Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zbudują następne kilometry nowych dróg. Samorządy otrzymały kolejne środki

Kolejne samorządy otrzymały dofinansowanie na budowę dróg lokalnych. Łącznie powstanie 31,5 km nowych dróg.

Kolejne drogi w naszym regionie uzyskają nową nawierzchnię, osiem samorządów otrzymało bowiem dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówek”. Środki na inwestycje pochodzą z oszczędności na innych, przeprowadzonych już przetargach na budowę dróg. Dzięki temu, powstaną nowe odcinki ulic o łącznej długości 31,4 km. Wartość wszystkich inwestycji została oszacowana na około 15,2 mln złotych, z czego dofinansowanie z NPPDL to 6,4 mln zł.

Dzięki temu, we Włodawie przebudowanych zostanie aż 17 odcinków ulic, liczących łącznie blisko 5 kilometrów. W gminie Zakrzówek wyremontowana zostanie blisko kilometrowej długości droga łącząca Rudnik Pierwszy z Rudnikiem Drugim. Również 2,4 km odcinek drogi między miejscowościami Lipowiec a Wereszyn w powiecie hrubieszowskim uzyska nową nawierzchnię. W podlubelskiej gminie Garbów przebudowane zostaną drogi pomiędzy miejscowościami Garbów, Gutanów, Czeławice, Nałęczów jak i Markuszów, Góry, Gutanów. Takie same prace czekają drogę z Niezabitowa do Wólki Łubkowskiej w gminie Poniatowa, gdzie do tej pory mieszkańcy mieli do dyspozycji tylko drogę żużlową, oraz z Tarła do Kolonii Niedźwiada w gminie Niedźwiada. Trwa już także przebudowa 11,5 kilometrów dróg w gminie Obsza. Z kolei w Kamionce wyremontowane zostaną trzy ulice.

Już drugi raz w tym roku, dzięki oszczędnościom po przetargach, lubelskie samorządy będą mogły wyremontować lub przebudować dodatkowe odcinki dróg lokalnych. W czerwcu Wojewoda lubelski Wojciech Wilk podpisał umowy z przedstawicielami sześciu samorządów województwa lubelskiego na dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wtedy to dofinansowano budowę nowych dróg na terenie powiatu łęczyńskiego oraz gmin: Konstantynów, Wólka, Urszulin, Ulhówek i Tyszowce. Łącznie było to 11,3 km dróg lokalnych. Jednak jak zapowiedział Wojciech Wilk, jest już pewne, że niebawem pojawią się kolejne oszczędności i następne drogi z listy rezerwowej doczekają się przebudowy.

(fot. archiwum)
2015-07-12 13:10:10

3 komentarze

  1. No i rewelacja. Oby więcej nowych dróg!

  2. schetynówek a nie scherynówek 😉

  3. a kiedy wyremontują i poszerzą drogę Niedrzwica – Bełżyce bo mój Ursus z bronami ledwo się na niej mieści

Z kraju