Zderzenie ciężarówki z autobusem na rondzie przy Gali (zdjęcia)

Kolejne w dniu dzisiejszym zdarzenie drogowe z udziałem autobusu komunikacji miejskiej. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 11 na rondzie przy Gali w Lublinie. Na skrzyżowaniu al. Unii Lubelskiej, Zygmuntowskich, ul. Lubelskiego Lipca 80 i ul. Fabrycznej zderzyły się dwa pojazdy: samochód ciężarowy i autobus komunikacji miejskiej. Na miejscu interweniował nadzór ruchu MPK.

Jak wstępnie ustalono, kierujący ciężarowym MAN-em mężczyzna zatrzymał się na rondzie i rozpoczął manewr cofania na teren przebudowywanych al. Zygmuntowskich. Doprowadził jednak do zderzenia z autobusem komunikacji miejskiej linii nr 29, który jechał od strony al. Unii Lubelskiej.

Na szczęście podróżujące pojazdami osoby nie doznały obrażeń ciała. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności kolizji. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

35 komentarzy

 1. Widziałem wewnętrzny regulamin kierowcy MPK . Są tam zawarte punty na temat BHP , ubioru , itd ble ble ble . Ale ostatni jest najciekawszy :
  … kierowca powinien być przewidywalny .
  Wygląda na to że ci kierowcy którzy stawili się dzisiaj do pracy i brali udział w tych zdarzeniach , wyrażnie naruszyli ów regulamin . Powinni PRZEWIDZIEĆ że mogą uczestniczyć w tych kolizjach .
  A tak poważnie . Co miał na myśli ten co ustalał taki regulamin z takim puntem go kończącym ? Pewnie to , żeby kierownictwo zawsze miało ” czyste ręce ” bo kierowca powinien być przewidywalny . he he

  • Polska język – trudna język…
   czas wrócić do szkoły, bo najwyraźniej nie rozumiesz jaka jest różnica pomiędzy „kierowca powinien byc przewidywalny”, a „kierowca powinien przewidywać” – to tak jakbyś wołał, żeby Józka wsadzić do pierdla, bo okradł sąsiada, podczas kiedy to Józek został przez sąsiada okradziony

 2. Po co ta durna dyskusja ? winny jest zawsze cofający bo nie ma prawa cofać ,jak nie widzi w „co ” i gdzie cofa ….i kropka …a to ze można podobnych zdarzeń uniknać ,nie podjezdzajac wprost pod cofające auto ,bo kierowca powinien „być przewidujacy ” to inna sprawa i z winą nie ma to nic wspolnego ….nie wiemy jak to wygladalo i czy dalo by się tego uniknąć przez kierowcę z MPK

 3. Żadna dzisiejsza kolizja nie byla z winy kierowcy MPK, chyba świadczy to o czymś, bo zwykle komentarze pełne są obraźliwych słów pod adresem kierowców.A tu niespodzianka.Co na to spec od ruchu ulicznego Kuba?

 4. Kierowcy MPK, weźcie się za te durne, wyzywajace, obrażające i czasami grożące też śmiercią komentarze. Dostalibyscie odszkodowanie od tych dzbanow i może by się nauczyli kultury

  • O nie, nie, veto. Ze.srałeś się w rurki i ja za pralnię nie płacę. Jak wyjdziesz na mróz w tych zafajdanych gaciach, zamarznie, korek lodowy zatka ci ujście to bok ci może rozerwać i za to też nie odpowiadam. Zdejmij beret bo ci uciska i zwój ci się wyprostował.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie