690 680 960

Zatrzymał się na widok świateł błyskowych. Pijany kierowca pomylił karetkę z radiowozem

Ratownicy medyczni przerwali podróż pijanemu kierowcy. Mężczyzna zatrzymał się pojazdem, bo myślał, że jadąca za nim karetka to radiowóz.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 22 na jednej z dróg w gminie Werbkowice. Policjanci przyjęli zgłoszenie, że kierowca volkswagena może być nietrzeźwy.

Mundurowi ustalili, że 53-latek jadąc autem zauważył światła błyskowe i był przekonany, że to policjanci dają mu znaki do zatrzymania się. Wielkie było jego zdziwienie, kiedy zobaczył, że światła błyskowe, których się przestraszył znajdują się na karetce pogotowia.

Ratownicy natychmiast zabrali mężczyźnie kluczyki i nie dopuścili go do dalszej jazdy. Jak się okazało mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce odpowie przed sądem.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

14 komentarzy

 1. I cyk nieuprawnione użycie sygnałów świetlnych w pojeździe uprzywilejowanym i cyk kierowca będzie miał przekichane !

 2. Ratownicy medyczni niech się zajmą swoją robotą, a nie zajmują się donoszeniem na kierowców. Powinni odpowiadać za wprowadzenie kierowcy w błąd oraz za bez prawne zatrzymanie, bo uprawnień do zatrzymywania kierowców nie mają.

 3. Mariusz Tatary 2 zanim się wypowiesz zastanów się dwa razy !!! Ciekawe czy tak byś pisał jak by pijany kierowca okaleczyla albo zabił kogoś z Twojej rodziny ? Nom ciekawe? A błędem to jesteś Ty sam …..

  • A ciekawe jak ty byś się czuł, gdy podczas wracania z imienin albo wesela zatrzymał by cię jakiś konfident i psy zawiadomił, że kierujesz po pijaku?

   • Nikt chociaż trochę inteligentny nie wsiada za kierownice po pijaku. Uważaj bo w każdej chwili ty możesz wylądować pod kołami u takiego gościa wracającego z imienin. Już to widze jak po wszystkim podchodzisz do niego i mówisz że nic sie nie stalo, bo przecież nawet najlepszym sie zdarza.

   • nigdy nie byłem na imprezie, na której ktoś zapił, pożegnał się i wsiadł za kółko. to były dziesiątki imienin i dziesiątki wesel w moim życiu. ZAWSZE na trzeźwo wszyscy ogarniali sobie powrót jeszcze przed imprezą albo ustalali, kto nie pije bo prowadzi. może Cię to zdziwi, bo żyjesz w patologii, ale to co mówię to normalne zachowanie normalnych ludzi…

 4. Mariusz!- lepiej zamilcz bo twoje wywody są tak puste jak bęben Rolling -Stonsów

 5. Widać że myślenie nie jest Twoja mocna stroną….

 6. widocznie nie spieszyli się do pacjenta

  • Judasz dowiedz się jak funkcjonuje system prm, jak funkcjonuje transport, dowiedz się u dysponenta czy karetka była zdysponowana do nagłego zachorowania a dopiero później dodawaj bezsensowne komentarze. Zrób jakiś użytek z tych dwóch szarych komorek?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku