Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zimowe utrzymanie miasta prowadzone w trybie kryzysowym. „Dopuszcza się odstępstwa od przyjętych standardów zimowego utrzymania”

Ze względu na kolejne intensywne opady śniegu, akcja zimowego utrzymania miasta, która trwa nieprzerwanie od piątku (9 grudnia) od godzin nocnych, weszła w tryb kryzysowy. Oznacza to, że drogowcy w pierwszej kolejności odśnieżają ulice, po których porusza się komunikacja miejska, stanowiące dojazd do szpitali, obiektów pogotowia ratunkowego, Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej. Prace prowadzone są też na wzniesieniach i podjazdach. W przypadku akcji kryzysowej dopuszcza się odstępstwa od przyjętych standardów zimowego utrzymania.

54 komentarze

  1. Panie Szymczyk od ubiegłej niedzieli zapraszam ul.Ułanów iPielęgniarek obok szpitala aby zobaczyć osobiście jak dbacie o dojazd

  2. lublin jako czołowe w lewactwie państwo w polsce woli co tydzień wydawać kasę na obchody świąt dla ukrainców i innych kolorowych, a na na odśnieżanie już nie ma.

  3. Żeby móc teraz robić odstępstwa od standardów, to najpierw trzeba spełniać owe standardy.

  4. Śmiechu warte te tłumaczenia -co to znaczy ryczałt za gotowość- czy to oznacza że firma zgłasza do ratusza że jest gotowa i za to zgarnia milion złotych ,przecież nie ma żadnego kataklizmu ,parę dni pada intensywny śnieg i co ,całe miasto sparaliżowane. A co by było gdyby tak padało do końca lutego i przy tym był mróz minus 15 to od razu ogłosilibyście pseudo specjaliści klęskę. Panie Żuk niech pan się pozbędzie swoich zastępców (P. Szymczyk) bo to kompromitacja i brak kompetentnego nadzoru. Kilka dni temu skierowałem pismo do ZDM Lublin w związku z nieodśnieżonymi chodnikami na osiedlu Nałkowskich wzdłuż Romera Diamentowej czyli głównych ul osiedle -pasażerowie mają kłopot z wejściem do autobusów bo najpierw muszą się przebić przez zwały śniegu. Myślę że na wiosnę rozdzielicie pomiędzy siebie premię za zaangażowanie w zimowym utrzymaniu ulic. Wstyd i hańba taka władza.

  5. za co wy [***] nieroby trzepiecie kasę z obywatelskich podatków??? Tak trąbiliście, że przygotowani z pierdyliardem ton soli i odmalowanymi pługami tylko czekacie na pierwsze płatki śniegu, żeby je zdezintegrować jeszcze w locie, a tu co? UJÓF sto! dwa dni śnieg popadał, a wy już srata pod siebie, bo piniondze poszły bokiem na śwagra ogrodzenie, a sól się roztopiła jak chleliście tequile z cytrynką. Chodniki zasypane, przystanki zasypane, że wejść/wyjść z/do autobusu się nie da – o ile ten w ogóle przyjedzie, jeśli uda mu się przebić przez zaspy, których – przekrętasy – nie zdążyliście uprzątnąć.

Z kraju