690 680 960

14 osób zatrzymanych, w tym „Joker” i „Młody. Zabezpieczono 62 kg amfetaminy, kokainę i marihuanę (wideo, zdjęcia)

Podczas działań policjanci CBŚP z Radomia zatrzymali 14 podejrzanych i zabezpieczyli prawie 62 kg amfetaminy, kokainę, marihuanę, 6 jednostek broni palnej, amunicję i różnego rodzaju materiały wybuchowe. To efekt śledztwa prowadzonego pod nadzorem m.in. Prokuratury Krajowej w Lublinie.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Radomia wspólnie z prokuratorami Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, pracują nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym,

Członkowie grupy podejrzani są o wprowadzenie do obrotu na terenie woj. mazowieckiego znacznych ilości narkotyków. Jak ustalili śledczy grupa mogła działać od 2016 roku.

Funkcjonariusze zatrzymali 14 osób. Działania prowadzono na terenie woj. mazowieckiego. Podczas przeszukania wielu mieszkań, pomieszczeń gospodarczych i samochodów mundurowi natrafili na prawie 62 kg amfetaminy, kokainę i marihuanę.

Zabezpieczono także 6 różnych jednostek broni palnej, wiele elementów broni i ponad 350 sztuk amunicji, w tym także przeciwlotniczej. Policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju materiały wybuchowe, w tym trotyl oraz zapalniki. Na jednej z posesji policjanci znaleźli także papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz krajankę tytoniową.

 

 

Zatrzymani zostali przewiezieni do lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące m.in.: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia czy posiadania oraz wprowadzania do obrotu narkotyków. Dodatkowo dwóm osobom tj.: „Jokerowi” i „Młodemu” przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na podjęcie decyzji przez Sąd Rejonowy Lublin – Zachód o tymczasowym aresztowaniu 13 podejrzanych na trzy miesiące.

(fot. wideo CBŚP)

4 komentarze

  1. czyzby czapel zamieszany z lkr

  2. A na ruskiej dalej stoją….

    • No i co ze stoją? Boli cie to? Obroty w kiosku ci spadły na fajkach bo biletów niek nie kupuje? Lepiej niech „latają na kieszeń”? Wtedy byś lamentował że ci portfel zginął w autobusie lub „na pekaesie”? Nie okradają cie bezpośrednio więc daj im spokój. Kupować u nich nie musisz, ja rzuciłem palenie jak fajki z akcyzą doszły do 10PLN za paczkę i nie płacze ze ktoś zarabia na ukraińskich.

  3. Zatrzymali 14 podejrzancyh a 13 zamknęli na 3 miesiące to wskazuje na to że 1 jest niewinny ? :/

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas