Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zdewastował figurkę z wizerunkiem Matki Boskiej. Usłyszał zarzut obrażenia uczuć religijnych i zniszczenia mienia

Lubartowscy policjanci zatrzymali 43-latka, który odpowie za dewastację przydrożnej kapliczki z wizerunkiem Matki Boskiej i zniszczenie samochodu. Mężczyzna oderwał z podestu figurkę i rozbił ją, uszkodził także zaparkowane nieopodal auto. Wkrótce stanie przed sądem.

W lutym bieżącego roku do lubartowskiej komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące uszkodzenia figurki Matki Boskiej stojącej w jednej z przydrożnych kapliczek, znajdujących się na terenie Lubartowa.

– Figurka została oderwana od podstawy i rozbita. Nad sprawą pracowali lubartowscy kryminalni. Policjanci w toku wykonywanych czynności ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę jej dewastacji. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Lubartowa. Sprawca uszkodził także samochód osobowy, który stał zaparkowany na jednej z sąsiednich ulic. Spowodowane przez wandala straty opiewają na kwotę ponad 800 złotych – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka lubartowskiej Policji.

Zatrzymany 43-latek usłyszał zarzut obrażenia uczuć religijnych i zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. Za powyższe, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ

Przed policjantami ukrył się na dnie szafy

18 komentarzy

 1. Jako ateista zapytam: po co robić takie rzeczy? Co idiota chce w ten sposób osiągnąć/pokazać?

 2. Do paki lewackiego patola.

 3. Nie popieram, ale czy integracja jaka miała miejsce na zapleczu w Dąbrowie Górniczej nie obraża uczuć jeszcze bardziej?

 4. Dobrodziej frasobliwy

  A która to z licznych w Polsce matek boskich doznała takiego wielkiego uszczerbku na wizerunku, aż straciła głowę ?

 5. Mam nadzieję że dostanie pięć lat.

 6. Szkoda że cała sie nie rozpadła.

 7. Za karę przenieść do innej parafii.

 8. Trzeba potępiać wszystkimi sposobami bo niszczenie czegokolwiek a szczególności takich figurek to wyraz głupoty podsycanej przez złe moce przy braku obrony osobowościowej. To jest element naszej kultury i niezależnie od podglądów należy ja szanować. Głupota w postaci”róbta co chceta” ma swoje granice i to każdy powinien wiedzieć.

 9. Potężny Wędkarz z Bystrzycy

  Odeślijcie ją papieżowi, jak chce to niech sobie naprawi.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112