Zamość: Pociągi znów będą kursowały do wschodniej części miasta

Po kilkumiesięcznej przerwie, pociągi kursujące do Zamościa, znowu będą dojeżdżały do nowych przystanków.

Od piątku wszystkie pociągi kursujące dotychczas do Zamościa zostaną wydłużone do przystanku Zamość Wschód. Związane jest to z zakończeniem prac, przy budowie posterunku technicznego, pozwalającego na zakończenie i rozpoczęcie biegu pociągów w tym miejscu. Wcześniej szynobusy po każdym kursie musiały jechać aż do Jarosławca. Po zakończeniu trasy na przystanku Zamość Wschód nie mogły one tam pozostać, by nie blokować szlaku kolejowego.

Wiązało się to z dużymi kosztami, co jednocześnie przy bardzo niskiej frekwencji stanowiło spore obciążenie finansowe. Jak obliczyli kolejarze, z pociągów na tym odcinku korzystało od jednej do trzech osób. Dlatego też od początku stycznia trasy pociągów zostały skrócone a przystankiem końcowym oraz początkowym był jak dawniej zamojski dworzec. Teraz znów pociągi zatrzymywać się będą w trzech punktach miasta.

Prace przy budowie dwóch nowych przystanków kolejowych w Zamościu rozpoczęły się jeszcze w 2014 roku. Przystanki Zamość Starówka i Zamość Wschód miały pozwolić zarówno mieszkańcom jak i turystom na wygodniejszą podróż koleją. Prace prowadzone są przez PKP Polskie Linie Kolejowe oraz samorząd Zamościa kosztowały ponad 2 mln zł. Powstały nowe perony o długości 100 m wyposażone w wiatę, oświetlenie i tablice informacyjne. Przy okazji wykonano roboty torowe oraz przebudowano urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

W ramach „Biletu Miejskiego” podróżni w obrębie miasta, czyli na odcinkach: Zamość – Zamość Starówka, Zamość – Zamość Wschód oraz Zamość Starówka – Zamość Wschód mogą podróżować w cenie 2 zł. Studenci za bilet zapłacą 1,02 zł a uczniowie 1,26 zł.

(fot. lublin112)
2016-04-14 23:33:31

11 komentarzy

  1. hmm a kto tam jezdzi na en zamosc wschod? 😀

  2. Niech ktoś powie dlaczego studenci płacą mniej,niż uczniowie,przecież studenci to osoby dorosłe.które dodatkowo zarabiają.Nie mogę tego pojąć?

  3. Większa część studentek dorabia w agencjach i na telefon.

  4. Geje z KULu też.

  5. Brak trakcji elektrycznej.a takie koszty .ponownie ktos wziol..

  6. Zamość pozostanie na zawsze zapuszczoną prowincją,choćby przenieśli tam dworzec centralny i pałac kultury!!.

  7. Dlaczego tam mało osób było podróżowało?? Ponieważ szynobus na te przystanki przyjeżdżał tylko koło godziny 6 i 23. Czemu nie w innych porach?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!