Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

32. Finał WOŚP wystartował. „Rozpoczęliśmy finałowy dzień z kwotą deklarowaną w wysokości 42 651 126 PLN”

Rozpoczął się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomoc. W tym roku wszystkich Sztabów WOŚP jest 1685 – to o 32 więcej niż rok temu. Aż 100 z nich zagra poza granicami kraju. W sumie na tegorocznym Finale będzie aż 120 tysięcy wolontariuszy. – Rozpoczęliśmy finałowy dzień z kwotą deklarowaną w wysokości 42 651 126 PLN – poinformowała w niedzielę rano WOŚP.

Cel zbiórki, ogłoszony został koniec października, to „Płuca po pandemii”. Fundacja WOŚP skupi się na zakupie sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

W całej Polsce istnieje 64 takich jednostek. Fundacja planuje kupić urządzania dla: diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne, diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry, diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy, rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc, torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

W 32. Finał WOŚP włączy się w sumie 1685 Sztabów (o 32 więcej niż przed rokiem), z czego 100 zlokalizowanych jest poza granicami Polski. Finał organizowany będzie w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Indonezji, Irlandii, Belgii, Niemczech, Austrii, Francji, Japonii, Hiszpanii, Chorwacji, Australii, Tajlandii, Luksemburgu, Kanadzie, Czechach, Singapurze, Egipcie i na Cyprze.

Radosne dźwięki Orkiestry docierają także na krańce świata. Swoją działalność rozpoczął Sztab „Arctowski” na oddalonej o ponad 14 tys. km Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego, zarządzanej przez Instytut Biochemii i Biofizyki PAN. Na biegunie północnym zaś gra Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego, zarządzana przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Po raz kolejny można wspierać cel Finału WOŚP przy pomocy serwisu Allegro. Dzięki finałowym aukcjom każdy może dołożyć się do realizacji celu 32. Finału, licytując niezwykłe przeżycia i ciekawe przedmioty.

Aukcje Allegro na rzecz Finału WOŚP grają już po raz 24.

Wielki Finał WOŚP w Lublinie odbędzie się na terenie holu głównego Galerii Olimp. W tym miejscu powstała scena artystyczna, na której odbędą się pokazy taneczne, występy wokalne oraz koncerty muzyczne. Na najmłodszych czekają specjalnie przygotowane animacje i spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Całe wydarzenie będzie odbywać się w godz. 10.00-20.00.

Podczas wydarzenia nikt nie będzie się nudził. Na pasażach handlowych Galerii rozlokowane zostaną stoiska służb mundurowych oraz instytucji profilaktyki medycznej oraz Sztaby Wielkiej Orkiestry. Służby te będą również obecne na parkingu naziemnym przy południowej części centrum gdzie zaprezentują swój sprzęt oraz pojazdy. Z bliska zobaczyć można będzie wozy strażackie, pojazdy wojskowe, policyjne oraz karetki Pogotowia Ratunkowego.

Szczególną frajdę sprawi symulator dachowania ze szkoły nauki jazdy Auto-Holik, a także specjalne urządzenie do imitowania wystrzału poduszki powietrznej. Najmłodsi będą mieli okazję spotkać się z alpakami. Zwierzęta te będzie można nakarmić, przytulić lub zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Punktem kulminacyjnym 32. Finału WOŚP będzie o godz. 20.00 tzw. “światełko do nieba”, a tuż przed – pokaz ogniomistrzów McFire.

33 komentarze

 1. odpalamy pralkę i pierzemy

 2. czyli finansujemy komunistów i melona

  • Lepiej jak poseł i prezydent

   Owsiak zarabia 26tyś miesięcznie a jego żona ponad 50 tysi.

   • Dziadek Józek ze Slamsowa (75 wiosen)

    Jak zazdrościsz zostań posłem albo (jak masz kombinerki) prezydentem. Nie tylko zarobisz więcej ale będziesz miał prawo ułaskawiania i obściskiwania złodziei z PiS, przed kamerami.

   • Bezrobotny parlamentarzysta

    Moja żona też zarabia więcejodemnie bo jestem bezrobotny

 3. …a kolejki do lekarzy cały czas wydłużają się. Kto korzysta z tego sprzętu o którym Owsik mówi tak głośno? Oj dzieje się… przed gabinetami lekarzy.

 4. Czyli pomagają tylko w święta i od święta.

 5. A gdzie dopisek na tych żebraczych plakatach, że to też na ochlej i ćpanie na tzw „woodstoku „ na polityczne plakaty przeciw konkretnym partiom i na skromne utrzymanie owsika, co to żyje z tego już ponad 35 lat?

 6. Zapytajcie Seby, on wie wszystko.

 7. To nie pozer zbiera na dzieci, to dzieci zbierają na pozera!

Dodaj komentarz

Z kraju