Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zbliża się załamanie pogody. Już w nocy zacznie padać, opady utrzymają się kilka dni

W ostatnich dniach cieszyliśmy się z pięknej, słonecznej pogody. Jednak już najbliższej nocy nadejdą opady deszczu, które utrzymają się przez cały jutrzejszy dzień. Wilgotno ma być także w czwartek i piątek.

Noc z wtorku na środę przyniesie zachmurzenie duże, okresowo całkowite. Po północy od południa zaczną nadciągać opady deszczu, które lokalnie mogą mieć umiarkowane natężenie. Do rana padać będzie już w całym regionie. Na termometrach będzie minimalnie od 9°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z przewagą kierunku wschodniego i południowo-wschodniego.

Środa przyniesie typowo niżową pogodę. Aura może wpływać na naszą koncentrację i samopoczucie. Wiatr dodatkowo spotęguje odczucie chłodu. Prognozowane jest zachmurzenie duże i całkowite. Dodatkowo w całym województwie spodziewane są opady deszczu. Na północy regionu może go spaść do około 15 mm. Natomiast na południu i centrum województwa opady będą stopniowo słabnąć.

Termometry pokażą od 11°C do 14°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jednak w porywach może osiągać do 55 km/h, z kierunków zmieniających się, aczkolwiek z przewagą południowo-zachodniego.

W nocy z środy na czwartek utrzyma się niżowa pogoda. Prognozowane jest na ogół zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Z biegiem godzin opady deszczu mają jednak zanikać. Na termometrach będzie zaledwie od 7°C do 9°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Czwartek przyniesie na ogół zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W wielu miejscach pojawią się przelotne opady deszczu. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia będzie od 11°C do 14°C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

Jeżeli chodzi o weekend, to wszystko wskazuje, iż upłynie on pod znakiem chmur i niewielu pogodnych chwil. Niewykluczone są również większe opady atmosferyczne. Na termometrach zobaczymy przeważnie do 12°C do 15°C. Noce i poranki przeważnie bez przymrozków z uwagi na utrzymywanie się pochmurnej i okresowo deszczowej aury.
Prognozy pogody dla Polski
Położenie opadów nad krajem 

11 komentarzy

 1. Jak to zwykle na tym serwisie bywa dużo krzyku dużo szumu a efekty mizerne

  • Nie gadaj Lucjanie… u mnie a Slamsowie już ok. 2 w nocy pogoda sie załamała (wiem bo mokry od deszczu kot wlazł mi pod kołderkę.

 2. Wszyscy do schronów! Będą opady deszczu i wiatr silniejszy niż ten…

 3. A nie będzie niszczycielskich burz? Dlaczego nic nie wspomniane o burzach? Fanipogody już nie wróżą?

 4. Do czego to doszło, koniec października a tu załamanie pogody bo raptem deszcz, wiatr no i zimno 10 stopni. No niikt się tego nie spodziewał. Szok.

 5. No redakcja na pewno bo chyba pomyliła Polskę z sachara

 6. U mnie pada od rana.

 7. Trzeźwiej myślący

  Załamanie pogody powiadacie… to dobrze bo blacharze samochodowi, szrotmistrze, a może nawet cołaskabiorcy, będą mieć więcej pracy.
  Szkoda tylko strażaków bo stać w kolejce jako 5-7 zespół, żeby sie dopchać do leżącego w rowie autka z którego pijany kierowca ruszył z buta po polach w taki deszcz, to żadna przyjemność z pełnienia służby.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo