Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

575 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, w tym 13 na terenie woj. lubelskiego

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. W woj. lubelskim minionej doby odnotowano 13 nowych zakażeń SARS-CoV-2.

– Mamy 575 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (146), wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78), podkarpackiego (42), pomorskiego (20), łódzkiego (20), dolnośląskiego (17), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (13), lubuskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), świętokrzyskiego (8), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (1) – poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego minionej doby ujawniono trzynaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 z powiatu hrubieszowskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w przedziale wieku 21-40 z powiatu hrubieszowskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety powyżej 60 lat z powiatu hrubieszowskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety powyżej 60 lat z Lublina, źródło zakażania w trakcie ustalania,
– kobiety w przedziale wieku 21-40 z Lublina, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w przedziale wieku 21-40 z Lublina, źródło zakażenia w trakcie ustalania,
– kobiety w przedziale wieku 41-60 z powiatu bialskiego, źródło zakażenia w trakcie ustalania,
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 z powiatu biłgorajskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w przedziale wieku 0-20 z powiatu biłgorajskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w przedziale wieku 0-20 z powiatu biłgorajskiego, który miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 z powiatu biłgorajskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety powyżej 60 lat z powiatu zamojskiego, źródło zakażenia w trakcie ustalania,
– kobiety w przedziale wieku 41-60 z powiatu bialskiego, źródło zakażenia w trakcie ustalania.

Do dnia 3 sierpnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 1012 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 725 ozdrowieńców i zarejestrowano 21 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 76-K Grajewo. Osoba ta miała choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w kraju: 47469/1732 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

575 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, w tym 13 na terenie woj. lubelskiego

(fot. pixabay.com, MZ)

47 komentarzy

 1. Nie. Z nauką tak nie jest. Być może z pseudonauką, ale nie z nauką.

  • Widać że nie masz wyższego wykształcenia bo inaczej wiedział byś jak wyglądają badania naukowe na uczelniach. Sprawdzi ile badań naukowych nie sponsorowanych przez przemysł farmaceutyczny przez ostanie 15 lat było wykonanych na akademii medycznej w lublinie. Ja sprawdziłem rok temu jak sytuacja wyglądała i ze zdumieniem otrzymałem przyjąłem że nie były prowadzone żadne badania nie sponsorowane. Jeżeli ktoś płaci za badania to wyobraź sobie jaki będzie wynik. Ja wiem że dla kogoś kto nie miał do czynienia z uczelniami wyższymi i naukowcami jest to nie do ogarnięcia, ale w zasadzie nie piszę tego dla ciebie bo i tak nie zrozumiesz.

   • wkm ciemnogródd

    mario w punkt! wkm to trol, który by tylko pałować i ubliżał. A nawet logicznie zdania nie potrafi napisać. I nie wchodzi w dyskusję merytorycznie, tylko po chamsku. Nic więcej.

 2. Poraża mnie dzisiejszy brak empatii,ignorancja,bezmyślność i głupota ale najbardziej poczucie złudnego bezpieczeństwa bo przecież mnie to nie spotka wirusa nie ma,umierają tylko starzy przecież reszta przechodzi bezobjawowo.Nie życzę nikomu żeby się przekonał co potrafi ten wirus ale może to jedyne wyjście dotarcia do tych pustych łbów.Covid to nie gra komputerowa ani Internet to rzeczywistość.

  • Nie znam nikogo kto by zachorował ale znam kilkanaście osób co straciło pracę przez tą epidemie. Mnie poraża twoja bezmyślność i brak samodzielnego zdobycia informacji po co to się dzieje i kto za tym wszystkim stoi. Ktoś kto do tej pory jeszcze tego nie zrozumiał nie widzi rzeczywistości jaka jest tylko taką jaką przekazuje mu telewizja i media. Jak w XXI wieku można być takim ciemniakiem ?

   • media totalnie kłamią. Jak była susza, to takie bzdury wypisywali, mówili, że szok. Że zaraz wody nie będzie, itp. A potem zaczęło lać przez tydzień i był stan zagrożenia powodzią. Media nie są rzetelne, już nie informują, tylko sprzedają pożywkę dla podniesienia sensacji. Nierzetelne informacje.

 3. Wszystkich na kwaratanne? Będzie prościej. Teoretycznie każdego to czeka. Zamknąć wszystkich i po temacie. Nie prościej? Uwiniemy się z tym tematem za2-3tyg i po ptakach. Chyba że ktoś nam co dorzuci w gratisie i będzie pół roku tak. Dobry pomysł?

  • dobry pomysł tylko, to się mediom nie opłaca. Te fale „epidemii” muszą trwać. Jakby ktoś chciał zwalczyć tego pseudowirusa to by to już dawno zrobili. M.in. tak jak mówisz. Wstrzymać wszystko na 2-3tyg. Zrobić lekarstwo. Ale to siępo prostu nie opłaca. Lepiej straszyć ciemnogród.