Zbudują następne kilometry nowych dróg. Samorządy otrzymały kolejne środki

Kolejne samorządy otrzymały dofinansowanie na budowę dróg lokalnych. Łącznie powstanie 31,5 km nowych dróg.

Kolejne drogi w naszym regionie uzyskają nową nawierzchnię, osiem samorządów otrzymało bowiem dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówek”. Środki na inwestycje pochodzą z oszczędności na innych, przeprowadzonych już przetargach na budowę dróg. Dzięki temu, powstaną nowe odcinki ulic o łącznej długości 31,4 km. Wartość wszystkich inwestycji została oszacowana na około 15,2 mln złotych, z czego dofinansowanie z NPPDL to 6,4 mln zł.

Dzięki temu, we Włodawie przebudowanych zostanie aż 17 odcinków ulic, liczących łącznie blisko 5 kilometrów. W gminie Zakrzówek wyremontowana zostanie blisko kilometrowej długości droga łącząca Rudnik Pierwszy z Rudnikiem Drugim. Również 2,4 km odcinek drogi między miejscowościami Lipowiec a Wereszyn w powiecie hrubieszowskim uzyska nową nawierzchnię. W podlubelskiej gminie Garbów przebudowane zostaną drogi pomiędzy miejscowościami Garbów, Gutanów, Czeławice, Nałęczów jak i Markuszów, Góry, Gutanów. Takie same prace czekają drogę z Niezabitowa do Wólki Łubkowskiej w gminie Poniatowa, gdzie do tej pory mieszkańcy mieli do dyspozycji tylko drogę żużlową, oraz z Tarła do Kolonii Niedźwiada w gminie Niedźwiada. Trwa już także przebudowa 11,5 kilometrów dróg w gminie Obsza. Z kolei w Kamionce wyremontowane zostaną trzy ulice.

Już drugi raz w tym roku, dzięki oszczędnościom po przetargach, lubelskie samorządy będą mogły wyremontować lub przebudować dodatkowe odcinki dróg lokalnych. W czerwcu Wojewoda lubelski Wojciech Wilk podpisał umowy z przedstawicielami sześciu samorządów województwa lubelskiego na dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wtedy to dofinansowano budowę nowych dróg na terenie powiatu łęczyńskiego oraz gmin: Konstantynów, Wólka, Urszulin, Ulhówek i Tyszowce. Łącznie było to 11,3 km dróg lokalnych. Jednak jak zapowiedział Wojciech Wilk, jest już pewne, że niebawem pojawią się kolejne oszczędności i następne drogi z listy rezerwowej doczekają się przebudowy.

(fot. archiwum)
2015-07-12 13:10:10

3 komentarze

 1. No i rewelacja. Oby więcej nowych dróg!

 2. schetynówek a nie scherynówek 😉

 3. a kiedy wyremontują i poszerzą drogę Niedrzwica – Bełżyce bo mój Ursus z bronami ledwo się na niej mieści

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!