690 680 960

3-latka z Warszawy zakażona Omikronem. „Objawy mają również rodzice dziewczynki”

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym zakażeniu Omikronem w kraju. Potwierdzony przypadek dotyczy 3-latki z Warszawy.

O kolejnym przypadku zakażenia w kraju mutacją o nazwie Omikron poinformował w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

– Dziewczynka była przetestowana z uwagi na fakt, że skarżyła się na katar, miała nudności, wymioty. 14 grudnia wykonano test, który dał wynik pozytywny. Wczoraj nastąpiło sekwencjonowanie i stwierdzono wariant Omikron – przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia dodał, że objawy mają również rodzice dziewczynki, którzy są zaszczepieni. Obecnie oboje są w izolacji. Wojciech Andrusiewicz powiedział również, że długotrwały kontakt z zakażonym dzieckiem mógł narazić ich na zakażenia.

– Wszystkie dzieci, z grupy przedszkolnej do której chodziła dziewczynka są w kwarantannie, z uwagi na fakt, że koronawirus pojawił się u kolegi dziewczynki. Nie mieliśmy potwierdzenia, by w tej grupie był wariant Omikron – powiedział rzecznik.

Andrusiewicz wyjaśnił, że osoby zakażone mają objawy paragrypowe, które nie zagrażają życiu.

(fot. polsatnews.pl)

53 komentarze

  1. Na aqua lublin jest segregacja sanitarna. Każdy widzi kto jest szczepiony a kto nie. Każdy ma inny kolor paska. Coś Wam to przypomina? Kowidianom pewnie nic. Stan umysłu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach