Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zostawiła w trolejbusie laptopa i ważne dokumenty. Strażnicy miejscy ruszyli na pomoc

Zostawiła w trolejbusie swoje rzeczy, zadzwoniła do straży miejskiej. Dyżurny skontaktował się z MPK a później wszystko już przebiegło szybko i sprawnie.

W czwartek 12 października kobieta jadąca trolejbusem linii nr 159 na Dworzec Północny na lubelskich Tatarach, pozostawiła w pojeździe swoje rzeczy. Wysiadając na przystanku przy ul. Gospodarczej, zapomniała zabrać ze sobą laptopa i teczki z ważnymi dokumentami. Nie wiedząc co robić, około godz. 16.20 zadzwoniła do straży miejskiej.

Dyżurny nie zastanawiając się długo, postanowił pomóc kobiecie. Wiedząc, że w tym przypadku bardzo liczy się czas, natychmiast połączył się z dyspozytorem MPK. Po wyjaśnieniu mu sytuacji, dyspozytor powiadomił o zdarzeniu kierowcę trolejbusu. Ten zabezpieczył należące do kobiety rzeczy.

Wtedy do pomocy ruszyli kolejni pracownicy miejskiego przewoźnika. Jeden z nich specjalnie podjechał na dworzec, po czym oddał kobiecie jej własność. Wszystko przebiegło tak szybko i sprawnie, że roztargniona pasażerka zdążyła jeszcze wsiąść do pociągu, na który przyjechała.

(fot. ZTM Lublin – zdjęcie ilustracyjne)
2017-10-13 18:51:26

36 komentarzy

 1. Ile kosztowała ta akcja „zapominalskiej”? Kto za to zapłaci? Uczcie ludzi tak dalej a niedługo będziecie do domu czapkę czy rękawiczki odwozić…

  • A jednak Tatary to dzielnica cudów . Cud , laptop pozostał na swoim miejscu i nie został ” skrojony ” .

  • a mieli wyrzucić przez okno? czy zignorować zgłoszenie i czekać aż ktoś sobie przytuli, a później policja otrzyma oficjalne zgłoszenie kradzieży i będzie prowadziła śledztwo, które nie dość, ze pochłonie czas, pieniądze i energię, to najpewniej nie przyniesie skutku? kto za akcję policji zapłaci wtedy? otóż Ci odpowiem kto zapłaci w tym przypadku i kto zapłaciłby w drugim. odpowiedź jest prosta… zapłacę ja, Ty, Twój kolega, etc. zapłacą wszyscy, którzy pracują i płacą podatki, bo sm i policja jest utrzymywana z podatków, a te podatki idą miedzy innymi na to, żeby czasem pomogli, tak jak w tej sytuacji. nie sądzę też żeby ta akcja wygenerowała dodatkowe koszty, budżet na działalność sm jest przyznany i z niego wykonują swoje obowiązki, natomiast uwierz mi, ale nie sądzę, żeby ktoś podliczył kogokolwiek za to, że pracownik mpk pojechał i oddał fanty, pójdzie w straty mpk, na które notabene.. o fak, też płacimy my. już wszystko wiesz? więc nie bój się, że stracisz na tym, bo nawet złotówki na tym nie stracisz. ciesz się lepiej, że kobieta odzyskała ważne dla niej fanty, dzięki służbom (można je lubić bądź nie), na które UWAGA: płacimy !!! żeby pomagali obywatelom. jasne?

  • Pusty jesteś jak nie powiem co ……

   • idź sebixie pomarudź sobie, że udało się zwrocić kobiecie fanty, przecież nie powinna ich otrzymać, popełniła tak wielką zbrodnię – zapomniała ich. tylko kobietom się to zdarza przecież

  • kobiety mają tyle na głowie… cieszmy się, że nie ma BMW i jeździ tylko autobusami

   • rozumiem Sebastianie, że ty nigdy niczego nie zostawiłeś/nie zapomniałeś? dlaczego z Polaczka musi się tyle żółci wylewać zamiast cieszyć się, że raz na rok służby zadziałają jak należya obywatel nie stracił ważnych rzeczy? nie, nie jestem kobietą i nie to solidarność jajników. jestem facetem, ogarniętym nawet, radzę sobie w życiu, a i tak zdarzyło mi się czasem coś zostawić.

    • Jesteś prawdziwy Polak, antsebix i ogólnie jesteś cacy. Masz tylko jedną wadę. Brak ci jedynie poczucia humoru.

   • jestem baba i mam bmw, dzieciaki do szkoly praca caly dom na glowie i co jakos wpadku kolizji czy cos w tym temacie nie mialam wiec kompletnie bez sensu jest Twój komentarz…

 2. Tak to dziumdzie pochłonięte rozmową z psiapsiułką o Bożym świecie zapominają. Grunt, że telefonu nie zapomniała. Telefon przyrośnięty do łapy i ucha to zabrakło kończyn na resztę bagaży. Oby się nie rozmnażała, bo dzieci będzie szukać.
  Czy telefonoholiczka zapłaciła za swoje roztargnienie przynajmniej za paliwo i fatygę pracownika MPK? Czy to my podatnicy poniesiemy koszty całej akcji?

  • my zapłacimy, bo i tak płacimy. żadnych dodatkowych kosztów nie będzie naliczonych z tego. lecz się człowieku.

   • Wiesz , co to jest pytanie retoryczne? Wróć do szkoły jeśli ci się udało ją z miernym wynikiem skończyć. Mogła na komisariacie odebrać a nie z moich podatków opłacać posłańca do „roztargnionej”. To miasto już nie jest zadłużone, że na talie fanaberie MPK stać? Może podwyżki też będą dla kierowców? Jak nic POwska urzędniczka tajne/poufne papiery zgubiła o ciekawej zawartości komputera nie wspominając. Dlatego taka akcja i tyle osób zostało zaangażowanych. W przeciwnym razie za jakiś czas była by publikacja nagrania na 112, czy ktoś rozpoznaje osobę, która sobie przywłaszczyła pozostawione mienie.

    • widzisz nie trafiłeś Sebastianie z tą szkołą, skończyłem studia polonistyczne i tak wiem, co to pytanie retoryczne. Twoje na pewno takim nie było, a fakt, że sam sobie na nie odpowiedziałeś tylko potwierdza moje założenie, że odpowiedzi oczekiwałeś. ohh, a może to ty nie znasz znaczenia tego tropu stylistycznego? rzuciłeś fajnym tekstem, ale trochę niezgodnym z sytuacją i okazało się, że ktoś jednak wie co, to jest? przykre. powiem ci Sebastianie jeszcze raz, nikt nie opłacił za twoje podatki posłańca. i właśnie w tym razie nie będzie nagrania na 112, bo pani szybko zgłosiła, a sm i mpk zrobiły swoje, gdyby tego nie zrobiły to właśnie byłoby takie nagranie puszczone. rozumiem, że to źle, że tego nagrania nie będzie i że kobieta odzyskała fanty? rozumiem, lepiej by ci było na duszy jakby je straciła. nie wiem czy ona była POwską urzędniczką, wiem, że ty jesteś zwykłym POlaczkiem, od którego jedzie cebulą na kilometr. miłego dnia Sebastianie

     • a dziś policja i straż szukała kobieciny 80letniej bo poszla na grzyby się zgubiła. jak ta policja mogła za moje podatki tracić czas na jej szukanie? przecież to tylko zwykła baba, która się nie ogarnia w terenie. kto opłaci niepotrzebne działania policji? bo przecież baba mogła siedzieć w domu i nie wychodzić, nie? a no i jakiś pan wjechał na skarpę, zabrali go do szpitala. dlaczego z moich pieniędzy będą go leczyć? przecież mógł nie siadać za kółko,prawda? czy tak też myślisz drogi Sebastianie?

