Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkaniec Lublina stracił 300 000 złotych. Zainstalował zdalny pulpit

Mieszkaniec Lublina padł ofiarą oszustów działających w sieci. 65-latek chciał zainwestować w waluty. Założył nowe konto i zainstalował zdalny pulpit. Stracił 300 000 zł.

65-letni mieszkaniec Lublina zgłosił się do policjantów i powiadomił ich o oszustwie. Mężczyzna oświadczył, że w chciał zarobić na handlu walutami.

– W związku z tym zgodził się na ofertę firmy internetowej. Mężczyzna został poproszony o założenie nowego rachunku bankowego, a następnie przelanie tam wszystkich oszczędności. Dzięki temu, że mężczyzna zainstalował również zdalny pulpit sprawcy uzyskali pełen dostęp do pieniędzy. Gotówka w kwocie 300 000 złotych szybko została przelana na giełdę kryptowalut. Po tym ślad po pieniądzach zaginął – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci ostrzegają i apelują!

Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy próbach inwestycji. Zanim zaczniecie inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli rzekomy doradca inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję.

Autor: redakcja

28 komentarzy

 1. Ludzie są coraz bardziej pazerni tym samym bardziej łatwowierni i tak się to potem kończy ….

 2. mega jełop , dzban roku !

 3. A mówią że takie bieda w Polsce tylko sam szczaw i mirabelki

 4. W mieście największe ciemniaki

  • Sama prawda.Czasem ktoś telefonuje z tych siedlisk diabła i musze przyznać że to same tępaki.

 5. Już lepiej poszedł by do kasyna chociaż miałby szanse na podwojenie tej sumy a tak nici z tego zażucil by pokrętłem na Rulecie pociągnął by tak jak Pawlak na automacie

  • Na rulecie to mozwsz wygrac bezpłatną depresjie nie pieniwdze znasz kogos kto na rulecie albo masyznach kupil jakies auto za 50 czy 100 200 tys
   Hahhaha taki masz wygrane o taki h…. ci ktos za darmo da ….

 6. Jełop Roku😀 z Lublina ha ha ha

 7. a podatek od darowizny dzadek jeszcze zapłać

 8. prawdziwy pisowiec , nie myśli i w ciemno wykonuje rozkazy od ruskich przyjaciół kaczora

  • Pudło to tępak pełowski robi wszystko żeby Niemcom i złodziejom żyło się lepiej.

 9. Biedni ci emeryci

 10. I b. dobrze, powca zaboli

Dodaj komentarz