Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Lexus zderzył się z łosiem, honda uderzyła w dzika (zdjęcia)

Tylko we wrześniu na drogach powiatu lubartowskiego doszło do 17 kolizji z udziałem dzikiej zwierzyny. Wczoraj miały miejsce kolejne takie zdarzenia. W miejscowości Łucka-Kolonia pojazd osobowy zderzył się z łosiem, zaś na trasie Serniki-Wola Sernicka auto uderzyło w dzika.

Wczoraj po godzinie 21.00 w miejscowości Łucka-Kolonia w powiecie lubartowskim, na drodze krajowej nr 19, kierujący autem osobowym marki Lexus zderzył się z przebiegającym przez drogę łosiem. Na szczęście podróżujący pojazdem nie ucierpiał podczas tej kolizji, łoś niestety padł na miejscu zdarzenia.

Drugie zdarzenie miało miejsce również w poniedziałek. Na trasie Serniki-Wola Sernicka kierująca hondą najechała na przebiegającego przez drogę dzika, który wbiegł wprost pod auto. Kierująca nie odniosła obrażeń ciała, a dzik uciekł do lasu.

To nie pierwsze takie zdarzenia odnotowane we wrześniu przez policjantów w powiecie lubartowskim. Tylko od początku września, funkcjonariusze interweniowali 17 razy w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi kolizji samochodów osobowych z dzikimi zwierzętami. Do większości z nich doszło wczesnym i późnym wieczorem.

Lexus zderzył się z łosiem, honda uderzyła w dzika (zdjęcia)

fot. Policja Lubartów

 

Lexus zderzył się z łosiem, honda uderzyła w dzika (zdjęcia)

fot. Policja Lubartów

 

Lexus zderzył się z łosiem, honda uderzyła w dzika (zdjęcia)

fot. Policja Lubartów

14 komentarzy

 1. Sasin powinien zapłacić za uszkodzone pojazdy. Właściciel odpowiada za szkody wyrządzone przez zwierzę.

  • Co ma Sasin do tego? To kierujący powinni pokryć straty jakie wyrządzili przyrodzie, wjeżdżając nieostrożnie samochodem tam, gdzie występują dzikie zwierzęta.
   To nie zwierzęta posadziły las przy drodze, lecz człowiek wybudował drogę w lesie, albo przez tereny migracji zwiewrząt.

  • Balbino piszesz po to żeby zabłysnąć.

 2. „kierująca hondą najechała na przebiegającego przez drogę dzika, który wbiegł wprost pod auto” – zdaniem dzika, było odwrotnie:
  To: „dzik nabiegł na przejeżdżającą przez las kierującą hondą, która wyjechała wprost przed biegnącego dzika”.

  Tak więc jest słowo przeciw słowu.

 3. Biedne zwierzaczki 🙁

 4. To, że dzikie zwierzę zachowuje się jak dzikie zwierzę jest oczywiste. Ale dlaczego kierujący zachowują się tak samo? A tyle się na forum pisze o ostrożności, o zachowaniu ograniczonego zaufania, o pełnych cmentarzach…

  • Na forum to piszesz głównie Ty i kto Ciebie czyta lub słucha. Tylko niewtajemniczeni albo nowicjusze na forum dają się nabrać bzdurnymi komentarzami znawcy wszystkiego czyli niczego.

   • Te bzdurne komentarze, to albo zacytowane artykuły z PoRDu, albo teksty innych użytkowników w których tylko pozamieniałem miejscami uczestników ruchu.

 5. Szybciej trzeba zap….ć.

 6. Szybciej, szybciej…
  Drugim razem nie będzie tyle dla Was szczęścia.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport