690 680 960

Zbliża się Lubelskie Forum Turystyki. Głównym tematem będzie turystyka kulinarna

Na początku października odbędzie się tegoroczna edycja Lubelskiego Forum Turystyki. Uczestnicy będą rozmawiać o oczekiwaniach turystów jak też o wykorzystaniu potencjału, jakim jest turystyka kulinarna.

W czwartek, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, zaprezentowane zostały szczegóły tegorocznego Lubelskiego Forum Turystyki. Wydarzenie to zostanie zorganizowane już po raz trzeci i odbędzie się w dniach 4–5 października. Całość jest spotkaniem osób, dla których turystyka to nie tylko pasja, ale też sposób na biznes lub rozwój swojego miasta i regionu. Podczas wystąpień przedstawione zostaną informacje, które pozwolą lepiej zrozumieć współczesnego turystę i poznać jego oczekiwania. Celem, który przyświeca temu forum, jest takie zaangażowanie klientów, aby stali się lojalnymi ambasadorami obserwowanych marek.

Głównym tematem tegorocznego forum ma być turystyka kulinarna. Jak bowiem podkreślono, jest to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi turystyki, a tym samym jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich lat. Stanowi nie tylko ciekawy sposób na spędzenie czasu, ale jest także świetną formą promocji regionów i ma ogromny wpływ na rozwój ekonomiczny, a także markę.

– Turystyka kulinarna jest przestrzenią do aktywizacji różnych grup wiekowych, a także społecznych. W Polsce działa wiele kół gospodyń. Organizacje te promują lokalne kulinaria, przy okazji przekazując tradycje i obyczaje. Powody do inwestowania w turystykę kulinarną oraz sposoby na wykorzystanie potencjału kół gospodyń wiejskich to dwa podstawowe zagadnienia, które zostaną poruszone podczas prelekcji – mówi Agnieszka Drozd-Bownik, p.o. dyrektora Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki UMWL.

Pierwszy dzień wydarzenia to część konferencyjna, a na niej panel ekspercki poprowadzony przez specjalistów reprezentujących różne formy działalności na rzecz wsparcia, rozwoju i promocji turystyki. Do tego dochodzi Lubelska Gala Turystyki, podczas której zostaną ogłoszeni zwycięzcy Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego w 2023 r. Natomiast drugi dzień przebiegnie pod znakiem warsztatów. Organizatorem Lubelskiego Forum Turystyki jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

4 komentarze

  1. Zdaje sie ze ta Pani, byla we wszesniejszym artykule o budowie drogi. Taka zaganiana ze nawet nie zdazyla sie przebrac 🙂

  2. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

    Głównym tematem będzie turystyka kulinarna ? To turystyka wojenno-dekownicza już niemodna.

  3. Główny lansiarz ten z prawej. Ten to ma złotą posadkę.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas