Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zignorował znak, wjechał audi pod pociąg. Zostało mu rozbite auto i mandat do zapłacenia (zdjęcia)

Kierujący audi 25-latek zignorował znak „STOP” i doprowadził do zderzenia z pociągiem towarowym. Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało, kolizja zakończyła się dla 25-latka rozbitym pojazdem oraz mandatem w wysokości 1500 złotych.

Do kolizji doszło w niedzielę kilka minut po godzinie 19.00 na przejeździe kolejowym między miejscowościami Sitno i Jarosławiec w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pojazdu osobowego oraz pociągu.

Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący audi poruszał się od strony Sitna w kierunku Jarosławca. Na przejeździe kolejowym nie zastosował się do znaku „STOP” i wjechał na przejazd, gdzie zderzył się z pociągiem. Na szczęście 25-latek nie potrzebował pomocy medycznej i ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń.

Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Zamość, który kierował audi był trzeźwy. Maszynistą składu towarowego był 46-latek z Chełma, jemu również nic się nie stało, był trzeźwy. Kierujący audi za niezachowanie należytej ostrożności oraz doprowadzenie do kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Przejazd, gdzie doszło do wypadku oznakowany jest krzyżem świętego Andrzeja oraz znakiem B-20, który oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się.

Zignorował znak, wjechał audi pod pociąg. Zostało mu rozbite auto i mandat do zapłacenia (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

 

Zignorował znak, wjechał audi pod pociąg. Zostało mu rozbite auto i mandat do zapłacenia (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

21 komentarzy

 1. Najważniejsze,że zostało mu życie …

  • i kałdi w głowie

  • Tylko na jak długo?
   Problem w tym, że następnym razem nie zatrzyma się przed skrzyżowaniem z drogą mającą pierwszeństwo.
   I co jeśli znowu akurat on przeżyje?

 2. Jadą tym pociągami jak święte krowy. A przecież kierowca auta może mieć wylew, udar albo zawał. Czy maszynista miał odblaski? Pewnie patrzył w telefon i miał kaptur na głowie. Kierowca auta się zagapił. Jest ślisko i auto w miejscu się nie zatrzyma. Wina głupich przepisów o pierwszeństwie pociągu.

 3. Takie ałdi to mi się podoba.

 4. idiot az milo

 5. Gdyby był tor

  • W tym kraju jest: Tort, Tortury, Torby, Tornistry, Torpedy, Toruń, Tobołek. Są też Tory. Wczoraj Pan, który był pracownikiem na kolei tam właśnie zginął. Także daj sobie spokój. Mnie uczyli jazdy Nyską na polu dziadek z babcią.

 6. Pewnie chłopak był zmęczony, przecież wyciągał auta swoim ałdi w kłatro cały dzień. Was pewnie nie stać nawet na koło do tego prestiżowego auta!

 7. Przejazd ten jest w okropnym miejscu,że zła widocznością,ale taką osobówką jak by był ostrożny,to by się zatrzymał przed torami lub zdazyl by przejechać

 8. Odi Profanum Vulgus

  Kierowcy audi po prostu pomylił się przejazd kolejowy z przejściem dla pieszych. Myślał, że jak zignoruje pierwszeństwo pociągu, to ten ucieknie w popłochu jak pieszy z pasów albo zaniecha zamiaru wjazdu na przejazd.

  Trudno wyeliminować taki nawyk.

 9. Ktoś tu dobrze sugeruje – tory na tiry i nie będzie pierwszeństwa pociągów nigdy więcej ; ) a swoją drogą ktoś wie czy po takim skasowaniu auta pociąg ma elementy do naprawy? I czy to idzie z OC ?

 10. Zignorował znak, a może nie zignorował znaku, tylko machinalnie zatrzymał się i ruszył bez upewnienia się, że można jechać. Kiedyś, chyba w okolicach Olsztyna, był taki wypadek, gdy kierowca autobusu zatrzymał się przed przejazdem, i natychmiast, mimo krzyków pasażerów, ruszył wprost pod nadjeżdżający pociąg. Było wiele ofiar.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo