690 680 960

Zwrócił uwagę pieszemu, ten zdemolował mu taksówkę

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. 59-letni mieszkaniec Lublina jest podejrzany o umyślne uszkodzenie taksówki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 13 na terenie dzielnicy Wrotków. Policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu taksówki.

Z informacji jakie przekazał dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie taksówkarz wynikało, iż pieszy po zwróceniu uwagi, nagle zaczął demolować mu samochód. Straty wyceniono na 1000 złotych.

Policyjni wywiadowcy na miejscu zatrzymali 59-latka. Mężczyzna został przewieziony na III komisariat. Tam przesłuchano go i przedstawiono mu zarzuty uszkodzenia mienia. Policjanci weryfikują teraz wersje wydarzeń przedstawioną przez podejrzanego. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

40 komentarzy

 1. Poznaliśmy wersję tylko jednej strony.
  To, że taksiarz to, być może emerytowany gliniarz nie ma znaczenia.

 2. Ten franio to ktos z redakcji 112 bo kazdy inny bylby ,ablokowany za glupie wpisy pod kazdym artykulem

 3. Ja sugeruję, aby prokuratura przyjęła interpretację czynu w podobnym duchu do tej, z jaką zawsze mamy do czynienia, kiedy pędzący 120 km/h w obszarze zabudowanym bandyta zabija na przejściu pieszego:

  „Nie ma mowy o żadnym uszkodzeniu mienia, a więc żadnym przestępstwie. Nieostrożny pieszy po prostu doprowadził tutaj do niewinnej kolizji własnego ciała (pięści, łokci, może kolan) z autem taksówkarza. Nie ma dowodów na to, że zrobił to umyślnie – należy założyć, że chciał po prostu poćwiczyć wymachy ramion i nóg, nie zważając na to, że ma w zasięgu samochód taksówkarza. Osób poszkodowanych nie ma, więc wypisujemy pieszemu mandacik, zobowiązujemy go do zapłaty taksówkarzowi 1 tys. zł (chyba że ma OC) i zapominamy o całej sprawie”.

  • Ale kto już osądził, że winnym tej sytuacji jest ten tzw. „pieszy”? Przecież z opisu sytuacji nie wiadomo o co chodzi.

 4. Złotówie bym nie wierzył na 100 jest może 10ciu uczciwych a resztę wysłał bym na dodatkowy kurs nauki jazdy i przepisów ruchu drogowego

 5. Z opisu to niewiadomo czy pieszemu zwrócono uwagę czy pieszy zwrócił uwagę. Tyłuł mowiże pieszemu tylko o co poszło?? Jeśliten taksówkarz stał na chodniku bo wiekszośc z chodnika sobie robi miejsce postoju to w sumie pieszego rozumiem. We mnie też juz narasta złość na wszystkie samochody stojące choćby częsciowo na chodniku, a jeśli to jeszcze ktoś zarabia i do zarabiania zabiera mi MÓJ CHODNIK to już jest szczyt,….. też nieraz mam ochotę gwożdzikiem tak troszkę…

  • Jeżeli zobaczę cię na „mojej drodze ” to też maqm cie gwoździkiem po cyferblacie ??

 6. Poziom patologii w Lublinie przekracza wszelkie granice.

 7. Po 1 czerwca br. pieszym wali na dekiel.

 8. Bolt to nie jest taksowka, a kozaczace szczyle w srodku przekonane ze im wszystko wolno nie sa taksowkarzami.

 9. Może są świadkowie zdarzenia ? 691888661

Kursy walut

 • USD 4.2934zł -0.25%
 • GBP 5.3107zł -0.13%
 • EUR 4.6755zł -0.1%
 • CHF 4.6856zł -0.26%

Polub nas