Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ziścił się czarny scenariusz. Lubelskiego żużla nie będzie w rozgrywkach ligowych

Koniec sagi związanej z występem KMŻ Motoru Lublin w tegorocznych rozgrywkach ligowych. W czwartek, Główna Komisja Sportu Żużlowego – w specjalnie wystosowanym w tej sprawie komunikacie – poinformowała, że nie wznowi postępowania licencyjnego dla „Koziołków”.

Ziścił się czarny scenariusz. W tym sezonie w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej zabraknie miejsca dla klubu z Koziego Grodu. Wszystko przez 230-tysięczny dług oraz brak porozumienia z MOSiR-em odnośnie toru żużlowego. …


WIĘCEJ W NASZYM SERWISIE SPORTOWYM. KLIKNIJ W GRAFIKĘ PONIŻEJ

Ziścił się czarny scenariusz. Lubelskiego żużla nie będzie w rozgrywkach ligowych

(fot. lubsport)
2016-01-19 18:35:15

9 komentarzy

 1. Jak nie patrzeć w przekroju ostatnich 20 lat z miasta rozwijającego się dynamicznie do lat 90- tych ubiegłego wieku Lublin stał się typowa wschodnią wiocha. W odrodzonej Polsce nie wykorzystano sprzyjających warunków by Lublin byl dominującym miastem po wschodniej stronie Wisły. Likwidacja zakładów pracy ucieczka kapitału oraz ludzi przedsiębiorczych oraz brak współpracy z lokalnymi władzami odpornymi na potrzeby mieszkańców doprowadził do wyludnienia się Lubelszczyzny. Budowa nowoczesnych kompleksów rekreacyjno-sportowych nie przyciągnięcie inwestorów a przy tym sponsorów sportowych więc o osiągnięciach lubelskich drużyn nie ma co myśleć. Szkoda że sport żużlowy skończył się w Kozim Grodzie pozostaje nam sredniemu pokoleniu wspomnienia że startów Hansa Nielsena czy naszych żużlowców Kępy Muszyńskiego czy Śledzia.

 2. jestem kibicem MOTORU wiec był będzie jest MOTOR RKS ale wszystkie kutafony pieprzeni prezesi sprzedawczyki nawet żużel lubelskim kibicom sprzedaliści kibice lubelskiego żużlu jazda z ku…rwami

 3. Nie, no nie do wiary. Już wam mówie oco kaman:
  Prawdopodobnie nikt tym całym prezesom nie podsypał to raz.
  Nieinteresuje sie polityką ale obstawiam ,że ktoś tam coś kombinował z PO ,a teraz olał to wszystko bo mu sie ukruciło albo niebawem ukruci ,chyba nawet wiem komu.

 4. Swojego czasu pewien pseldo polityk lansowal się na stadionie przy Al Zygmuntowskich z szalikiem Motoru i w swoich wystapieniach podkreślał jak zależy mu na lubelskim sporcie. Gdy wygrał wybory zapomniał o sporcie i kibicach. Ale czas szybko leci i mam nadzieję że nie tylko kibice ale mieszkańcy Lublina mu podziekuja, a do siebie nie wróci bo znając ludzi tam mieszkających to o etat woźnego będzie mu trudni.

 5. wymyślili jakieś durne licencje-srycencje 😉 kiedyś po takim upadku w następnym sezonie wystartowali by wychowankami jak w ’96, było by biednie ale było by na co pójść a dziś ? upsss… zapomniałem że nawet wychowanków dziś nie mamy.

 6. hahaha MIASTO INSPIRACJI- psia jego mać!!! ciekawi mnie jedno, czy aby nie jest to celowe, aby „łyknąć” grunty przy Zygmuntowskich- galeria się zmieści?

 7. I bardzo dobrze że tego gó.na nie będzie w tym roku oby też nie było przez następne kilkadziesiat lat.Wielki szacunek dla władz że zakonczyli to szambo chwała im za to

 8. nie wierze!!! wstyd hańba, tyle ludzi chodziło na mecze!! kto za to odpowie pytam się?!

 9. ja z Lublina i okolic

  Z toru przy Zemborzyckiej pozostaje spalona ziemia…
  Z stadionu przy Zygmuntowskich będzie to samo…
  Miasto inspiracji woli się zadłużyć ale mieć nowy Burak Arena i Aqua Park.
  Pieniążki poszły dla podwykonawców każdy się dorobił.
  Zapomniano tylko o normalnych mieszkańcach Lublina i okolic.
  „Niech Bóg zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” JP II