Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znika kolejne połączenie z lubelskiego lotniska. To już piąte w tym roku u jednego tylko przewoźnika

Od listopada nie będzie można polecieć z Lublina do Szwecji. Linie lotnicze Wizz Air zawieszają kolejne połączenie.

System rezerwacyjny linii lotniczych Wizz Air, przewiduje możliwość zakupu biletów na lot z Portu Lotniczego Lublin do Szwecji tylko do piątku 26 października. Przewoźnik potwierdza, że w późniejszym terminie połączenie z lotniskiem Sztokholm Skavsta nie będzie obsługiwane. Obecne zapewnienia przedstawicieli węgierskich linii mówią, że jest to tylko czasowe zawieszenie trasy na okres zimowy. Ma ona wrócić do siatki połączeń wiosną przyszłego roku.

W tym roku jest to już piąte połączenie z lubelskiego lotniska, które linie lotnicze Wizz Air zlikwidowały bądź zawiesiły. Chodzi o Liverpool, Doncaster Sheffield, Tel Awiw oraz Kijów. Tymczasem jeszcze trzy lata temu przedstawiciele przewoźnika snuli ambitne plany związane z naszym regionem. W Świdniku utworzona została baza operacyjna i zapowiadano uruchamianie kolejnych połączeń.

Baza przetrwała do czerwca b.r. i wraz z jej likwidacją, zaczęły znikać kolejne połączenia. Jak wpłynie to wszystko na ruch w Porcie Lotniczym Lublin, okaże się w kolejnych miesiącach. Już sierpień był kolejnym po lipcu miesiącem w tym roku, w którym zanotowano mniej obsłużonych pasażerów w porównaniu z rokiem ubiegłym. Podobnie było z liczbą operacji lotniczych.

(fot. lublin112)
2018-09-18 22:03:38

15 komentarzy

 1. A Pawlak śpi i milion od lotniska za to że nie podejmie pracy u konkurencji w ręku tkwi…

  • Pawlak się już nachapal.
   Jest teraz nowa kadencja, nowych specjalystów

   • Jak by się nachapał, to jak trusia na etacie lotniska by nie siedział. Jak na razie, gumofilce dobrze sie mają i w kupie trzymają. Sosnowski koledze krzywdy nie da zrobić. Ale tylko do wyborów. PO/PSL-owskie kółko różańcowe zamieni się w graniaste i wszyscy bęc

 2. Wychodzi na to, że nasze lotnisko umiera. A miało być tak pięknie.

  • A czego się spodziewałeś/aś po aeroklubowym lotnisku zlokalizowanym prawie na upainie…

  • Widac, ze nie lotosz. Lotnisko ma sie swietnie, a Wizz air zawsze tak pracowal-najpierw dodaje, potem wycofuje. Jest rajanerek, Lot tez nowe polaczenia uruchamia, Ukraincow duzo lata, bedzie dobrze 🙂

 3. Hasło Żuka : zobacz efekty
  WŁAŚNIE WIDZĘ !!!
  Parszywą gębę sobie dalej wycieraj lotniskiem. Terminal będzie rozbudowywać dla kogo???

 4. A to dlatego koniecznie trzeba rozbudować lotnisko żeby mogło obsługiwać pięć samolotów na godzinę

 5. Nasz ajport idzie na rekord pod wzgledem strat za 2018, pewno bedzie grubo ponad 30mln. Niech dokladaja Ci co zdecydowali o jego budowie.

  • Niech zwrócą premie które sobie przynają a wystarczy z nawiązką by spłacić długi. Ciekawe, ile Pawlak przytulił za nic nie robienie odkąd schowali go na lotnisku?

 6. I na dodatek jeszcze je rozbudowują.

 7. odzywają się ci co nie lecieli nigdy samolotem .

 8. Ale pewnie zaraz będziemy czytać o kolejnych rekordach pasażerów… Matko… Co za strata kasy. WIDZĘ EFEKTY, Panie Żuk.

 9. Trzeba uruchomić RADOM PIS, a wyciszyć Lublin