Pseudokibice Motoru z zarzutami, zarząd klubu odcina się od zdarzenia. – „Próbują zniszczyć wizerunek klubu”

Dzisiaj Zarząd oraz Rada Nadzorcza Motoru Lublina wydała oświadczenie w sprawie niedzielnych wydarzeń w okolicach Skaryszewa. Z kolei prokuratura postawiła zatrzymanym zarzuty.

Czterech pseudokibiców Motoru Lublin zostało aresztowanych po bójce, do jakiej doszło wczoraj nad ranem pomiędzy miejscowościami Budki Skaryszewskie i Modrzejowice. Są to mężczyźni w wieku 23 i 26 lat. Po przesłuchaniach stanęli przed obliczem prokuratora. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w bójce, w wyniku której nastąpił ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Zarzuty wynikają z tego, iż jeden z kibiców Stali Stalowa Wola odniósł ciężkie obrażenia ciała i wciąż przebywa w szpitalu. Dzisiaj cała czwórka została przez policjantów doprowadzona do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sędzia po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przychylił się do sugestii śledczych i zatrzymani mężczyźni następne 3 miesiące spędzą za kratkami. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Z kolei zarząd Motoru Lublin wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym odcina się od zachowania pseudokibiców dodając, że próbują oni zniszczyć wizerunek klubu. – W imieniu Akcjonariuszy, Zarządu oraz Rady Nadzorczej Klub Motor Lublin oświadcza, że całkowicie odcina się od wydarzeń, które miały miejsce w dniu 28 maja 2016 r. w okolicach Skaryszewa – tłumaczy Waldemar Leszcz, prezes Motoru.

– Jest zupełnie niezrozumiałe, że w czasie przeżywania radosnych chwil dla Klubu, gdy na Arenie Lublin oraz podczas meczów wyjazdowych tysiące kibiców Motoru Lublin cieszy się ze zwycięstw swojej drużyny i jej awansu do baraży o II ligę, tworząc wyjątkową w skali kraju atmosferę sportowego święta, grupa osób swoimi działaniami próbuje zniszczyć wizerunek i dorobek Klubu, ogromny wysiłek piłkarzy oraz entuzjazm i radość prawdziwych kibiców Motoru Lublin – dodaje Waldemar Leszcz.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 5 rano. Kibice ze Stalowej Woli jechali na mecz do Kołobrzegu, w pewnym momencie zostali zatrzymani przez mężczyzn w barwach klubu z Lublina. Doszło pomiędzy nimi do bójki. Na miejsce natychmiast skierowano duże siły policji. Na początku zatrzymano 4 osoby, pozostałe rozbiegły się po okolicy, część zdążyła odjechać. Dalsze działania doprowadziły do zatrzymania kolejnych uczestników awantury. W sumie w ręce funkcjonariuszy wpadło 38 mężczyzn, wszyscy są pseudokibicami klubów Motor Lublin i Stal Stalowa Wola.

2016-05-30 19:20:20
(fot.lublin112)

29 komentarzy

 1. jaki wizerunek ja sie pytam?? ten klub ma jakis wizerunek??
  sama patologia i wydawanie publicznych pieniedzy psu w d…
  zaorac ten smieszny klubik z garstka fanow patoli, dresow po podstawowce ktorzy zzteroryzowali smiesznych rzadzacych miastem inspiracji i zmusli ich to wyrzucania naszej kasy w blot

  • Twoje pieniadze, to ty musisz byc nad wyraz bogaty w takim razie, a patologie to chyba masz w domu 😉

   • nasze ,bo z kasy miejskiej czytaj z podatkow etc ale jak iestes kmiocie na bezrobotnym cale zycie a teraz moze jeszcze pincet plus dostales to mozesz sie nie orientowac o co chodzi

 2. Czyżbyście tutaj prawili o niedorozwiniętej części nacji lublina.

  Najlepiej było ich wyłapać i wytopić i tak nie ma z nich pożytku..:D

 3. Bo kiedyś było wojsko, były pały itd. teraz nie ma nic to i g() w głowie siedzi.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!