Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Złodzieje z Wołomina grasowali w Lublinie. Wycinali katalizatory

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie udowodnili dwóm mieszkańcom powiatu wołomińskiego 12 kradzieży katalizatorów i jedno usiłowanie kradzieży. Mężczyźni w wieku 27 i 24 lat w ostatnim czasie regularnie pojawiali się w Lublinie. Wpadli po nieudanym „skoku”.

Operacyjni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali sprawców kradzieży katalizatorów na terenie Lublina.

Do kradzieży dochodziło najczęściej na parkingach osiedlowych w różnych dzielnicach miasta. Sprawcy za cel obierali przede wszystkim samochody japońskich producentów. Złodzieje dość skrupulatnie wybierali pojazdy, a ich działania przebiegały zawsze bardzo szybko i sprawnie. Po tym od razu opuszczali miasto.

Materiały zgromadzone przez policjantów pozwoliły zatrzymać dwóch mieszkańców powiatu wołomińskiego. Mężczyźni wpadli nocą z wtorku na środę. Wówczas sprawcy ponownie pojawili się w Lublinie. Jednak tym razem nie udało im się dokonać przestępstwa, bo ktoś ich spłoszył. W związku z tym postanowili wrócić bez łupów. Jednak w trakcie opuszczania Lublina zostali zatrzymani.

Policjanci udowodnili im łącznie 12 kradzieży katalizatorów o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych oraz jedno usiłowanie kradzieży. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych dozór policji i poręczenie majątkowe. Grozi im do 5 lat więzienia.

(fot. Policja)

4 komentarze

  1. A czy zwrot poniesionych strat ,na rzecz włascicieli aut też im grozi ? Czy tylko te 5 lat za nasze pieniadze w luksusowych wiezieniach i „resocjalizacja ” która nie działa w przypadku 100 procent złodzeii .Nie ma to jak „sprawiedliwosć „

  2. Mafia z Wołomina . Pewnie zostaną świadkami koronnymi , bo tam wszyscy się prują by nie siedzieć w pudle .

  3. Masa i kiełbasa hahahaha.

  4. wystarczy, żeby to im wyciąć „katalizator” spomiędzy dużych palców u nóg. Może pomoże, a jak nie to po lewej dłoni na początek…..

Z kraju