Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zamość z najładniejszą świąteczną iluminacją w regionie. Teraz chce być Świetlną Stolica Polski

Dzisiaj rozpoczął się kolejny etap konkursu na miasto z najładniejszą świąteczną iluminacją w Polsce. Podobnie jak rok temu, najwięcej głosów z naszego regionu otrzymał Zamość.

W poniedziałek rozpoczął się najważniejszy etap plebiscytu, w którym wybierana jest Świetlna Stolica Polski. W etapie regionalnym uczestniczył Lublin, Kraśnik, Łęczna, Modliborzyce, Puławy, Tomaszów Lubelski i Zamość. To właśnie świąteczna iluminacja w Zamościu najbardziej spodobała się internautom, którzy licznie oddawali swoje głosy na to miasto. Dzięki temu zakwalifikowało się ono do finału, w którym rywalizuje ze zwycięskimi miastami z każdego województwa.

Za zwycięstwo w głosowaniu regionalnym, miasto otrzymało sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Co ważne, na Zamość głosowało ponad 50 tys. osób, co daje najwięcej wśród wszystkich miast w Polsce. Cała nagroda zostanie przekazana najbardziej potrzebującym mieszkańcom. W finale do wygrania jest sprzęt AGD o wartości 40 tysięcy złotych.

W tym roku w Zamościu zachwyt budzi „Ogród Wyobraźni”. Jest to wyjątkowa kompozycja składająca się z 200 tysięcy punktów świetlnych. Jej wymiary to 80m x 30m, na całość składają się świetlne tunele, kolorowo oświetlone krzewy, czy też migoczące rośliny. Do tego dochodzą głośniki, z których rozbrzmiewają znane utwory muzyki klasycznej. Każdy element tego multimedialnego dzieła został tak zaprojektowany, aby pobudzał wyobraźnię osób, które po nim spacerują. Tworzy to zachwycający świetlno-muzyczny spektakl. Miasto ozdabiają także podświetlany napis I Love Zamość, lodowe sople, czy też oświetlona bombka, w której można robić nastrojowe zdjęcia.

(fot. wideo Ryszard Molas)
2018-01-08 20:30:42

4 komentarze

 1. opłaca się? Po to aby wygrać 10 tys miasto wydaje kilka razy więcej ?
  Wybaczcie, jestem ekonomistką … być może pozbawioną empatii, ale z wystarczającą ilością zdrowego rozsądku … wolałabym wydać te „marnie” zainwestowane pieniądze na pomoc potrzebującym …

  • Słaba z ciebie ekonomistka .pewnie tylko studia skończyłaś i nie masz pojęcia że promocja miasta przyciąga turystów .ale skąd możesz to wiedzieć jak jesteś tylko ekonomistka

   • Akurat skonczylam dwa kierunki … jeden ekonomiczny a drugi zwiazany z turystyka w regionie. Mysle ze turysci z Barcelony na pewno przyleca by zobaczyc swiatelka w Zamosciu bo u siebie nie maja.
    Widzie te tlumy jak pod Sukiennicami ktore wala do zamoscia poogladac swiatelka … i placa 20 zl za piwo. Nie rozsmieszaj mnie.
    To jest promocja? Cos co ludzie maja w kazdym wiekszym miescie? Swietlna stolica Polski ? Dzis zamosc jutro jakiekolwiek inne miasto… ktore wyda ddziesiatki tysiecy na 1 sezon.
    Buhahaha …

 2. Wystarczy tylko pojechać do Zamościa i zobaczyć ile ludzi wieczorem jest i ogląda te iluminacje. Tylko pewnie ciężko d… uderwać od krzesła. Skończyć można i 10 kierunków ale jak się nie ma oleju w głowie to się staje internetowym ekspertem oderwanym od rzeczywistości.

Wiadomości z info112