Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zlikwidowali dwie przydomowe krajalnie tytoniu (zdjęcia)

Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie wykryli i zlikwidowali dwie nielegalne krajalnie tytoniu. Zabezpieczono ponad 350 tys. sztuk papierosów, ponad 1100 kg krajanki i suszu tytoniowego oraz maszyny krojenia i pakowania tytoniu. Gdyby wyroby tytoniowe trafił do sprzedaży, szacowane straty budżetu wyniosłyby ponad 1,3 mln zł.

Mundurowi z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie i kujawsko-pomorskiej KAS realizując wspólne zadania w województwie podlaskim wytypowali i zatrzymali do kontroli samochód osobowy. W jego przestrzeni ładunkowej funkcjonariusze znaleźli 2500 paczek papierosów bez znaków akcyzy.

Podczas dalszych działań, przeszukano również miejsca zamieszkania zatrzymanego kierowcy w pow. łukowski (woj. lubelskie). Tym razem w ręce mundurowych wpadły nielegalne papierosy, krajanka tytoniowa, papierosy luzem w pudelkach tzw. „pizzach”, susz tytoniowy, puste opakowania do papierosów oraz maszyny do cięcia tytoniu oraz pakowania paczek papierosów.

Zdobyte w kontrolowanych miejscach informacje i poszlaki skierowały funkcjonariuszy do przeprowadzenia następnej kontroli, tym razem posesji w okolicach Płońska, gdzie podczas przeszukań pomieszczeń gospodarczych i jednego z pojazdów, mundurowi wykryli krajankę tytoniową, maszynę do ciecia liści tytoniowych, a także melasę tytoniową do fajek wodnych.

Podczas wszystkich czynności przeszukań mundurowi znaleźli łącznie ponad 354 tys. szt. papierosów, 313 kg krajanki tytoniowej i 790 kg suszu tytoniowego. Gdyby nielegalne towary akcyzowe trafiły na rynek straty Skarbu Państwa przekroczyłyby kwotę 1,3 mln złotych z tytułu niezapłaconych podatków i cła.

Wykryte towary funkcjonariusze z KAS zabezpieczyli w magazynie depozytowym Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, który prowadzi dalsze postępowanie w tych sprawach. Dwóm zatrzymanym mężczyznom postawiono już zarzuty paserstwa akcyzowego. Grożą im wysokie grzywny.

Zlikwidowali dwie przydomowe krajalnie tytoniu (zdjęcia)

fot. NOSG

Zlikwidowali dwie przydomowe krajalnie tytoniu (zdjęcia)

fot. NOSG

Zlikwidowali dwie przydomowe krajalnie tytoniu (zdjęcia)

fot. NOSG

Zlikwidowali dwie przydomowe krajalnie tytoniu (zdjęcia)

fot. NOSG

PRZECZYTAJ

Mieszkaniec Lublina stracił 300 000 złotych. Zainstalował zdalny pulpit

(Źródło: NOSG)

7 komentarzy

  1. Straszne przestępstwo, bo z pominięciem skarbu państwa, a jak politycy setki miliardów wyrzucają w błoto to luz, jakby hipotetycznie ludzie przestali jarać to wprowadziliby akcyze na chleb. Wolność Tomku w swoim domku, precz z łapami

  2. Nienawidzę tuska

  3. Brawo policja można czuć się już bezpiecznym

  4. A ja tam bezpiecznie się nie czuję, bo widzę, że największym zagrożeniem dla nas Polaków są politycy z wiejskiej.

Dodaj komentarz