Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Zapowiadali blokadę stacji paliw. Był protest, jakby go nie było (zdjęcia)

W środę w Lublinie miał odbyć się protest na jednej ze stacji paliw w ramach wyrażania sprzeciwu ciągłym podwyżkom cen paliw. Stacja nie została zablokowana, a aktywny udział w proteście wzięło kilka osób. Na miejscu interweniowali policjanci.

69 komentarzy

 1. Frekwencja jak na spotkaniach tfusska hahahaha.

 2. info dla lewaków, pełowców , tęczowych itp elementu : za peło w 2012 min krajowa była 1111,86 zł netto czyli można było kupić 179L za 6,20zł/l teraz mamy 2363 zł netto za 7,90zł/l ;/ = 299L wachy ! czyli ponad 100 L więcej niż za ryżego! liczy się siła nabywcza pieniądza !

  • Pamiętajmy, że za rządów PO-PSL cena baryłki ropy nie przekroczyła 115 dol.

   • cena baryłki ropy była wtedy $140 kiedy średnia cena podskoczyła na miesiąc do poziomu 5,8zł, a Kaczyński zaczął biegać z kanisterkiem .
    Dla kaczystów pragnę wam przypomnieć, że do 2016 rafinerie miały średnią marżę $4 na baryłce ropy a w chwili obecnej marża rafinerii przekroczyła &60.
    Bzdurą jest też twierdzenie że Orlena prawie nie było bo z raportu za 2014 wynika, że orlen miał wtedy 1749 () vs 1819 na koniec 2021 czyli PiS wybudował 70 stacji i nagle orlen zaczął być widoczny na rynku ?? I tak dla porównania na koniec 2007 roku orlen miał 542 stacje czyli Tusk i banda złodziei wybudowali przez 8 lat 1207 stacji vs 70 jakie wybudował PiS….(tak to jest przejąć po kimś kurę znoszącą złote jaja, całkiem jak w przypadku gazoportu pod który kamień węgielny wkopywał wasz rudy niemiecki wróg)

 3. Innyodwszystkich

  Duży wpływ na cenę paliwa ma kurs złotówka-dolar. Niestety rządzący teraz całkiem utopili nasza walutę. Do tego dochodzą nowe podatki na paliwie wprowadzone po 2015 roku, plus wyższa marża i mamy wysokie ceny paliw. Przez kilka lat nikt nie interesował się umocnieniem złotego, wręcz grali na jego szkodę drukując coraz to więcej pustego pieniądza. W zasadzie nie ma znaczenia na której stacji w Polsce tankujecie bo 95% paliw jest z rafinerii Orlenu. A to, że Orlen ma większe zyski, no cóż. Ma to z naszych pieniędzy. Państwowy moloch wykorzystuje sytuacje, żeby bogacić się na obywatelach którzy nie mają innego wyjścia i muszą tankować, żeby dojechać do pracy, żeby oddawać jeszcze więcej pieniędzy z podatków. A co do unii i emisji to rząd sam się na to godzi, mało tego dostaje uprawnienia co2 które od razu sprzedają, tylko nigdzie tych pieniędzy nie widać. Najgorsze jest to, że nauczyli Polaków, że pieniądze nie biorą się z pracy tylko dobra władza przyjdzie i im da. W Polsce już dobrze było, teraz będzie tylko gorzej.

  • Niedługo będzie. Orlen już zaczyna montować na pylonach 3cyfre.
   To oznacza ze oni PRZYGOTOWUJĄ już się do cen powyżej 10zl za litr. To czeka nas w niedalekiej przyszłości. Wszyscy którzy głosowali na PiS są temu winni.

  • Największy wpływ na wartość zł ma wojna za nasza wschodnią granicą i blokowanie funduszy z KPO. Wszyscy wiemy kto chce zagłodzić Polaków, nie bójmy się określenia zdrajcy.

 4. Dlaczego policja z moich podatków ochrania prywatną stację jakiegoś przekręta? Druga sprawa jest taka, że blokowanie tej stacji ma polegać na zatankowaniu za 50gr lub max 1zł.

 5. Ludzie muszą tankować bo muszą też jakoś dojechać do pracy i niektórym może przeszkadzać coraz to droższe życie w tym kraju, ale co o pracy mogą wiedziec pisowcy…

  • Nikt nic nie musi. Możecie sobie jeździć autobusami jak was nie stać.

  • pis to złodzieje

   Pisowiec nie pracuje. Pisowiec to darmozjad. To pijawka, która wywsysa pracowitego obywatela. Zobacz na dłonie kaczyńskiego, dudy, moravitzkiego czy innego zera. To kobiety patrząc na ich ręce.

 6. pis to złodzieje

  Złodziejom z pisu to narękę.

 7. Kurczę, nie udało się… A już przebieraliście nóżkami z podekscytowania. Przynajmniej wyjaśniło się, dlaczego mamy taką nieudaczną opozycję – to godni reprezentanci swoich wyborców.

 8. Najskuteczniejszy to byłby protest polegający na tym, żeby przez pewien czas nie tankować. Połowa ludzi mieszka w miastach. Większość pracujących mieszka w miastach. Komunikacja miejsca, rower, spacer, skuter, który pali 5x mniej. Ładna pogoda, ciepło, nie pada, dzień długi. Jeżeli nawet nie zrezygnować z auta całkowicie, to zawsze można to ograniczyć. Do sklepu pójść, czy dziecko zaprowadzić, a do pracy pojechać autem. Albo odwrotnie.

  • Pamiętasz czasy covid-19 i ograniczony ruch? Bez spalin, hałasu i tłumu ludzi na mieście? Coś pięknego….i szkoda ze tak krótko.:)
   No a teraz po staremu. Wrócił hałas, zgiełk i cuchnąca spalinami miejska rzeczywistość.

 9. Czym te wieśniaki jeżdżą i jeszcze do tego tym „czymś” protestują? Niech sobie schowają te buraczane barakowozy i się lepiej nie kompromitują. Nie stać ich nawet na porządne auto, a co mówić na paliwo. Tacy jak oni, to by chcieli żeby paliwo za darmo dla nich było.

 10. Najbardziej cieszy mnie fakt że ci co głosowali na ryżego i peło teraz grzebią w śmietnikach.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo