbyć się go na wieki wieków.

   • Ma całkowitą rację, więc nie wiem czemu pyszczysz dzbanie. Zaatakowały raz, zaatakują kolejny. To są zwierzęta. Właściciel powinien zapłacić z 10 tyś. bo nie ma sensu takiego żywić na koszt podatnika.

 2. Jakie narażenie utraty życia lub zdrowia?! Przecież to nieszczęśliwy wypadek… Sam ich nie spuścił z podwórza. Owczarki to rozrabiaki, psują co tylko stanie na ich drodze, ale owczarki to też inteligentne i nie zbyt agresywne psy w stosunku do dzieci… Jeżeli zaatakowały dziecko na neutralnym terenie, a babci nawet nie ruszyły to przychodzi mi tylko jedna myśl. Naraziła się im, musiała im dokuczać a owczarki są niezwykle pamiętne jeśli chodzi o takie sytuacje

  • Jak dziewczynka 6 letnia z drugiej strony wsi mogła się im narazić takie dziecko nie chodzi samo po wsi chyba ze by mieszkało po sąsiedzku a mieszka 3 km dalej zastanów się co piszesz

  • Sąd z pewnością podzieli Twoje zdanie 🙂 Teraz kary za takie wybryki zostały znacząco podwyższone, więc właściciel tych rozrabiaków ma przerąbane.

 3. a ciebie gdzie ?

  • Dziewczynka pierwszy raz w życiu miała styczność z tymi psami, więc zastanów się co piszesz zanim stwierdzisz, że zawiniła. Nie było żadnej prowokacji, psy wcześniej nawet nie zaszczekały tylko od razu dopadły dziecko. Będąc w ogrodzeniu zawsze bardzo agresywnie reagowały na widok dzieci. Nadmienię, że już mają kilka ucieczek na swoim koncie, ale do tej pory kończyło się to co najwyżej zagryzieniem kury.

   • Nie ma powodu czegokolwiek tłumaczyć, bo psy nie mogą pod żadnym pozorem biegać samopas i bez kagańca. Prawo się niedawno zmieniło i kary są teraz bardzo surowe. I to pomijając wszelkie odszkodowania dla ofiary.

 4. Po pierwsze to nie były owczarki tylko rottweilery

  • Nie było nas na miejscu to po pierwsze, po drugie informację przekazał rzecznik policji.

 5. Po pierwsze to nie żadne owczarki ale jakaś odmiana dobermana nie wiem bo nie znam się na psach. To było do przewidzenia bo zawsze gdy przechodziło się koło bramy właściciela psy mało nie zjadały bramy były tak agresywne. Jakimś cudem przelazly przez brame włascieciela oczywiscie nie było. Babcia widząc biegnące psy złapała mała na ręce psy rzuciły się na nie i je przewróciły złapały mała i ciągneły po ulicy. Takich agresywnych psów nie powinno sie puszczać na posesje bez obecnosci własciciela. Nie wiem co by było gdyby jakies dziecko szło samo ze szkoły. Pewnie zagryzy by na śmierć. Niestety ale należny je moim zdaniem uśpić.

  • dobermany nie mają odmian
   za zachowanie psów odpowiada właściciel
   żaden szczeniak nie rodzi się agresywny
   agresji zostaje wyuczony przez człowieka
   wniosek – psy do resocjalizacji, właściciel do uśpienia

   • Kundle do dołu, wsióra do pudła, @Ewa do resocjalizacji.

   • ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCĄ CO DO SŁOWA ..JESTEM NIE DALEKIM SĄSIADEM I POTWIERDZAM ŻE TE PSY CAŁY CZAS BIEGAJĄ W DZIEŃ I W NOCY PO CAŁEJ POSESJI TEGO NARWAŃCA.. PIERWSZY KRZYCZAŁ DO MIESZKAŃCÓW ŻE NIE STAĆ NAS NA ŁAŃCUCH DLA PSA ZA 5 ZŁ…

  • A o tym że w te owczarki niemieckie młodzież szkolna rzucała petardami to już nikt nie wspomni. Ile razy widać było jak dzieci podchodzą do bramy i szczuja te psy? Same z siebie agresywne nie byly. Wydarzył się nieszczęśliwy wypadek. Nauczka na przyszłość.

   • Normalny człowiek nie zostawia psów samych sobie na cały dzień wiedząc, że lubią się podkopać. Niech sobie puszcza jak jest w domu, a jak nie, to od czego ma te klatki?

   • Tylko dla kogo ta nauczka bo tu nie ucierpiał żaden małolat który je drażnil tylko 6 letnie dziecko które teraz cierpi w szpitalu i będzie do końca życia nosić blizny po ranach szarpanych przez te psy, oraz będzie się ich bać do końca życia. No wytłumacz mi dla kogo jest ta nauczka. Sorry ale jak mnie nie ma w domu i nie mogę dopilnować swojego psa to go w kojcu zamykam i tyle. No i pies który raz ugryzl zrobi to drugi raz

   • dobrze obrzucony petardami pies raczej ucieka niż atakuje

 6. Ja tam.mam.malego psiaka co wazy 13kg i nikogo jeszcze nie ugryzl choc zawsze brama jest otwarta .nie ma to jak.male psy mieszance odopiewdnio wyresowac i beda grzecxne

  • Normalny człowiek nie zostawia psów samych sobie na cały dzień wiedząc, że lubią się podkopać. Niech sobie puszcza jak jest w domu, a jak nie, to od czego ma te klatki?

 7. Chyba od nowego roku jest 5000 zł mandatu jeśli twój pies chodzi samopas

  • chyba bzdury piszesz.

   • Weszła niedawno nowelizacja ustawy. Do 5 kawałków za każdego psa puszczonego samopas. Jeżeli dziecko ostro poranione, właściciel czworonogów do więzienia. Nie żartuję.

    • wujek Kleofas podaj nr. tej ustawy co jest według Ciebie znowelizowana

     • Za Gazetą Wyborczą:
      „Art. 77. § 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
      W skrajnych przypadkach, kiedy właściciel trzyma agresywnego psa, który „stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka”, grzywna może wynieść do 5 000 zł. W skrajnym przypadku incydent dla właściciela czworonoga może skończyć się wiezieniem.
      Nowelizacja ustawy jest spowodowana zwiększoną liczbą ataków groźnych psów na ludzi, zwłaszcza dzieci, w ostatnich miesiącach. Sytuacje takie wynikały przede wszystkim z braku wyobraźni właścicieli, którzy puszczali swoje psy bez smyczy czy kagańca. Zaostrzenie przepisów ma zapobiegać takim incydentom.”

     • nie jestem "wujek Kleofas"

      Ustawa z dnia 4 października 2018 r. o zmianie ustawy – Kodeks wykroczeń oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2077).
      Sejm przyjął nowelizację Kodeksu wykroczeń 4 października, gdy posłowie zaakceptowali cztery drobne poprawki Senatu do ustawy.
      17 października nowelizację podpisał prezydent Andrzej Duda.
      Przepisy weszły w życie 15 listopada.
      Do tego oczywiście polecam przepisy wykonawcze (to dla tych, którzy chcieliby „po swojemu” interpretować „tylko” artykuły „Kodeksu wykroczeń”).
      W razie jakichkolwiek wątpliwości każdy sąd dokładnie wytłumaczy podstawę prawną 🙂

      Dla leniwych niedowiarków:
      Poproście wujka Google o rozwinięcie tematu wpisując chociażby „wyższe kary dla właścicieli zwierząt”.
      Przyda się również tym, którzy ze swoimi pupilami wybierają się na spacer 🙂
      Lepiej te pieniążki zaoszczędzić na lepszą karmę dla swoich milusińskich.

 8. Hurcanan to że będzie czy już jest 5000tysi kary to nic mądrego, to będzie tylko dodatkowy zastrzyk gotówki na wypłaty chociażby 500+ dla leniwej chołoty, tak samo jak pijaka nie wysadzisz z za kierownicy to i odpowiedzialności nie nauczysz w ten sposób

 9. Kundle do Uśpienia a właściciel do budy!!!

 10. Panie Rafale już się kończy płacenie na leniwa chołote i to z pana strony jakaś aluzja do 500+ ale wszędzie w Europie państwo wspomaga rodziny i dzieci a u nas w Polsce to było tak ze tylko bogatym się dobrze żyło a kim ty jesteś ze tak piszesz Państwo powinno wspomagać ludzi a nie tych krawaciaży

 11. Mjasto żinszpiracji

  Takie psy się zamyka w kojcu

  • Ktoś , żadne państwo nie sponsoruje chołoty i nierobów powinni dać zatrudnienie a nie rozdawać pieniądze które i tak w 90% idą na chlanie

 12. Będąc ojcem dziecka, zastrzelilbym te psy bez namysłu, i inne też luźno biegając w promieniu kilometra

 13. /czyje dziecko pogryzły dobermany???? ktos cos wie jak na immie mialo dziecko

 14. Tak jest te psy zawsze biegają i do wszystkich kto przechodzi się tną.. To się musiało tak skończyć.. Z właściciel zawsze krzyczał na innych że psy to kundle biegają luzem..

 15. Normalny owczarek nie zaatakuje dziecka,

 16. Moim zdaniem dobrze że to nieszczęście miało miejsce w zimie gdzie dziecko było grubo ubrane.Gdyby stało się to w lecie,nagłówek mógłby zupełnie inaczej brzmieć.Zdrowka dla dzieciaka.

  • Szczęściem było to, że reakcja ludzi/ sąsiadów była natychmiastowa, bo w przeciwnym razie nawet grube ubranie by nie pomogło.
   Psy wcale nie odpuszczały, walka o dziecko nie była łatwa

 17. znaczy burki do uspienia. Właściciel do zmądrzenia, spore odszkodowanie dla poszkodowanych. I właściwie tyle. Nieszczęścia się zdarzają , dobrze że ludzie ratowali.

 18. Mieszkam w pobliżu. Tam był na pewno jeden duży czarny pies cane corso może z 60 kg wagi i jeden mniejszy kundel. Psy przez płot wyglądały na agresywne. Zawsze baliśmy się przechodząc obok tej bramy bo psy strasznie się rzucały. Zawsze chodziliśmy drugą stroną ulicy i nigdy nie patrzyliśmy na nie żeby nie prowokować tych psów. Podobno jeden z psów został zabity siekierą przy tym zdarzeniu. Podobno osoba która przejeżdżała samochodem miała przy sobie siekierę i pomogła tej kobiecie…i psa zatłukła.

  • Kto normalny jeździ z siekierą? Czasami nie warto wierzyć w to co gadają ludzie i tym bardziej wypisywac takie bzury w internecie, bo teraz wersji będzie mnóstwo. I dziwne, że wczoraj niby pies zginął od siekiery, a dzisiaj zmartwychwstał.

   • Napisałem podobno, a nie że tak było naprawdę. Tak słyszałem od jednego z sąsiadów i po prostu się podzieliłem tą wersją. A kto normalny jeździ z siekierą w samochodzie…? Ja też tego dnia miałem siekierę w samochodzie przez przypadek bo wiozłem do kolegi żeby mi ją z rdzy oszlifował i naostrzył bo on ma do tego narzędzia a ja nie.

 19. To owczarki niemieckie czy inne (bo opcji tu wiele)?A tak poważnie każdy pies(patrz też człowiek ) może być zabójcą,kwestia „ułożenia” psa i wychowania człowieka,choć i liczy się w tym wszystkim jeszcze charakter po obu stronach.

 20. jak miała na imie pogryziona dziewczynka? annia ??

 21. Normalny tolerancyjny nie rasista

  Ile znawców zachowania psów i osądów w komentarzach tyle samo patologii. Niestety raka prawda. Nie nawidzę komentarzy osób którzy myślą że są mądrzejsi od wszystkich i ich opinia nie ma prawa być podważona. Niestety ale takie mamy realia w tych czasach. Ludzie opamiętajcie się bo komentarze jakie piszecie są po prostu poniżej godności. To że negatywnie napiszecie na moj komentarz naprawdę mnie nie ruszy bo mocni jesteście tylko wirtualnie i taka jest prawda. Co do zwierząt to chciałbym zauważyć że jeśli właściciel zadbał prawidłowo aby zwierzęta nie wyszły z terenu prywatnego a mimo wszystko udało im się to zrobić to nie może być wina właściciela no chyba że było inaczej. Po drugie jeśli zwierząt sie nie atakuje lub nie czuje zagrożenia to zwierze nie będzie atakować a wręcz przeciwnie samo odejdzie. Ale przecież ludzie wolą zwierzę winić za błędy człowieka niż odwrotnie. Tutaj nie ma co nawet wymagać od właściciela nieruchomości zaniedbań jeśli zadbał o prawidłowe zabezpieczenie posesji. Niest jeśli psy uciekły to są bardziej inteligentne niż ludzie i to jest udowodnione naukowo. Ale ludzie którzy komentują negatywnie muszą się wiele jeszcze nauczyć. Szkoda mi tego dziecka aczkolwiek podejrzewam winę osoby która była w t czasie jako opiekun dziecka. Sorry ale w większości ataków na ludzi przez zwierzęta są niestety ludzie nie inaczej. Więc schowajcie swoje durne wypociny w swoich głowach bo się tylko ośmieszacie. Co za tym idzie myślenie poniżej inteligencji zwierząt. Życzę powrotu do zdrowia dziecku które ucierpiało w zdarzeniu.

 22. ja tam owczarkow nigdy nie widzialam a psy zawsze biegaly po podworku za brama wiele razy chodzilam po corke do przedszkola do sklepu nigdy nie przejawialy zadnej agresji nawet nie zaszczekaly ale jakis miesiac temu jechalam po mala to wlasnie te psy biegaly po ulicy i szczekaly na przejezdzajace samochody troche mnie to zdziwilo i jeszcze powiedzialam malej ze dobrze ze pieszo nie idziemy bo byly jakies agresywne jak nigdy. Psu sie nie wierzy tez mialam kiedys wilka ktory na widok dzieci i pijakow az sie slinil wscieklosci psa przygarnelam ale tam gdzie byl od szczeniaka dzieci mu dokuczaly bily tak samo jak i dorosli pod wplywem alkoholu nic nigdy nie dzieje sie bez przyczyny tylr ze ucierpialo niewinne dziecko

 23. babka podpadla psom i tyle w temacie a ze akurat prowadzila 6 latka to pech dziecka .!!

 24. A ja dodam.ze mam.dwa owczarki niemieckie i.przychodzi do.mnie sasiadka z maluszkiem i o zgrozo me pupile jej nie atakuja tylko.pilnuja zarowno w domu jak.i.podworku wystarczy by sie wozek.poruszyl.lub zaplakal.maluszek.a psy juz podnosza raban .i.nikt ich nie szkolil.jedynie od szczeniaka byly uczone ze znajomych i swoich nie ruszaj a interuzowi gdy szefa nie ma w domu daj popalic .no i tak tez sie stalo psiaki obronily mamy i muszka przed huliganami bylo ostro mama i maluszek wyszly niedrasniete a huligani zaliczyli szpital i pake .od tamtej pory czuja respekt i nikomu juz nie dokuczaja

  • Człowieku co ty piszesz ludzie wyszli z drugiego końca wsi. Nikt im nie dokuczał. To te psy bez żadnej przyczyny się na nie rzuciły.

 25. Dziewczynka Polka a owczarki NIEMIECKIE😋

 26. jak na imie mialo dziecko czy bylo z kowali 1 czy 2 ??
  // czyje ??

 27. Gownp.warte te opinie baba wracała z bajd z dzieckiem.a.nie że szkoły proste tam aby się bajarzy jeden o drugim .zajunana wies

 28. Ludzie jednak są nie normalni co nie które komentarze są nie na miejscu ciekawa jestem co by te osoby gdyby były na miejscu mamy tego dziecka i babci która szła z wnuczka i patrzyla na psy szarpiące jej wnuczkę… Dzięki Bogu ze znalzala się osobą która im pomogła bo tak nie wiadomo jakby to się skończyło… Ludzie pomyslcie co piszecie każdy z was mógł się znaleźć na ich miejscu… Teraz jest pełno jakiś porzuconych psów na wsiach i nikt nie wie czy są grozne czy nie te akurat miały właściciela ale są i bezdomne które mogą zrobić krzywdę nie winnemu człowieku… Piszą co nie ktorzy takie brednie że aż się coś robi nie znają sytuacji a głupi komentują… A właściciel jadąc gdzieś zamyka psy w klatce bo psy uciekały nie raz i w dwie minuty nie wykopały dziury pod siatką

 29. Chcę zamknąć tą bezsensowną dyskusję. I na koniec złożyć wielkie podziękowania za odwagę dla Kasi, dziewczyny która uratowała dziewczynkę. Wbrew wcześniejszym wypowiedziom sąsiedzi nie bardzo śpieszyli z ratunkiem dziecku. Na szczęście Kasia tej tragicznej chwili przejeżdżała akurat przez wieś samochodem i natychmiast zareagowała. Tak to prawda odgoniła psy siekierą, które ciągnęły dziecko po szosie,a dlaczego ją wozi? może dlatego, że jest aktywnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej i jest przygotowana do niesienia pomocy. Kasiu wykazałaś wielką odwagę i cieszę się ogromnie , że Cię znam. Na koniec życzę dużo zdrowia dla Maji.

 30. Tak właśnie brawo brawo dla Katarzyny…co by było gdyby nie ty…. BRAWO

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9371zł 0.09%
  • GBP 4.805zł 0.56%
  • EUR 4.3572zł -0.2%
  • CHF 3.9876zł -0.43%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
   Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Koncert Jana Kondraka „Pożegnanie Wakacji”
   Miodobranie na tarasie widokowym VIVO! Lublin
   5 na Start!
   Niedziela z lnem z lubelskim skansenie
   Warsztaty rolkarskie z Mistrzami i NightSkating Lublin IV 2019
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.