     • i jeszcze jedno Sebku. wysłałeś mnie do szkoły na douczenie, a może Tobie by się przydała?? Nie nauczycieli w szkole, że istnieje coś takiego jak marketing? pijar? coś ci to mówi? może warto pomyśleć Sebku, że mpk wyszło z założenia, że dla nich to pół godziny straty i strata paliwa wartego ok. jednej złotówki, a w zamian zyskują dobrą opinię firmy, ktora dba o swoich klientów? Że ta akcja poprawia ich wizerunek praktycznie bez żadnego nakładu finansowego? Inaczej mówią, nie ponosząc żadnych kosztów zyskują pozytywną reklamę, która ociepli ich wizerunek? za trudne do przemyślenia prawda Sebku? lepiej wszędzie widzieć POwskie spiski, prawda? Uważaj Sebastian, bo ci ktoś z po jeszcez z lodówki wyskoczy, albo zje ci zapas cebuli z piwnicy

     • „…a sm i mpk zrobiły swoje, ” Ciekawostka. To w ich obowiązkach jest poszukiwanie zagubionych rzeczy jakiejś mało gramotnej laluni? Myślałem, że pilnowanie prawa i porządku przez jednych i zapewnienie sprawnej i bezpiecznej komunikacji mieszkańcom przez drugich. Czyżbym się mylił? Jakieś zmiany co do zakresu obowiązków były? „..sm i mpk …” – ty na pewno kończyłeś studia polonistyczne? Chyba zaocznie za jajka i ziemniaki….

     • Co ty łykasz,że tak cię trzyma? Tego wypracowania nawet nie ma sensu czytać, bo z góry wiadomo co będzie zawierało, czytając poprzednie wpisy. Oznajmiam, nie czytałem i nie mam zamiaru. Może ktoś się skusił i streści?

     • taki uczony jesteś, a przerasta cię przeczytanie kilku zdań więcej niż 2? przykre, widać, że w szkole też na streszczeniach jechałeś

     • Szmatławca Szechtera nawet do ręki nie biorę, szkoda oczu i czasu tracić. To samo dotyczy ciebie. Jesteś bezpośrednio związany z bohaterką zdarzenia, więc twoje wywody nie koniecznie muszą być obiektywne. Za bardzo się zaangażowałeś/aś? , zaczynam nabierać wątpliwości czy przypadkiem ze sprawcą zamieszania nie dyskutuję. Jedno tylko zdanie. Co innego poszukiwanie zaginionych ludzi a nie dokumentów i laptopa jakiegoś pustaka. Dociera do ciebie różnica?

  • nie jestem związany ze sprawczynią, nie znam jej, niech skonam jeśli kłamię, podobnie jak nie jestem związany z owym kierowcą z lubartowskiej, któego też wziąłem w obronę. czy żeby kogoś bronić trzeba go znać? zaraz się okażę, że cały Lublin znam… szechetrowskie g…a, POwskie urzędniczyny, widzę, że wszystko wiesz najlepiej. Masz stereotypy w czaszce zamiast mózgu. (nie, nie głosowałem na PO). Powiedz mi zatem Sebek, co powinien zrobić dyspozytor sm wg. ciebie? co byś ty powiedział na jego miejscu i jak byś się zachował? jestem ciekaw Sebuś

 3. Dwa powyższe komentarze zostały napisane przez imbecyli. A może by tak trochę optymizmu, radości, dumy, że są uczciwi i bezinteresowni polacy.

 4. Jak to miło poczytać takie miłe wieści. To mi przywraca wiarę w człowieka.

 5. Juhu super wiadomość też się cieszę 🙂

 6. To super, prawie każdy coś w życiu zgubił, zostawił , ale nie zawsze to wracało. Tej pani się udało, no i bardzo dobrze.

  • Masz rację Są różne sytuacje w życiu Wszystko się może zdarzyć Te dwa pierwsze komentarze to chyba od maszyn Tylko one się nie mylą Jesteśmy tylko ludźmi

   • piona i dla was, jednak nie tylko same sebixy czytają ten portal 🙂

   • Czy aby być tak zakręconym i zostawić laptopa i ważne dokumenty na siedzeniu wystarczy być kobietą? Telefon mniejszy a jednak nie zostawiła? Dlaczego? Może w łapie trzymała wysiadając?

 7. Jak czytam większość tych komentarzy to muszę napisać, że faceci to zwykłe buraki.

 8. Skąd w narodzie tyle nienawiści i złości ? ?

 9. ale zawalisty temat hehe