Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Gasimy ogień, rozpalamy serca”. Lubelscy strażacy grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Finał wojewódzki WOŚP odbędzie się w galerii handlowej Olimp w Lublinie, gdzie będzie można zobaczyć pokazy pojazdów pożarniczych oraz specjalistycznego sprzętu strażackiego na stoisku Państwowej Straży Pożarnej. Gdzie znajdziecie kolejne strażackie atrakcje w regionie? Podpowiadamy!

Jak co roku, strażacy z woj. lubelskiego angażują się w Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W związku z tym w całym regionie zaplanowane są pokazy sprzętu i pojazdów pożarniczych, pokazy kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także ciepły poczęstunek. Gdzie będzie można spotkać dziś strażaków? Podpowiadamy!

Powiat bialski – pokazy sprzętu strażackiego, gry i zabawy dla dzieci w IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej.

Powiat biłgorajski – pokaz pojazdów pożarniczych, sprzętu nurkowego i kwalifikowanej pierwszej pomocy na fantomie przed budynkiem Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Powiat chełmski – pokaz Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Chełm ul. Lwowska (deptak).

Powiat hrubieszowski – pokaz sprzętu i pojazdów pożarniczych oraz poczęstunek strażacką grochówką dla uczestników Wielkiego Finału WOŚP w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Powiat krasnostawski – stoisko w Krasnostawskim Domu Kultury – promocja zawodu strażaka oraz pokaz kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Powiat kraśnicki – prezentacja sprzętu i pojazdów pożarniczych w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Powiat lubartowski – wystawa pojazdów pożarniczych oraz zabezpieczenie „Światełka do nieba” w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury.

Powiat łęczyński – kącik bezpieczeństwa i pokazy sprzętu strażackiego godz. 15-16 w miejscowości Milejów oraz pokaz samochodu i sprzętu strażackiego godz. 17-18 w miejscowości Cyców.

Powiat łukowski – prezentacja sprzętu i pojazdów pożarniczych w Parku Miejskim w Łukowie.

Powiat parczewski – pokaz sprzętu pożarniczego oraz stanowisko udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy z praktycznym wykorzystaniem fantomów szkoleniowych do RKO – Stadion MOSIR Parczewski Dom Kultury.

Powiat puławski – stoisko ze sprzętem strażackim w Domu Chemika w Puławach.

Powiat rycki – spotkanie strażaków z dziećmi w powiatowym sztabie WOŚP w Rykach.

Powiat tomaszowski – pokazy sprzętu strażackiego w Tomaszowskim Domu Kultury.

Powiat włodawski – pokaz sprzętu strażackiego na Rynku we Włodawie.

Powiat zamojski – pokaz sprzętu i pojazdów pożarniczych oraz rozstawienie i napełnienie zbiorników przenośnych z wodą dla Morsów podczas finału WOŚP na Rynku Wielkim w Zamościu.

64 komentarze

 1. Wpłacisz 50 zł na konto szpitala to szpital otrzyma 50 zł, wpłacisz tłustym kotom to większość przeżrą.

 2. Wydaje mi się że zarówno osp czy też psp jest służba ratunkowa a nie by robili za stójki dla cwaniaka owsiaka

  • Franek !!! , Obyś nie musiał korzystać z jakiegokolwiek sprzętu WOŚP ani twoje dzieci !!! Kaczyński na pewno ci nie dołoży. Wstydź się i nie pisz takich głupot bo to świadczy tylko o twoim poziomie inteligencji.

 3. Dziwi mnie że mając taki dostęp do informacji dalej ludzie wpłacają 🙂 Ewenement na skalę światowąb:-D

  • A wystarczyło zapytać Seby.

  • Dziwi mnie to ze jesteśmy w Niemieckiej organizacji i wykonujemy ich rozkazy i nakazy

  • Pablo, czy kto tam jeszcze, ty nie jesteś aby sztuczną inteligencją ? Kopiujesz cudze wypowiedzi tylko wystawiasz je w innym kontekście. Dziwne że mając dostęp do informacji jesteś taki dziwny.

 4. Tępy jesteś ty patolu

 5. Tylko w Polsce taki cyrk

 6. Zdaje się jednak że nie wszyscy strażacy, bo wielu myśli samodzielnie i nie utożsamia się z tą ogólnonarodową hucpą.

Dodaj komentarz

Z kraju