Zgwałcił 13-latkę tuż po tym, jak usłyszał wyrok za wykorzystanie innej dziewczynki. Znów został skazany

Przed sądem zapadł kolejny wyrok dla Tomasza W. z Lubartowa. Mężczyzna zgwałcił nastolatkę oczekując na wykonanie wyroku, za rzekomy gwałt na innej dziewczynce. Tym razem od razu ma trafić za kraty.

W czwartek 21-latek z Lubartowa usłyszał kolejny wyrok za gwałt na nieletniej. Tomasz W. odpowiadał za zgwałcenie i szantażowanie 13-letniej dziewczynki, a także za podżegania do kradzieży oraz o nielegalne posiadanie amunicji. Co bulwersuje najbardziej, czynu tego dokonał tuż po tym, jak został skazany za wykorzystanie 14-latki. Do czasu uprawomocnienia się wyroku, oraz otrzymania decyzji o umieszczeniu w Zakładzie Karnym, został wypuszczony na wolność. Wtedy 21-latek wykorzystał 13-letnią Weronikę.

Jak wynika z akt sprawy, oboje poznali się przez Internet. Przez pewien czas wspólnie korespondowali. Mężczyzna namawiał nieletnią do wspólnej ucieczki, w tym celu polecił jej, aby ukradła rodzicom oszczędności. W sierpniu 2017 roku zwabił Weronikę do swojego mieszkania gdzie stosując przemoc fizyczną rozebrał i zgwałcił, jednocześnie zatykając poszkodowanej usta, aby ta nie krzyczała.

Dziewczynka początkowo bała się komukolwiek wyznać, to co ją spotkało. Zwłaszcza, że była szantażowana przez sprawcę, że ten upubliczni jej nagie zdjęcia, które feralnego dnia miał wykonać. Po kilku tygodniach 13-latka obawiając się, że jest w ciąży, opowiedziała o wszystkim rodzicom. Natychmiast powiadomiona została policja.

Tomasz W. nie przyznał się do gwałtu, wyjaśniał, że kontaktował się z Weroniką z chęci zysku. Przyznał się do tego, że dziewczyna była u niego w domu, lecz jak zapewniał, wyprosił ją gdyż zorientował się, że nie ma ona ukończonych 15 lat. W trakcie prowadzonego śledztwa zmieniał też wcześniej złożone zeznania.

Wcześniej Tomasz W. został skazany za wykorzystanie 14-latki. Mężczyzna złapał dziewczynkę na ulicy, a następnie zaciągnął do swojego mieszkania. Tam zmusił ją do seksu, wykonując przy tym zdjęcia. 21-latek odpowiadał także za pogryzienie innej dziewczynki. Mianowicie usiłował uwieść 12-latkę, kiedy jednak ta podczas spotkania nie zgodziła się na seks, pogryzł ją i podrapał.

Podczas dzisiejszego posiedzenia sąd nie miał wątpliwości co do winy mężczyzny. Na jego niekorzyść świadczyły zebrane dowody, jak też poprzednie czyny których dokonał. Biorąc pod uwagę to wszystko, Tomasz W. został skazany na 11 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Do tego ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Prosto z sali sądowej mężczyzna trafił do Zakładu Karnego.

(fot. archiwum)
2018-05-10 18:04:10

Zobacz również

19 komentarzy

  1. Gwałcić gwałcicieli !

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy