Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zmiana terminu wprowadzenia czasowej organizacji ruchu na rondzie Sportowców

Zmienił się termin wprowadzenia czasowej organizacji ruchu w rejonie ronda Sportowców w Lublinie. Ostatecznie zmiany w ruchu wejdą w życie od środy (20 października). Pierwotnie, termin zmian planowano na czwartek 14 października.

W dniu 20 października zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w rejonie Ronda Sportowców. Wiąże się to ze zmianą geometrii ronda. Ruch po rondzie będzie odbywał się wyłącznie jednym pasem ruchu. W związku z czym na dojazdach do ronda (na ul. Krochmalnej, ul. Stadionowej oraz ul. Gazowej) zostaną wprowadzone zwężenia do jednego pasa ruchu.

Na ul. Młyńskiej ruch będzie odbywał się jednokierunkowo, dla pojazdów jadących od ul. Młyńskiej w ramach wprowadzonej wcześniej czasowej organizacji ruchu. Tymczasowe rondo zostało zlokalizowane w wyspie projektowanego ronda.

Dodatkowo na przebudowywanym odcinku ul. Krochmalnej zostanie wprowadzony zakaz poruszaniu się pojazdów. Ruch pojazdów będzie odbywał się objazdem przez ul. Cukrowniczą oraz ul. Lubelskiego Lipca ’80. Z ograniczenia będą wyłączone pojazdy budowy, komunikacji zbiorowej, służb komunalnych, pojazdy dojeżdżające do posesji znajdujących się przy ul. Krochmalnej 4, 4a i 4b oraz rowery.

Ruch pieszych wokół ronda zostanie przekierowany na tymczasowe ciągi piesze, a w późniejszym etapie na docelowe ciągi piesze. Zostaną usunięte przejazdy rowerowe na rondzie oraz przejścia dla pieszych na rodzie na ul. Gazowej i Młyńskiej. Ruch pieszych będzie odbywał się północną częścią ronda, natomiast dojście wzdłuż ul. Gazowej będzie odbywało się południową częścią. Nie przewiduje się zmian w komunikacji zbiorowej oraz w lokalizacji przystanków autobusowych.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

 1. Cieee chorobaaaa !!!

  No cóż, trzeba będzie wciągnąć powietrze i poczekać, przecież nie od dziś wiadomo, że jak ma być lepiej to jakiś czas musi być gorzej.

 2. Pytanie do redakcji: dlaczego tak uparcie posługujecie się nazwami rond zamiast wprost napisać o zbieg jakich ulic chodzi?

  • Dlaczego mamy nie stosować nazw rond, skoro takie nazwy istnieją? Tekst wyraźnie opisuje utrudnienia w ruchu na konkretnych ulicach…Co więcej na zdjęciu jest opisywane rondo ;).
   Pozdrawiamy

   • Też mnie to wkurza. Normalny człowiek nie zna nazw rond!
    Dajcie zawsze w nawiasie opis na skrzyżowaniu których ulic jest rondo!
    A najlepiej w nawiasie nazwę ronda.

   • Niby racja, ale z drugiej strony nazwy rond zostały wprowadzone zaledwie kilka lat temu. Dla większości lublinian posługiwanie się głównie ich nazwami nic nie mówi. Większość osób wie gdzie jest ulica Gazowa, czy Krochmalna. Ale choć sam nie jestem pierwszej młodości, jako rodowity lubelak pierwszy raz słyszę o rondzie sportowców. Niby człowiek uczy się całe życie, porusza się samochodem po mieście, a mimo to posługiwanie się głównie nazwami rond przychodzi z trudem. Nie tak jak nazwami ulic. Pozdrawiam.