Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Od piątku zmiany na ulicach Lublina. Nowa organizacja ruchu ma pomóc w dojeździe do cmentarzy

Część ulic stanie się jednokierunkowych, przy kolejnych obowiązywać będzie zakaz parkowania. Do tego wprowadzone zostaną zakazy skrętu czy wydzielone pasy ruchu. Przez kilka dni w rejonie cmentarzy będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu.

Tak jak co roku w okresie Wszystkich Świętych, w rejonach lubelskich cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Ich celem jest zapewnienie sprawniejszego dotarcia mieszkańcom na groby swoich bliskich. Chodzi głównie o to, aby drogi prowadzące do nekropolii nie zostały zakorkowane. Pierwszych zmian należy się spodziewać już w najbliższy piątek.

Wtedy to, w godzinach porannych, ul. Cmentarna stanie się jednokierunkowa. Będzie nią można dojechać jedynie od Drogi Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Dodatkowo po obu stronach ulicy ustawione zostaną znaki zakazu zatrzymywania się. Wyjechać sprzed cmentarza będzie można drogą gruntową prowadzącą do ronda im. Krupskiego.

Wyłączony z użytkowania zostanie również parking obok głównego wejścia na cmentarz przy ul. Lipowej. Natomiast zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza będzie oznakowany dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo zniesiony zostanie zakaz zatrzymywania się na ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego, co umożliwi postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.

W niedzielę, 29 października, wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy targu na ul. Krańcowej. We wtorek 31 października po godz. 18.00 na Drodze Męczenników Majdanka za skrzyżowaniem z ul. Hanki Ordonówny do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost, natomiast prawy pas do skrętu na teren Państwowego Muzeum na Majdanku. Ponadto zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Hanki Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Państwowego Muzeum na Majdanku (jadąc od strony Felina). Na rondzie im. Krupskiego stanie zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza do centrum będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa.

Najwięcej zmian w organizacji ruchu kierowcy muszą się spodziewać w środę 1 listopada. Wówczas do tych, wprowadzonych wcześniej, dojdą kolejne. Wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne w ciągu Drogi Męczenników Majdanka: z ul. Hanki Ordonówny oraz na przejścia dla pieszych między ulicami Krańcową a Sulisławicką.

Pojazdy w rejonie cmentarza na Majdanku będą mogły parkować na nowym P&R przy ul. Grenadierów, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, przy dawnym Polmozbycie, przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym na ul. Dobrzańskiego oraz w innych dozwolonych miejscach w rejonie cmentarza. Dla kierowców udających się na cmentarz przy ul. Lipowej udostępniony zostanie parking w CHR Plaza, który będzie bezpłatny. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia, jak i ul. Obrońców Pokoju.

Natomiast na ul. Pszczelej, na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej, zostanie wprowadzony jeden kierunek w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót spod cmentarza będzie możliwy ulicami Kukułczą i Letniskową do ul. Krężnickiej. To samo dotyczy ul. Łanowej i Bełżyckiej prowadzącej do cmentarza w Konopnicy. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał jednokierunkowo ul. Folwarczną.

7 komentarzy

  1. Te zmiany są bez zensu – priorytet powinie być zapewłniony ruch naszych ałtek bo 99% ludzi jedzie na sentarz swoim pięknym ałtkiem i mamy prawo parkować nawet na trawnikah w ten dzień! Przecież te ałtobusy jerzdżą puste – bedzie jak co roku – puste ałtobusy zakorkujom omolice wszystkich smętarzy!

  2. @Mietek
    Dziękujemy!

  3. Pan Wiesław …niech mu ziemia lekką będzie

  4. asp. sztab. Wiesław Florek, dobry policjant, a przede wszystkim świetny człowiek (*) (*) (*)

  5. Powinni zrobić wjazd autkiem na Majdanek przecież kto sobie wyobrarza, że tyle trzeba do grobu iść???

  6. nie można poprostu tam na majdanku gdzie jest ten cmentarz i jest wjazd na parking postawić sygnalizacji świetlnej

  7. A czy w końcu nie można zrobić dojazdu od ul wyzwolenia ile by to zmniejszyło natężenia ruchu na męczenników Majdanka oczywiście cała ta strona od Abramowicz nie musiała by jechać przez dookoła przez miasto i tworzyć niepotrzebne korki albo MPK czy tak trudno żeby 73 dojeżdżało do cmentarza i dopiero na Felin to tylko trochę wyobraźni przecież to tak blisko a tak daleko

Dodaj komentarz