Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzył się z jadącym z naprzeciwka citroenem i zaczął uciekać do domu. Mężczyzna był kompletnie pijany

Wcześniejsze wpadki i wyroki nie zrobiły na nim żadnego wrażenia i po raz kolejny po pijanemu ruszył w drogę. Po kolizji zaczął uciekać do domu. Został zatrzymany na posesji.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 18:30 w miejscowości Świdnik Duży w powiecie lubelskim. Jak wstępnie ustalono, kierujący nissanem mężczyzna zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka citroenem. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a uszkodzenia pojazdu poszkodowanego nie były poważne.

Sprawca kolizji nie zatrzymując się, zaczął uciekać. Kierowca citroena zawrócił i ruszył za nim. O wszystkim zaalarmował też policję. Następnie przekazywał, gdzie się aktualnie znajdują. Mężczyzna podjechał pod jedną z posesji w miejscowości Janówek w powiecie świdnickim i tam został zatrzymany.

Jak się okazało, 30-latek był kompletnie pijany. Miał ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, nie był to pierwszy raz, kiedy to w takim stanie wsiadł za kierownicę. Posiadał bowiem wydany przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Nie zrobiło to jednak na nim żadnego wrażenia i po raz kolejny po pijanemu ruszył w drogę. Niebawem mieszkaniec gminy Mełgiew po raz kolejny stanie przed sądem. Tym razem odpowie nie tylko za jazdę po pijanemu, lecz również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za niestosowanie się do wyroku sądu.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

 1. Miał tylko ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie – w tym przypadki nie można mówić, że był kompletnie pijany.
  „Kompletność” dla Polaka to sporo ponad 4 promile… no chyba, że ten nie jest prawdziwym Polakiem 😆

 2. Posiedzi chociaż z rok ?

  • Mała szansa. Był gdzieś artykuł z wypowiedzią policji. Na 100 tysięcy pijaków rocznie zatrzymanych, siedzieć idzie około 900! Szok!

 3. Faktycznie, oni istnieją

  To właśnie przez Was są tak duże mandaty
  Jak można tak łamać przepisy ..no JAK ?
  Lekceważycie prawo, lekceważyć przepisy

  Niczego nie szanujecie a szczekacie, że Wam się należy.
  Na szacunek trzeba było pracować a teraz ponosimy wszyscy konsekwencje Waszych wybryków.
  Jeździcie pijani, naćpani, recydywa z zakazem prowadzenia, przekraczacie prędkość, nie zatrzymuje się się przed pasami. I te telefoniki i fejsiki. Ilu ja widzę dziennie kierowców co siedzą w tych telefonach.
  Mam nadzieję, że zniknięcie szybko z ulic naszego kraju

  Nowy taryfikator obowiązuje od stycznia a już mamy wysyp grzybów. Nie ma, że nie wiedziałeś .
  To właśnie Ci, którzy kozaczą będą cierpieć katusze i płakać jak dzieci bo upadły i zdarły sobie kolano

 4. Wywieźć na Bialoruś, niech tam sobie jeździ po pijaku.

 5. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem z art 178a kk.
  To oznacza, że można na podstawie Art. 44. § 2. orzec przepadek samochodu, jako przedmiotu, który służył do popełnienia przestępstwa.

  Jeżeli sędziowie z tego nie korzystają, to widocznie uważają, że jazda pod wpływem nie jest taka zła, i wystarczy ukarać kolejnym zakazem, który można zignorować.

Z kraju