Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie motocykla z oplem na drodze wojewódzkiej. Trwa walka o życie motocyklisty (zdjęcia)

Poważny wypadek na drodze z Lublina w kierunku Biłgoraja. Samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Na miejscu cały czas pracują służby ratunkowe.

62 komentarze

 1. Nikt nie patrzy czyja była wina tylko motocyklisty się czepili.

  • W końcu słuszny komentarz.
   Nauczcie się czytać co pisze a później wydajcie wyroki czyja była wina..

  • Widzisz uszkodzenia pojazdów? Między drzwiami jest słupek B, a nie styropian…

   • Niestety, chłopak nie przeżył [*]
    Dużo siły życzę rodzinie.
    A wszystkim użytkownikom dróg więcej rozwagi i mądrości.

  • Na ograniczeniu do 50 km/h jakby jechał zgodnie z przepisami to by kierowca go widział, a tak patrzysz nie ma nikogo jedziesz i nagle uderzenie.

  • nie kryty krytyk

   Winny tej sytuacji jest znany. Jednak patrząc po uszkodzeniach i auta i motocykla, z góry wiadomo dlaczego nie został zauważony. dlaczego czepiają się motocyklisty. bo jakby nie zapie alał bo może i nikt go nie zatrzyma, to miałby czas po pierwsze kierujący autem (winny tej sytuacji) na reakcje i widziałby go trochę dłużej niż ułamek sekundy.
   po drugie kierujący motocyklem dałby więcej sobie czasu na reakcje. bo nie wiem czy twoja matematyka jest o tyle dobra ale przy 180 drogę pokonujemy 3x szybciej niż przy 60 nie mówiąc o drodze hamowania. mało kto podważa winne, jednak w komentarzach nie trzeba tylko wytykać winy, ale można też pisać co było pośrednią przyczyną wypadku.

 2. Czy motocykliści kiedyś zrozumieją, że jeśli nie jadą zgodnie z przepisami to nie dają szans na zobaczenie ich innym użytkownikom drogi?

 3. Znam kierowcę opla dobry ziomek jego wina ale chyba wszyscy wiedzą jak ciężko czasami wypatrzeć i ocenić odległość od szybko jadącego motocykla jeden błont i efekt jest.
  Oby przeżył daje do myślenia i kierowcom aut i jedno śladów

 4. Gdy policja orzeka o zdarzeniu drogowym, to przekroczenie prędkości przez osobę mającą pierwszeństwo jazdy nie zdejmuje odpowiedzialności za wypadek z osoby, która nie ustąpiła tego pierwszeństwa – nie szafuję co jest słuszne, ale tak już jest.

  • Tu nie policja będzie rozstrzygać o winie tylko sąd. Policja rozstrzyga tylko kolizje. Wypadki rozpatruje sąd i tam już wina może być podzielona. Kodeks cywilny przewiduje coś takiego jak przyczynienie.

 5. spadły mu buty, czyli umrze

 6. Niestety widziałem jak ta grupka motocyklistów dziś jeździła. I to było grube przegięcie z tą prędkością. Widać że brak im wobraźni. Takie osoby nie powinny siadać na motocykl skoro nie wiedzą czym grozi jazda na pełnej manecie w terenie na ruchliwej drodze a tym bardziej w terenie zabudowanym. Widząc przelot od zakrętu do zakrętu i po jęku silnika właśnie tego Kawasaki jestem pewien że na cyferblacie było blisko 200 albo i grubiej. A gdzie się podziała reszta bikers-ów… ucieki? Zostawili kolegę beż udzielenia pomocy? Pewnie bez prawka więc się zmyli by nie mieć przypału.

 7. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Nie mam pewności , że ucieknę w porę nadjeżdżającemu z naprzeciwka,to nie skręcam

 8. Po motocyklu widać, że nie było to 50-70 km/h. Prawo powinno ograniczyć prędkość motocykli poprzez blokadę w silniku do 120 km/h. Wtedy więcej by ich przeżyło.

 9. Niestety motocyklista nie przeżył 😥

 10. Po zdjęciu widać że nie ma prawie pół motocykla za ten prędkość na pewno nie była w okolicach 50 km na godzinę tyle ile dopuszczają przepisy na tej drodze w terenie zabudowanym. Na co dzień widzimy pędzących na złamanie karku motocyklistów więc i tu nie było zapewne inaczej. Z punktu widzenia przepisów ruchu drogowego niewątpliwie wina spoczywa na łamiącym przepisy o pierwszeństwie przejazdu jednak te pędzące rakiety są niekiedy dla kierowców aut wprost niezauważalne poprzez swoją prędkość. Tak więc trochę więcej wyobraźni i będzie zupełnie bezpieczniej.

Dodaj komentarz