Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymali ciężarówkę wypełnioną tytoniem. Teraz szukają fabryki papierosów

Tak dużego transportu nielegalnego tytoniu dawno nie notowano. W akcji Centralnego Biura Śledczego i celników zatrzymano całą naczepę krajanki tytoniowej.

Po nie tak dawnym zlikwidowaniu pod Puławami nielegalnej fabryki papierosów, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili w naszym regionie kolejną akcję wymierzoną w tego typu proceder. W ubiegłym tygodniu, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej, dokonali zatrzymania samochodu ciężarowego.

Naczepa auta wypełniona była krajanką tytoniową. Łącznie znajdowało się tam jej ponad 16 ton o wartości minimum 7,5 mln złotych. Pojazdem kierował 55-letni obywatel Bułgarii. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze nie ukrywają, że krajanka miała trafić do nielegalnej fabryki papierosów zlokalizowanej na terenie naszego kraju.

Teraz ustalany jest odbiorca nielegalnego towaru. – W tej sprawie wciąż prowadzone są działania. Prowadzą je policjanci krakowskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Urzędem Celnym w Siedlcach – wyjaśniają funkcjonariusze.

(fot. CBŚP)
2015-11-03 22:05:31

17 komentarzy

 1. To nie łatwiej było zwyczajnie pojechać za nią do miejsca dostawy?

  • Pomyśl przez chwilę…
   W jaki niby sposób miałoby to doprowadzić do fabryki, czyli miejsca z którego wyjechała?

   • Krajanka jechała do fabryki papierosów. Coś ci sie pomieszało.

   • Mialem na myśli fabrykę papierosów, do której jechala, a nie fabrykę krajanki, z której wyjechala.

    • a skad mieliby wiedziec ze wiezie nielegalna krajanke? zatrzymali okazalo sie nielegalne i STOP wiec jak niby mial jechac dalej? rentgena w oczach nie maja i nie przeswietlaja nimi kazdego tira MYŚL!

     • Ty uważasz, że takie akcje CBŚ są przeprowadzane na losowych ciężarówkach ?! Doskonale wiedzieli kogo zatrzymują i za co. Więc sam myśl!

  • wezmą kierowcę na tortury, przypalą go żelazkiem i wyśpiewa skąd jechał

  • Dopóki nie zatrzymali ciężarówki nie wiedzieli co wiezie. Po co mieliby jechać za przypadkową ciężarówką? Jeśli mieli wcześniej cynki i zatrzymali tę konkretną ciężarówkę, to znaczy, że wiedzą skąd jechała.

 2. Jaśko Antymotorek

  Pewnie łatwiej ale pewnie ktoś nie wytrzymał ciśnienia i chciał mieć sukces na terenie działania swojej jednostki 😉

 3. Panowie,przecież jak by go nie zatrzymali to by nie mieli pewności że wiezie jakąś krajankę.I co,600 kilometrów jechali by za i później okazało by się że w środku styropian na budowę?

 4. Nie martwcie się 3 inne dojechały i produkcja fajek idzie całą parą:)

 5. 7.5 bańki za 16 ton!!! o []!!! to około 468 tysięcy za tonę. Moj sąsiad sprzedał już kilka ton tytoniu i to dopiero połowa tego co ma do sprzedania. Nie wiedziałem,że to taki dziany gość. Chyba zakopuje za stodołą ten hajs za tyteksa. Będę totoń siał!!! Będę milionerem.

 6. Na „ogłaszamy24” tytoń jest po 75zł za kg, 16000*75=1200000 Skąd wzięli te 6,3 mln

 7. 75 to z akcyzą. Tyle kosztuje w sklepie kg.

  • Przelicz na produkt końcowy; czyli ilość paczek papierosów i dopiero akcyza. Wtedy zapewne wyjdzie podana kwota. Złodzieje zawsze zawyżą swoją rzekomą stratę. Dobrze że jeszcze nie doliczyli kosztów ewentualnego leczenia palaczy. To by była dopiero kwota.

 8. polecam poszukać na przykład jakiejś byłej masarni, która nie skupuje mięsa od paru lat… ale poszukać trzeba samemu, bo miejscowi Policjanci na pewno zapomnieli, że taka na przykład funkcjonuje, bo poleci im po kieszeni…