13 osób poszkodowanych w wypadku pasażerskiego busa. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia (zdjęcia)

Po wypadku całkowicie zablokowana jest droga krajowa nr 82 Lublin – Łęczna. Na miejscu cały czas pracują służby ratunkowe.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 6:40 w miejscowości Zofiówka w powiecie łęczyńskim. Na drodze krajowej numer 82 Lublin – Łęczna zderzyły się dwa pojazdy: samochód ciężarowy i rejsowy bus pasażerski. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący samochodem ciężarowym poruszając się w kierunku Łęcznej, zjechał nagle na przeciwległy pas jezdni. Zaczepił o poruszającego się z naprzeciwka busa. W wyniku tego pojazd zjechał do przydrożnego rowu i przewrócił się na bok.

W wypadku poszkodowanych zostało 13 osób. Jest to 12 pasażerów busa oraz jego kierowca. Osiem z nich zostało przetransportowanych do szpitali. Z kolei kierowca ciężarówki odjechał z miejsca zdarzenia. Obecnie trwają jego poszukiwania.

Na miejscu cały czas pracują służby ratunkowe. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia w szczegółowych okoliczności wypadku. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Łukasz)

75 komentarzy

 1. ,,Kultura kierowców tirów zeszła na dno,,
  niw iwsz o czym mowisz

 2. Spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym- będzie bolało!

 3. w busie nie miał rejestratora?

 4. Ciekawe czy jak go łapali to stawiał opór?

 5. Droga redakcjo, bus z natury jest osobowy. Masło maślane – autobus osobowy.
  Nie bus – furgonetka

  Pozdrawiam serdecznie, miłego dnia.

 6. Pewnie jeden z tych wanniarskich odpadów, jak ja ich kurna nienawidzę.

  • a kogo lubisz na drodze oprócz siebie rowerzysty też nie lubisz ,pieszy też przeszkoda jaką masz kategorie wpisaną w prawo jazdy ?

 7. Obstawiał bym patelniarzy z Bogdanki jeżdżą dzień i noc ci sami kierowcy. Są chyba zwolnieni z ograniczeń prędkości itp.Ostatnio jechałem do Sosnowicy to patelniarz jechał cały czas 90 km nie patrzył na ograniczenia prędkości czy teren zabudowany. Nasuwa się tylko pytanie gdzie jest policja i inne służby????

  • Gdzie jest? Na garnuszku pisowskich paniczy z Bogdanki. I niech tylko któryś niebieski spróbuje ukarać wanniarza, to będzie mógł sobie wybić zarówno awans jak i stanowisko za biurkiem.

  • Kupa śmiechu to jak jechałeś cały czas za nim to lepszy nie byłeś to nie ma czym się chwalić, a kogoś się czepiać zallll

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!