Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zaoszczędzili na przetargach. Kolejne drogi otrzymają nową nawierzchnię

Już po raz kolejny w tym roku, dodatkowe pieniądze trafiły na inwestycje drogowe w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Na tzw. schetynkówki trafi tym razem ponad 12 mln zł.

W czwartek podpisano umowy na dofinansowanie kolejnych inwestycji drogowych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Środki w kwocie ponad 12 mln, jakie trafiły do siedmiu gmin, pochodzą z oszczędności, jakie powstały w wyniku rozstrzygnięcia przetargów na budowę innych dróg w ramach tzw. schetynówek. Tym razem nowe drogi powstaną w gminach: Baranów, Kamień, Siedliszcze, Strzyżewice, Trzydnik Duży, Włodawa i Zwierzyniec.

Nową nawierzchnię otrzyma łącznie 43 km dróg, zarówno gminnych jak i powiatowych. W gminie Baranów przebudowa obejmie 2,6 km dróg, w gminie Kamień nowa nawierzchnia pojawi się na drodze z Kamienia do Olenówki. Będzie to odcinek o długości 3 kilometrów. W Siedliszczach remont obejmie dziurawe drogi gminne zapewniające dostępność do głównych szlaków komunikacyjnych. Zadowoleni będą z pewnością mieszkańcy Bystrzycy Nowej
w gminie Strzyżewice, gdzie nastąpi długo oczekiwany remont najbardziej zniszczonego odcinka biegnącej przez miejscowość drogi.

Drogowcy pojawią się również na drodze Węglin-Łychów Gościeradkowski w gminie Trzydnik Duży. Po raz kolejny środki na remont dróg otrzymała gmina Włodawa. Tym razem przebudowana będzie jedna z dróg w Sobiborze. Z kolei gmina Zwierzyniec zamierza wyremontować aż ponad 6 kilometrów drogi powiatowej przebiegającej przez miejscowość Kosobudy.

Jak zapowiada zarząd województwa, nie jest jeszcze powiedziane, że w tym roku nie znajdą się środki na kolejne inwestycje drogowe.

(fot. lublin112)
2015-08-13 20:56:33

14 komentarzy

 1. nie zaoszczędzili tylko mieli pole do popisu do lewizny, chyba większość z nas zna kogoś kto nawet się z tym nie kryje i sami wiecie jak to działa.Orliki były dobre a teraz na topie są szkolenia dla bezrobotnych czy innego typu w zależności na co Unia daje…

  • Bredzisz obcy człowieku…

   • chyba z czapy majonez, albo koszerny, bo Orliki po kosztach już się odbijają zdrowiem, jak robią nawierzchnię ze zużytych opon więc wracaj do synagogi lemingu

 2. Oszczędności na przetargach obiją się na jakości. Tanie mięso psy jedzą. Do wyborów wytrzymają, Nowe drogi, nowi wyborcy, byle przy korycie się utrzymać. 43 km !!! Propagandy sukcesu ciąg dalszy

  • Zgadzam się, zrobią najtaniej, ale muszą na czymś zaoszczędzić, a droga zacznie się sypać przed odbiorem, ale ktoś posmaruje tu gdzie trzeba i komu trzeba i wszystko będzie dobrze.

  • Ty też bredzisz…

 3. @UPUP
  O co wam chodzi? Zaoszczędzili – źle, jakby nie zaoszczędzili – źle, jakby nic nie zrobili – źle, jakby D wysmarowali miodem również źle. Hejt dla hejtu. Ogarnijcie się ludzie. Nie podoba się to idźcie sami zrobić lepiej. Hejtować w necie każda łajza umie.

 4. Typowa propaganda sukcesu władzy przed wyborami. Nagle pieniądze znajdują sie na drogi, na podwyzki dla mundurowki,pielęgniarek i innych grup zawodowych. Obecny rząd taką propagandę sukcesu opanował do perfekcji nawet lepiej niż komuniści.

 5. Może czas pomyśleć o JABŁONNIE PIERWSZEJ(droga sałatowa) od lat mieszkańcy muszą zmagać się z komunistyczną żużlówką, wielkie doły, kurz, dzieci nie mogą na rowerach jezdzic jak od czasu do czasu wysypią kamieniami, w samochodach pada zawieszenie. Ale gmina woli przeznaczać środki na inne cele.

 6. Jak bedzie asfalt też bedzie źle bo za duzo samchodów jeździ, w koncu dojdzie do obwodnicy…

 7. nawet szmaciaaarz jeden z durim nie czyta historii

Z kraju