Zbierają słodycze i bajki dla polskich dzieci na Ukrainie. Jeszcze nikt nic nie przyniósł 21:59 14-11-2018

Po niemal dwóch tygodniach od rozpoczęcia zbiórki karton, w którym miały znaleźć się słodycze i bajki dla dzieci, niestety świeci pustkami. Zwracamy się zatem do wszystkich, którzy chcą wesprzeć akcję Mikołajkowa zbiórka dla polskich dzieci z Nowowołyńska, o przyniesienie darów do sklepu „Polska Marka – sklep patriotyczny” w Lublinie przy ul. Archidiakońskiej 6.
Akcja trwa do 13 grudnia. Następnie dary zostaną zawiezione do dzieci z Nowowołyńska na Ukrainie. Akcji patronuje sklep Polska Marka oraz Krzysztof Kołtun, polski poeta poruszający tematykę kresową.
Pan Krzysztof urodził się w Chełmie, ale jego korzenie sięgają Lubomla na Wołyniu. Jest pomysłodawcą i organizatorem konkursów poetyckich – ogólnopolskich, skupiających rozproszone po świecie literackie środowisko kresowian i młodych talentów. Wraz z właścicielami wspomnianego sklepu, co jakiś czas, jeżdżą sprzątać groby na Wołyniu, zaś raz w roku udają się z prezentami dla dzieci z polskich rodzin na Ukrainie.
Nie pozwólmy, aby ten karton pozostał pusty. Niestety na chwilę obecną wygląda tak:
Tutaj znajdziecie szczegóły zbiórki – klik!
W imieniu organizatorów akcji – z serca dziękujemy!
(fot. mat. org.)
Słodycze pewnie były, ale zostały już zjedzone.
Najpierw zorganizują zbiórkę w sklepie, do którego chodzą sami „patrioci”, a potem się dziwią, że nikt nic nie przyniósł… Przecież „normalny” człowiek tam nie wchodzi, to skąd może wiedzieć o takiej akcji – może jakby jakiś baner wywiesili na zewnątrz… A jak widać gen dobroczynności jest wysoko rozwinięty u klientów.
to samo sobie pomyślałam. Widać „patriotyczni” klienci nie są zbyt hojni.
jest sklep przy ul.Swietoduskiej ???
Karton by jakis lepszy postawili, ladniejszy. A nie jak na odpadki.
Bo tego typu zbiórki organizuje się w sklepach najczęściej uczęszczanych przez klientów typu Biedronka czy Leclerc.
Czy bajki na DVD też mogą być. Mam tedo dość dużo chętnie oddam.