Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

„Dojedź(MY) bezpiecznie do celu – Walentynki 2019” (zdjęcia)

Wczoraj lubelscy policjanci na drodze krajowej nr 19 prowadzili akcję „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu – Walentynki 2019”. Mundurowi przy okazji kontroli pojazdów wręczali małe upominki.

W czwartek w miejscowości Kopanina na drodze krajowej nr 19 lubelscy policjanci przeprowadzili akcję „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu – Walentynki 2019”.

Z okazji święta zakochanych mundurowi chcieli przypomnieć, że uczucia wiążą się z odpowiedzialnością i troską o naszych bliskich także podczas podróży.

Celem akcji było podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego związanej z zagrożeniami, jakie płyną z niewłaściwych zachowań za kierownicą. Lekceważenie przepisów drogowych niejednokrotnie staje się przyczyną ludzkich tragedii.

– To idealny dzień, aby uświadamiać kierujących, którzy jednocześnie mogą być mężami, żonami, narzeczonymi czy rodzicami, że uczucie, to nie tylko stan ducha, ale również odpowiedzialność – „na spotkanie lepiej dojechać nieco później, niż nie dojechać wcale”. Podczas akcji i prowadzonych kontroli zwracaliśmy uwagę na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości, na stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów – informuje sierż.szt. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Policjanci razem z pracownikami Muzeum Zamoyskich w Kozłówce wręczali kierowcom drobne upominki – samochodowe serduszka zapachowe, odblaski, jednorazowe alkotesty oraz serduszka antystresowe.

„Dojedź(MY) bezpiecznie do celu – Walentynki 2019” (zdjęcia)

„Dojedź(MY) bezpiecznie do celu – Walentynki 2019” (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

Jeden komentarz

  1. Ogólnie akcja nawet i fajna, tyle że ja i tak wolę sobie yanosika włączyć i z policją nie mieć za wiele kontaktu. Wolę nie ryzykować…