690 680 960

„Dojedź(MY) bezpiecznie do celu – Walentynki 2019” (zdjęcia)

Wczoraj lubelscy policjanci na drodze krajowej nr 19 prowadzili akcję „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu – Walentynki 2019”. Mundurowi przy okazji kontroli pojazdów wręczali małe upominki.

W czwartek w miejscowości Kopanina na drodze krajowej nr 19 lubelscy policjanci przeprowadzili akcję „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu – Walentynki 2019”.

Z okazji święta zakochanych mundurowi chcieli przypomnieć, że uczucia wiążą się z odpowiedzialnością i troską o naszych bliskich także podczas podróży.

Celem akcji było podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego związanej z zagrożeniami, jakie płyną z niewłaściwych zachowań za kierownicą. Lekceważenie przepisów drogowych niejednokrotnie staje się przyczyną ludzkich tragedii.

– To idealny dzień, aby uświadamiać kierujących, którzy jednocześnie mogą być mężami, żonami, narzeczonymi czy rodzicami, że uczucie, to nie tylko stan ducha, ale również odpowiedzialność – „na spotkanie lepiej dojechać nieco później, niż nie dojechać wcale”. Podczas akcji i prowadzonych kontroli zwracaliśmy uwagę na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości, na stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów – informuje sierż.szt. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Policjanci razem z pracownikami Muzeum Zamoyskich w Kozłówce wręczali kierowcom drobne upominki – samochodowe serduszka zapachowe, odblaski, jednorazowe alkotesty oraz serduszka antystresowe.

(fot. Policja Lublin)

Jeden komentarz

  1. Ogólnie akcja nawet i fajna, tyle że ja i tak wolę sobie yanosika włączyć i z policją nie mieć za wiele kontaktu. Wolę nie ryzykować…

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…