Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymał się, aby przepuścić jadącą na sygnale karetkę. Zaskoczyło to kierowcę ciężarówki (zdjęcia)

Kierujący nissanem zahamował, aby umożliwić przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu. Kierowca ciągnika siodłowego nie zdołał zatrzymać pojazdu i wjechał w auto osobowe.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 9 na al. Solidarności w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Dolną 3 Maja zderzyły się dwa samochody: osobowy i ciężarowy. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, oba pojazdy poruszały się w tym samym kierunku, w stronę zamku. Kierujący nissanem mężczyzna, widząc wjeżdżający na skrzyżowanie ambulans, który jechał z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi zahamował, aby umożliwić mu przejazd. Zaskoczyło to kierowcę ciągnika siodłowego, który nie zdołał zatrzymać pojazdu i wjechał w auto osobowe.

Podróżujące pojazdami osoby nie doznały obrażeń ciała. Policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję.

Zatrzymał się, aby przepuścić jadącą na sygnale karetkę. Zaskoczyło to kierowcę ciężarówki (zdjęcia)

10 komentarzy

 1. Kierowcy ciężarówek to są w ogóle zaskoczeni otoczeniem i innymi użytkownikami drogi. Nie widzą samochodu przed sobą, nie widzą samochodu obok siebie, gdy zmieniają pas, nie widzą samochodu na pasie awaryjnym ekspresówki…

 2. Zaskoczyło… hamuje się normlanie A nie aż samochód dęba staje. Tumany

  • Zachowuje się szczególną ostrożność, zasadę ograniczonego zaufania i jest się przygotowanym na każde awaryjne hamowanie – i to jest t….

 3. kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

 4. Nic dziwnego że się nie zatrzymał jak tam mało kto jedzie zgodnie z ograniczeniem no chyba że zbliża się do fotoradaru.
  Dodatkowo jakby kierowca zawodowy trzymał dystans, jechał zgodnie ze znakami i przepisami to pewni nic by go nie zaskoczyło. Ale po jechać bezpiecznie? Lepiej poganiać innych nie?
  Kierowcy Janusze widzą 3 pasy to im się odpala Kubica

 5. Samochód ciężarowy w terenie zabudowanym może jechać 50 km/h, nawet wtedy gdy prędkość jest podniesiona do 70 km/ h…

 6. i znowu cenzura działa, a gdzie wolność słowa?? czy redakcja tego 112 lublin dalej siedzi w pisowskich kieszeniach?????

  • Oczywiście, najlepiej zganiać wszystko na wyimaginowaną „cenzurę”. Wskazana owa „wolność słowa” nie upoważnia do wyzywania innych używając przy tym słów obraźliwych. A potem zganianie na redakcję, gdzie system sam blokuje tego rodzaju wpisy właśnie z uwagi na owe słowa.

   Pozdrawiamy

 7. Obaj kierowcy jechali dosyć wolno – jechałem obok nich. Po prostu kierowca ciężarówki się zagapil.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport