Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zimowe utrzymanie miasta prowadzone w trybie kryzysowym. „Dopuszcza się odstępstwa od przyjętych standardów zimowego utrzymania”

Ze względu na kolejne intensywne opady śniegu, akcja zimowego utrzymania miasta, która trwa nieprzerwanie od piątku (9 grudnia) od godzin nocnych, weszła w tryb kryzysowy. Oznacza to, że drogowcy w pierwszej kolejności odśnieżają ulice, po których porusza się komunikacja miejska, stanowiące dojazd do szpitali, obiektów pogotowia ratunkowego, Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej. Prace prowadzone są też na wzniesieniach i podjazdach. W przypadku akcji kryzysowej dopuszcza się odstępstwa od przyjętych standardów zimowego utrzymania.

54 komentarze

 1. powoli a bezpiecznie

 2. Drogoffcy byli przygotowani meldowała redakcyja i co i doopa jak zwykle.
  Oni się nadaja do odśnieżania jak posypie drobny śnieg raz na miesiąc to w następnym przyjadą

  • BEz przesady. Drogi w miarę dobrze utrzymane, nie ma problemu z jazdą po mieście. Wiadomo, że jak pada kilka cm na godzinę to się tego nie da utrzymać odśnieżonego. Drogowcy przygotowani byli, sól leży na placach. Jak na 300tyś miasto to mamy całkiem sporo urządzeń do odśnieżania bo aż ok. 100. Na cały Kraków przypada około 200, więc mają zdecydowanie gorzej. Bardziej bym powiedział, że ludzie nie umieją jeździć w taką pogodę i narzekają.

  • A ty się nadajesz jedynie do pisania głupot. Niby jak mają odśnieżyć skoro pada non stop? Jak? Pług przejedzie i za chwilę znowu to samo. Aż taki jesteś niezaradny życiowo? W lecie też na slużby narzekasz bo ci za gorąco? Powiedz to jeszcze drogowcom w pługach stojącym w korkach bo tobie podobni zaoszczędzili na oponach albo nie potrafią jeździć. Anglicy się cieszą, że ciebie tam nie ma. Tam po 5 min opadu jest paraliż ulic i lotnisk, byś miał używanie.

 3. Jaka sytuacja kryzysowa?
  Normalnie śnieg pada, jak to w zimie.

 4. Ja czekam na jakąś informację o zawalonym dachu od naporu śniegu i mogę się doczekać bo wszyscy widzą tylko drogi i chodniki.

 5. Normalna sprawa przy takiej pogodzie.

 6. jaja sobie robicie

  „…oraz Straży Miejskiej.” Hahahahahaa, a cóż to za arcyważna instytucja? Oni w niczym nie pomagają tylko utrudniają i przeszkadzają.

 7. Łopatę do odśnieżania miałem w pełnej gotowości, ale śnieg jednak mnie przerósł.
  To po prostu prawdziwa zima, z opadami śniegu i mrozem 😀

 8. No Żuku, pokaż jak odśnieża miasto lewacka PO…Coś sobie nie radzicie! Tylko za nasze pieniądze grzejecie siedzenia w Ratuszu.Wam zaspy i śniegi nie straszne…Kompromitacja i dno.

 9. Kryzysowy hmm? ale że co? drogofffce mają depresje? zamknęli się w sobie? nie wyjeżdżają tylko wódkę po garażach piją? tyle pytań żadnych odpowiedzi

 10. Ja czekam na globalne ocieplenie.

Z kraju