Zderzył się z autobusem i uciekł do domu. Był pijany

Kierowcę nissana, który w centrum Lublina wjechał w autobus komunikacji miejskiej i uciekł, policjanci znaleźli w jego domu. Badanie alkomatem wykazało, że był pijany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 13:30 na ulicy Narutowicza w Lublinie. Kierujący nissanem mężczyzna wjechał nagle w bok autobusu komunikacji miejskiej. Nie zastanawiając się długo odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca autobusu zapamiętał jednak numery rejestracyjne auta sprawcy i powiadomił o wszystkim policję.

Funkcjonariusze ustalili adres pod jakim mieszka właściciel pojazdu i udali się na miejsce. Przed blokiem na ulicy Tymiankowej odnaleźli uszkodzony pojazd. Nosił on wyraźne ślady kolizji, do tego znajdował się na nim lakier z autobusu.

W mieszkaniu policjanci zastali właściciela pojazdu, od którego wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. – Po przetransportowaniu mężczyzny na komisariat dokonano badania trzeźwości, które wykazało, że miał on 1,3 promila alkoholu w organizmie – wyjaśniał nam st.sierż. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Niebawem 62-letniemu mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty. Odpowie on za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.


(fot. nadesłane)
2016-10-25 16:50:22

Zobacz również

25 komentarzy

 1. No nie mozliwe LU w akcji kto by pomyslal. Przeciez to tacy nieskazitelni kierowcy. A jednak sie okazalo ze to zwykla pijacka cholota.

  • Czy na tej stronie nie można wyrazić stosownego komentarza? Po co od razu zgorzkniały i obraźliwy komentarz. Zdaje się, że kultura osobista obowiązuje nawet anonimowo. Nie wspomnę o błędach. Jeśli chce się wyrazić swoją opinię to na poziomie. Jeśli się nie potrafi to się milczy.i nie obnaża swojej głupoty.

   • Chłopak ma kompleks bo jest LUB. I do miasta mu daleko.

    • Otóż mylisz się. Superkierowcy kierownicy lu ciągle oskarżają innych o wydarzenia na drodze. Po prostu musicie zderzyć się z rzeczywistością, że to nie blachy a nieodpowiedzalni kierowcy doprowadzają do tych zdarzeń. A lublinianie mają chyba wielki problem ze sobą, że ciągle zrzucają winę na innych. Przestańcie się w ten sposób dowartościowywać i zróbcie coś ze swoją samooceną. A co powiesz o mnie jestem z Lublina i jeżdżę na rejestracji Lsw (byłe auto męża) czy ja dałam rozum tej rejestracji czy to rejestracja Lsw czyni ze mnie niebezpiecznego kierowcę? No mistrzowie lu, co wymyślilcie zatkało? Rozumiem, ciężka rozkminka na wasze rozumki.

     • Lolllll i po co się produkujesz? Masz coś ciekawego do przedstawienia to dodaj komentaż do artyku,a nie do innych…Co Cię obchodzi zdanie innych skoro jesteś taka zajefajna.

     • Mi tam LSW nie przeszkadza. Najgorsze jest LUB.

     • LSW – Lubie Swoja Wies

     • Dlaczego lublinianom przeszkadzają rejestracje spoza miasta, wyjaśniam. My płacimy tu dwukrotnie większe podatki od nieruchomości jak na wsiach, próbujemy codziennie rano dostać się do pracy w centrum np. z LSM-u ( ul. Wileńska Filaretów) nie można wyjechać bo ul. Głęboką płynie rzeka samochodów głównie LUB i LKR. Zamiejscowi zajmują wszystkie darmowe parkingi w okolicy miasteczka i oczekują, że my miastowe będziemy jeździć MPK bo oni maja dalej i tym samum muszą z pod drzwi swoich domów dojechać do pracy. Mieszkający w Lublinie też chcą mieć możliwość jeździć swoim samochodem i nie dźwigać zakupów i przepychać się z dziećmi w MPK. Może moje wyjaśnienie pokarze problem niechęci do rejestracji spoza miasta z innej strony.

  • znów pijak z LU

 2. Patologia w osobówkach, standard

  • Jaka patologia? Bo tu nie piszą o wielu zdarzeniach jak np. z dziś na czechowie jak autobusem najechał na 2 osobówki…

 3. Wreszcie jest , aż dziwne że dopiero we wtorek pierwszy pijany bandyta za kółkiem. Trochę to trwało ale średnią utrzymał , ufff.

  cdn…… niestety………..

 4. Podczas akcji trzeźwych poranków są chyba kiepskie wyniki . Proponuje zrobić porządną akcje trzeźwość w południe oraz o 15 , 16 do 17 . Myślę że wyniki będą zatrważające !

 5. A ktoś coś wie o dzisiejszym porannym zderzeniu autobusu z osobówką na Zelwerowicza?

  • Przywalił w dwie osobówki a nie jedną…

   • Ok, były dwa samochody, ale tylko na jednym widziałem uszkodzenia, myślałem że może drugi to świadek. Autobus miał zerwany cały przód. Szkoda że nie ma dokładnego opisu sytuacji, może jeszcze będzie.

 6. To było dość ciekawe zdarzenie na skrzyżowaniu Głęboka-Narutowicza. Oba auta Jechały w kierunku Nadbystrzyckiej. Autobus prawą stroną, tam gdzie przed remontem był obszar wyłączony z ruchu. Micra jechała przy osi jezdni, a więc tak, jak dawniej prowadził pas do jazdy na wprost. Gdyby nie to, że kierowca był „pod wpływem” było by to dość ciekawe zdarzenie drogowe. Pomijając alkohol, przed remontem zapewne winną obarczono by kierowcę autobusu, a po remoncie, zabrakło wyznaczonych pasów ruchu, a autobus był z prawej strony więc zapewne kierowcę osobówki.

  P.S. Po obcierce obaj kierujący praktycznie zatrzymali swoje pojazdy, a autobus był przed micrą. Nic nie wskazywało na to, że kierujący Nissanem da drapaka.

 7. A co tam na Choiny?

 8. A jak mu w tej sytuacji udowodnią, że był nietrzeźwy w momencie spowodowania kolizji? Może się tłumaczyć, że wypił sobie dopiero po powrocie do domu, bo się np. zdenerwował…Wiadomo, że bzdura, ale jak takie tłumaczenie” obalić w sądzie?

 9. To mój sąsiad. Ok 2 lata temu przeprowadził się że Świdnika i miał blachy LSW.Teraz ma LU ale mentalnie to zwykły hamburek.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7512zł 0.29%
  • GBP 5.1235zł 0.18%
  • EUR 4.5497zł 0.13%
  • CHF 4.2183zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL