Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Zniknęły” im torebki na dyskotece. Policjanci dodzwonili się do złodziejki (zdjęcia)

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali 40-latkę, która odpowie za kradzieże torebek oraz portfela. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Na początku września br. dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca skradł torebki należące do 3 kobiet przebywających w jednym z bialskich lokali. W trakcie rozmowy z pokrzywdzonymi mundurowi ustalili, że pozostawiły swoje mienie w rejonie stanowiska DJ-a, a kiedy chciały je zabrać okazało się, że „zniknęły”. Początkowo kobiety na własną rękę szukały torebek, jednak kiedy nie przyniosło to rezultatu sprawę zgłosiły na Policję – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Mundurowi wraz z jedną z kobiet poszkodowanych kradzieżą nawiązali kontakt telefoniczny na jej skradziony telefon. Rozmówczyni, która odebrała telefon twierdziła, że przez przypadek zabrała go z lokalu i dlatego próbowała go zwrócić.

– Mundurowi nie dali się zwieść wyjaśnieniom 40-letniej bialczanki. Część skradzionych portfeli i telefony ujawnili w miejscu zamieszkania kobiety. Znajdowały się tam również przedmioty należące do pokrzywdzonej, która nie zdążyła jeszcze zgłosić kradzieży. Podczas prowadzonych czynności policjanci ujawnili również porzucone przez sprawczynię puste torebki i pozostałe skradzione przedmioty w rejonie lokalu. 40-latka została zatrzymana do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania znajdowała się pod wpływem alkoholu – dodaje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Policjanci w trakcie czynności ustalili, że to nie jedyny czyn na koncie zatrzymanej 40-latki. Kobieta jest podejrzana także o kradzież na szkodę swojej koleżanki, która przyszła do niej w odwiedziny. Wówczas łupem amatorki cudzego mienia padł portfel z gotówką, a straty wyniosły ponad 800 zł. Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku, a sprawa nie została zgłoszona na Policję.

40-latka usłyszała już zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

„Zniknęły” im torebki na dyskotece. Policjanci dodzwonili się do złodziejki (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

 

„Zniknęły” im torebki na dyskotece. Policjanci dodzwonili się do złodziejki (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

12 komentarzy

  1. Fanka rudego jak nic.

  2. Po co kraść jak taki dobrobyt w Polsce.

  3. OOO to [***]?

  4. dziewczyno po co kradniesz , zapisz się do PISu , będziesz to robić legalnie na koniec i tak zgonisz na Tuska i po temacie

  5. Złodzieje z po aktywni bo myślą że będzie tak jak było, ha ha ha

Dodaj komentarz

Z kraju