Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zamość: Zatrzymano fałszywego wnuczka. – Ja tylko żartowałem

Zamojscy policjanci zatrzymali 47-latka, który usiłował wyłudzić od 78-letniej kobiety pieniądze. Tłumaczył, że po pijanemu chciał sobie zażartować.

Kilka dni temu mieszkająca w Zamościu 78-letnia kobieta odebrała telefon, gdzie dzwoniący do niej mężczyzna przedstawił się za jej wnuka. Tłumaczył, że miał wypadek i potrzebuje pieniędzy, by zapłacić karę. Kobieta nie dała się zwieść opowieści i natychmiast skontaktowała się z prawdziwym wnukiem. Ten oczywiście potwierdził, że nie brał udziału w żadnym wypadku a tym bardziej nie prosił jej o pożyczkę.

Kobieta powiadomiła o wszystkim policję. Funkcjonariusze ustalili kto usiłował wyłudzić od 78-latki pieniądze i niebawem go zatrzymali. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec Zamościa. Przetransportowano go prosto do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnionego czynu oraz wyraził chęć skorzystania z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

Jak wyjaśniał, tak naprawdę nie chciał wyłudzić gotówki, tylko miał to być „głupi żart” spowodowany nadmiarem spożytego alkoholu. Niebawem mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

2016-01-27 17:51:16
(fot. ilustr. lublin112.pl)

10 komentarzy

  1. Policja łatwo znajdzie żartownisia i ukara… a prawdziwych złodzieji nie złapie. Tylko dalej działają sobie na luziku.

  2. Życie pijaka jest jednym wielkim żartem.

  3. Wiadomości z Lublina,a piszą o Zamościu,to o co tu chodzi?

  4. wódko pozwól żyć – taki miał napis na koszulce, he

  5. TO TERAZ DLA ŻARTU DO PUCHY GO!!!

  6. Mówi że żartował bo mu nie wyszło. Gdyby jednak wyłudził pieniądze nie był by to żart. Każdy niedoszły przestępca się w podobny sposób tłumaczy.

  7. Pozostaje nadzieja, ze żartowniś za kratkami założy kabaret dla widowni z podobnym poczuciem humoru. No chyba , że Sędzia też kawalarz i puści go wolno.