Znów płoną zboża, pod Lublinem spaliło się blisko 10 hektarów

Dzisiaj po południu, w podlubelskiej Konopnicy doszło do dużego pożaru pól. Dym widać było z całego Lublina.

Pożar pól w pobliżu szkoły w Konopnicy został zauważony w piątek około godziny 16. Paliło się zboże na pniu oraz ścierniska. Na miejsce natychmiast wysłano kilka zastępów straży pożarnej, w tym czasie ogień bardzo szybko zaczął się rozprzestrzeniać na kolejne pola. Strażacy rozpoczęli akcję gaśniczą, w której pomagali okoliczni mieszkańcy.

Kilku z nich ciągnikami z doczepionym pługiem robiło pas zaoranej ziemi, by zatrzymać ogień. W akcji gaśniczej, która trwała ponad dwie godziny uczestniczyło 7 zastępów straży pożarnej, dwa z PSP JRG1 w Lublinie a także OSP z Pawlina, Radawca Dużego, Kozubszczyzny, Motycza i Radawczyka. W chwili obecnej nie jest jeszcze znana przyczyna pojawienia się ognia.

Pożary pól to w ostatnich dniach główne interwencje strażaków. Każdego dnia, w naszym województwie notuje się nawet ponad 100 tego typu zdarzeń. W wielu z nich, spaleniu ulegają również kombajny, ciągniki rolnicze oraz inne maszyny. W zdecydowanej większości, przyczyną pojawienia się ognia jest jego zaprószenie. Nie tylko przez człowieka, lecz również w wyniku np. iskry z niesprawnych maszyn wykorzystywanych w żniwach.

Wkrótce materiał wideo…

(fot. lublin112, JRG1 Lublin)
2015-08-07 20:05:14

Zobacz również

20 komentarzy

  1. skrajny debilizm niektórych komentujących. Byłem świadkiem gdy sąsiad palił śmieci przeniosło się na pole sąsiada w efekcie osoba niewinna straciła dopłaty , tyle w temacie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!