Zderzenie radiowozu z audi na ul. Krochmalnej (zdjęcia)

Jadący na sygnałach świetlnych i dźwiękowych radiowóz zderzył się z wyjeżdżającym se stacji paliw samochodem osobowym. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 13 na ul. Krochmalnej w Lublinie. Na wysokości stacji paliw samochód osobowy zderzył się z policyjnym radiowozem.

Jak nas poinformowano, radiowóz poruszał się na sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Z uwagi na korek, jaki się w tym miejscu utworzył, jechał „pod prąd”. Z kolei kierująca audi wyjeżdżała ze stacji paliw. Wjechała przed policyjne auto.

W zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Przez ponad godzinę występowały utrudnienia w ruchu. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. nadesłane – Kuba)

Zobacz również

34 komentarze

 1. Znowu kierujacA? To juz robi sie nudne.

 2. To, że radiowóz poruszał się „na bombach” niewiele zmienia w tej sytuacji. Poruszał się drogą, która była „nadporządkowaną” względem wyjeżdżającej. To wystarczy. Przejrzycie moje wpisy ze zdarzenia na rondzie Grygowej/Witosa i się przekonajcie, że moje „bzdury” są spójne. Przepisy ruchu są uniwersalne i w każdym (poza jakimiś bardzo niespotykanymi sytuacjami) wystarczą do prostego ustalenia sprawcy.

 3. Pogotowie uważa. Straż pożarna uważa. Policja jedzie ile fabryka dała. Jakiś czas temu 2 policjantów na motorach jechało prze, Janowska około 200. A jakby jakieś dziecko wybiegł?

  • Bachora sie pilnuje nie pozwala biegać po ulicy.Co za bezsens.
   Kobiety potrafią wjeżdżać pod pogotowanie i pod wozy straży-ja róznicy nie widzę.

   • Złota sama jesteś z domu dziecka

    • Mam rodziców którzy potrafili upilnować żebym nie biegała po ruchliwej ulicy w centrum miasta. Jak to dla ciebie takie dziwne to lepiej żebyś się nie rozmnażała. A jak masz dzieci to faktycznie-lepiej by im było w domu dziecka niz z taka matką…

 4. 20 letni VW Transporter i to drogówka. Jedyny taki w Lublinie. Nie raz go widywałem. Sygnałów wcale w nim nie słychać. Świetlne owszem widać, bo belka przeszczepiona z innego auta.
  Wstyd, a byle dzielnicowy wozi się sam nowiutki busem tej marki. O co tu chodzi?

 5. winny policjant ?

 6. widzialem nie raz ta dziunie jak gadala przez telefon, byc moze teraz byla na pejsie i sie zagspila?

 7. 25 lat temu robili porzadne auta ,nie to co teraz

  Kuba ,te 20 letnie transportery są trwalsze i wytrzymalsze niż te nowe ,ciagle psujące sie samochodopodobne wyroby z plastiku

 8. Niezmiernie mnie ciekawi kogo policja uzna winnym tego zdarzenia…bo ktoś winny oczywiscie musi być i zapłacić mandacik

 9. charakterystyczny samochód, a patrząc na to wyprawiał powożący tym potworem, było pewne że prędzej czy później tak skończy… szkoda jedynie poczciwej T4… chyba jeden z ostatnich w służbie ?

 10. Winna jest babka bo miała ustąpić pierwszeństwa włączała się do ruchu nawet jak by walnęła w samochód nie psiarski to tez była by jej wina koniec kropka tylko po co ten prokurator jak wszyscy cali ??

 11. A BMK-i stoja w garażach i woza dydnitazy, a na codzien pirawow ścigac 20letnim VW

  • To nie jest wóz do pościgów, ale do wożenia sprzętu i ekipy do analiz wypadków (ogniwo wypadkowe).

   • Wszystko jasne sygnały świetlne i dźwiękowe nie zwalniają z myślenia jadąc pod prąd to oni muszą zachować szczególną ostrożność, bo kto ty się spodziewał z was wszystkich znawców auta jadącego pod prąd

 12. Auto policji jechało na sygnałach dźwiękowych i świetlnych mogło jechać z podporządkowanej (mógł wymusić pierwszeństwo) i zawsze nie będzie jego wina . Większość z Was chyba już dawno zdawała egzaminu na prawo jazdy !

  • że co…? Twierdzisz, że jak radiowóz na sygnałach wjedzie na czerwonym, to nie jego wina?

   • A kogo ? Auto uprzywilejowane na sygnałach dźwiękowych i świetlnych ! Kolego chyba dawno zdawałeś na prawo jazdy – warto więc doczytać zasady ruchu drogowego bo możesz stanowić duże zagrożenie w ruchu.

 13. Tu winna policja. Jechała pod prąd i dla wyjezdzajacej była całkiem niewidoczna. Dobry adwokat i sprawa jasna.

  • Czy to, że policja jechała pod prąd zmienia fakt że jechała droga z pierwszeństwem? Więc sam się zastanów czyja jest wina. I zmartwie Cię, dobry adwokat nic tu nie pomoże, zasada pierwszeństwa przejazdu jest tutaj nadrzędna.

  • hahahah dobre

  • wyjeżdżając z podporządkowanej masz OBOWIĄZEK ustąpić pierwszeństwa wszystkim znajdującym się na drodze z pierwszeństwem, nawet tych jadących nieprawidłowo, np. bez włączonych świateł czy pod prąd. poczytaj przepisy, zapytaj policjanta z drogówki. to tyle w temacie.

 14. Dokładnie, włączając się do ruchu musi ustąpić i nie ważne są okoliczności.

 15. Szkoda, miejmy nadzieję, że kulczykobus wróci do służby!

 16. Jak widzę to większość z was nie ma pojęcia uważacie że jadąc na bombach to jest się bezkarnym po pierwsze trzeba tak samo jak inni zachować szczególną ostrożność a nie zapi….. lac ile się da bo znam szczegóły i panowie jechali zabezpieczyć pier….. ony marsz bo było zagrożenie życia tych od rowerów więc wszystko jasne

 17. Szanowna redakcjo lublin 112 byłem świadkiem zdarzenia i nie wyjechala tuż przed samochodem tylko trzeba było zobaczyć ślady hamowania szanownych policjantów i lepiej zweryfikować fakty a nie wypisywać bzdury na dowód tego co napisałem mam zdjęcie śladów hamowania no oko okolo70metrow ale myślę że w sądzie zdjęcie się może przydac

  • Szanowny świadek. Nie wypisujemy bzdur, lecz fakty. Materiał został oparty na podstawie wstępnych ustaleń prowadzących na miejscu czynności. Dlatego też wyraźnie zaznaczyliśmy, iż trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Nie my prowadzimy czynności lecz odpowiedni do tego funkcjonariusze. Dlatego też to zawieramy to, co w momencie powstawania materiału, zostało przez nich ustalone.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki
  Dzień Ziemniaka w Końskowoli. Będą pokazy i smaczne dania z ziemniaków
  W Lublinie odbędzie się Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu