Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie BMW z land roverem na rondzie w Lublinie (zdjęcia)

Dwa samochody osobowe zderzyły się na rondzie na al. Solidarności w Lublinie. Na miejscu pracują policjanci. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około 19:30 na rondzie Pileckiego w Lublinie. Na skrzyżowaniu Al. Solidarności, Sikorskiego i ul. Ducha zderzyły się dwa samochody osobowe: BMW i land rover. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak wstępnie ustalono obaj kierowcy jechali od strony al. Tysiąclecia i wykonywali manewr skrętu w lewo, w al. Sikorskiego. Kierujący BMW mężczyzna zajechał drogę kierowcy land rovera i doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Wytrącone z toru jazdy BMW uderzyło jeszcze w słup sygnalizacji świetlnej.

Podróżujące pojazdami osoby nie odniosły obrażeń ciała. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności kolizji. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane – wuwik)

12 komentarzy

 1. LUB i wszystko jasne.

 2. Linie wyrysowane jak byk jak należy pokonać to rondo. Ale gamonie skręcający w lewo na rondzie nagminnie wjeżdżają na pas do zawracania i później wymuszają pierwszeństwo na jadących prawidłowo autach. 100% tak doszło do tej kolizji.

  • Ci co mają wjechać na prawy pas też zajeżdzają drogę 😉 wiec reguły nie ma kto komu;) ciągle trzeba tam uważać.

   • Osobiście jeszcze nie trafiło mi się żeby najechać na taka sytuacje ale wierze ze i takie są;) ale nagminnie muszę unikać kmiotow którzy ścinają jazdę a później ni z tego ni z owego wpierniczaja się pod maskę i zdziwieni jak człowiek ich trafnie upominawczo;d

   • Dokładnie trzeba uważać i kolizji by nie było.

 3. Ci w dresikach to pewnie rzeczoznawcy i wyceniają szkodę w BMW .

 4. „Kierujący BMW mężczyzna zajechał drogę kierowcy land rovera” – czy aby na pewno? BMW ma skasowane lewe drzwi, więc bardziej prawdopodobna jest opcja, że bmw jechało po łuku zgodnie z namalowanymi liniami, a land rover władował mu się w bok ścinając lewy pas, tak jak robi 80% kierowców na tym rondzie. Przydałoby się nagranie, najlepiej z perspektywy samochodu oczekującego na wjazd od strony Ducha.

  • chyba że ten lewy bok jest skasowany na słupie, a puknięty jest z prawej – ale nie ma zdjęć z prawej strony…

 5. Jazda po łuku pomiędzy namalowanymi na jezdni liniami przekracza możliwości części kierowców. A to jeden z pierwszych elementów do opanowania „na placu”. Tu notorycznie dochodzi do ścinania zakrętu i dziwnych zmian zajmowanego pasa. Przydałaby się tam kamera rejestrująca wyczyny części kierujących, może publikacja takich nagrań nauczy niektórych gamoni 🙂

  • Tak naprawdę, to jest prosty sposób na naprawę tego oznakowania poziomego, aby sieroty miały dodatkową wskazówkę jak jechać – domalowanie linii przerywanej na pasie rozwidlającym się na skręt i zawracanie: imgur com / a / wBCzkwS

 6. Dla mnie akurat tam, te pasy wyznaczone są nienaturalnie- tak jak by były w kształcie spirali archimedesa i zawsze myślę o tym żeby mi ktoś w bok się nie wtarabanił…