Zderzenie dwóch rowerzystów w Lublinie. Jeden z nich był pijany (zdjęcia)

Policjanci ustalają dokładne okoliczności zderzenia rowerzystów, jakie miało miejsce rano w Lublinie. Jeden z mężczyzn trafił do szpitala, znajdował się pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 8 na ul. Krańcowej w Lublinie. W rejonie ul. Elektrycznej, na drodze dla jednośladów, zderzyli się dwaj rowerzyści. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono rowerzyści jechali z naprzeciwka. W pewnym momencie zderzyli się ze sobą. W wyniku tego jeden z nich przewrócił się i doznał obrażeń ciała.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Drugiemu z cyklistów nic się nie stało, był trzeźwy. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

22 komentarze

 1. Który to już wypadek z udziałem rowerzystów w ostatnich dniach?

 2. Czas na obowiązkowe OC, kaski i kartę rowerową !!

  • I badania psychologiczne.

  • …tablicę rejestracyjną i gaśnice.
   W jaki sposób to co wymieniłeś ma wpłynąć na przestrzeganie zakazu kierowania pojazdami (w tym także rowerami) pod wpływem alkoholu?
   Wysokość mandatów trzeba zwiększyć 10-krotnie i karać, karać, karać.

   • Tablice rejestracyjną to powinieneś sobie na głowie markerem napisać, a drugą na tyłku. Najlepiej taką L0 PAJAC.

  • Karta rowerowa jest wymagana dla rowerzystów w wieku 10-18 lat, ale konieczność posiadania takiej karty jest martwym przepisem.
   Czy posiadanie prawa jazdy kat. B uprawnia wg Ciebie do kierowania rowerami, czy trzeba jeszcze mieć Kartę Rowerową?

   • Egzaminator Frania

    A to nie wiesz jeszcze tego ekspercie? Coś słabo znasz się jednak na przepisach. Podpowiem Ci, tak, posiadanie prawa jazdy jakiej kolwiek kategorii uprawnia do kierowania rowerami.

  • Czy za samo trzymanie roweru w piwnicy już trzeba płacić składki OC, czy dopiero w momencie poruszania się takim rowerem?
   Czy 9-letnie jeżdżące po chodniku (bo takie dziecko może to robić zgodnie z prawem) tez powinno posiadać OC?

   • życzę ci żeby ci takie dziecko jechało np. w błotnik z impetem albo w przednią szybę…. ach sorry zapomniałem że ty nie wiesz co to auto

    • Opiekun prawny osoby nieletniej odpowiada za szkodę, a jeżeli nie złapiesz a rękę winowajcy to i OC nic nie pomoże. Zło życzysz innym powodowany manią posiadania ukochanego dwudziestoparoletniego passserati..?

    • On sam jest dzieckiem z trojkołowym rowerkiem na plastikowych kółkach.

   • Widać ból tyłka cię ściska, jak by wprowadzili taki obowiazek, rodzice musieli by sprzedać Twój trójkołowiec żeby nie opłacać polisy.

  • Dlaczego najwięcej o prawach i obowiązkach rowerzystów wypowiadają się osoby nie mające pojęcia o jeździe na rowerze w ruchu miejskim?
   Karta rowerowa sprawi, że pijaki za kierownicą roweru czy samochodu zniknął?
   Znajomość i skłonność do przestrzegania przepisów jest bardzo słaba – u wszystkich uczestników, brak jest także kultury komunikacyjnej – także u wszystkich. Większość zdarzeń powodują właśnie Ci co posiadają OC oraz prawo jazdy i przeegzaminowanie rowerzystów tego nie zmieni.
   Korzystanie z kasków nie jest zabronione. Także korzystanie z nich jako kierowca/pasażer samochodu może uchronić przez większymi obrażeniami, a jakoś nikt nie wpadł na taki pomysł.
   W autobusie także można uderzyć głową o rurę, albo nadepnąć obcasem komuś na stopę i wyrządzić uraz.
   Dlaczego nie postulujesz OC i kasków dla pasażerów komunikacji miejskiej, albo dla matek z wózkami dziecięcymi które mogą porysować samochody podczas przeciskania się pomiędzy nimi na chodniku?

   • @Bob(ek)- tak lepiej, ty nawet nie wiesz co to jest OC dzbanie a głos zabierasz.
    Ty jeden tylko masz pojęcie o jeździe rowerem w mieście? Ty po prostu jesteś żałosnym gimbazowym pedalistą . Odmianów i osobuf się nałucz ,,pijaki ….. ….zniknął”.

  • Jak tak dalej pójdzie to i uprawnienia na chodzenie trzeba będzie wyrabiać, chodzić w kasku i płacić OC na buty.

 3. Obaj czytali eksperckie porady Frania: „pedałuj śmiało, on się musi zatrzymać”.

 4. Z innej beczki – ciekawe, który był sprawcą.
  Ten „procentowy”, czy ten trzeźwy?

  • Jeżeli napruty jechał z góry od Męczenników to na 100% był sprawcą. Jeżeli jechał pod górę, to prawdopodobieństwo spada do 90%.

 5. Odpowiedzialność cywilną i karną ponosi każdy nie tylko rowerzysta pieszy też. Po co wam obowiązkowe OC na rower…? Tak koniecznie chcecie siebie karać za błędy innych?! Składki mają pokrywać rozliczane szkody, koszty i przychody towarzystwa ubezpieczeniowego oraz podatki. Jeżeli ktoś ma taką potrzebę może sobie wykupić dobrowolnie ubezpieczenie na siebie i całą rodzinę.

 6. Moim zdaniem w szkołach powinno się uczyć kultury w ruchu drogowym w kontekście wszelkich pojazdów. A policja powinna poświęcić więcej uwagi na to co wielu rowerzystów, rolkarzy itp. wyprawia i adekwatnie „nagradzać”.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia