Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zbierają słodycze i bajki dla polskich dzieci na Ukrainie. Jeszcze nikt nic nie przyniósł

Pomimo, że zbiórka słodyczy i zabawek dla polskich dzieci na Ukrainie trwa od 5 listopada, to do dzisiaj „zbiórkowy” karton świeci pustką. Jeżeli chcecie wesprzeć szczytny cel, który da dzieciom uśmiechy na twarzach, można to zrobić do 13 grudnia w sklepie Polska Marka przy ul. Archidiakońskiej 6 w Lublinie.

Po niemal dwóch tygodniach od rozpoczęcia zbiórki karton, w którym miały znaleźć się słodycze i bajki dla dzieci, niestety świeci pustkami. Zwracamy się zatem do wszystkich, którzy chcą wesprzeć akcję Mikołajkowa zbiórka dla polskich dzieci z Nowowołyńska, o przyniesienie darów do sklepu „Polska Marka – sklep patriotyczny” w Lublinie przy ul. Archidiakońskiej 6.

Akcja trwa do 13 grudnia. Następnie dary zostaną zawiezione do dzieci z Nowowołyńska na Ukrainie. Akcji patronuje sklep Polska Marka oraz Krzysztof Kołtun, polski poeta poruszający tematykę kresową.

Pan Krzysztof urodził się w Chełmie, ale jego korzenie sięgają Lubomla na Wołyniu. Jest pomysłodawcą i organizatorem konkursów poetyckich – ogólnopolskich, skupiających rozproszone po świecie literackie środowisko kresowian i młodych talentów. Wraz z właścicielami wspomnianego sklepu, co jakiś czas, jeżdżą sprzątać groby na Wołyniu, zaś raz w roku udają się z prezentami dla dzieci z polskich rodzin na Ukrainie.

Nie pozwólmy, aby ten karton pozostał pusty. Niestety na chwilę obecną wygląda tak:
Zbierają słodycze i bajki dla polskich dzieci na Ukrainie. Jeszcze nikt nic nie przyniósł

Tutaj znajdziecie szczegóły zbiórki – klik!

W imieniu organizatorów akcji – z serca dziękujemy!

(fot. mat. org.)

7 komentarzy

  1. Słodycze pewnie były, ale zostały już zjedzone.

  2. Normalny człowiek

    Najpierw zorganizują zbiórkę w sklepie, do którego chodzą sami „patrioci”, a potem się dziwią, że nikt nic nie przyniósł… Przecież „normalny” człowiek tam nie wchodzi, to skąd może wiedzieć o takiej akcji – może jakby jakiś baner wywiesili na zewnątrz… A jak widać gen dobroczynności jest wysoko rozwinięty u klientów.

  3. jest sklep przy ul.Swietoduskiej ???

  4. Karton by jakis lepszy postawili, ladniejszy. A nie jak na odpadki.

  5. Bo tego typu zbiórki organizuje się w sklepach najczęściej uczęszczanych przez klientów typu Biedronka czy Leclerc.

  6. Czy bajki na DVD też mogą być. Mam tedo dość dużo chętnie oddam.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo