Zamknęli ulicę 1 Maja w Lublinie. Kierowcy jeżdżą na pamięć, tworzą się spore korki (zdjęcia)

Całkowicie zakorkowana jest ul. 1 Maja w Lublinie. W związku z pracami przy przebudowie ronda przy Gali, stała się ona ślepa.

W poniedziałek z samego rana zamknięty został wyjazd z ul. 1 Maja w kierunku ronda przy Gali. Związane jest to z kolejnym etapem prac związanych z przebudową skrzyżowania al. Unii Lubelskiej, Zygmuntowskich, ul. Lubelskiego Lipca’80 i Fabrycznej. Wzmacniany ma być tam grunt i na wyjeździe z ul i Maja staną palownice.

W związku z tym wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy zamiast przez ul. 1 Maja, aby dojechać do ronda przy Gali muszą kierować się przez plac Bychawski i ul. Lubelskiego Lipca’80. Co ważne, tak już pozostanie na stałe. Sama ul. 1 Maja będzie ślepa a na jej końcu powstanie parking. W związku z tym zmieniły się również trasy przejazdów komunikacji miejskiej. Dotyczy to linii nr: 3, 7, 16, 17, 23, 29, 55, 156, 157, 159 oraz 160.

Jak informują nasi czytelnicy, bardzo dużo kierowców nie zwraca uwagi na umieszczone znaki i jeździ na pamięć. Ul. 1 Maja od godzin porannych jest całkowicie zakorkowana. Pojazdy zawracają tuż przed barierą uniemożliwiającą dalszą jazdę. A żeby z powrotem wyjechać do placu Bychawskiego, trzeba stracić nawet kilkanaście minut.

(fot. nadesłane – Sebastian, Tom, Artur – DZIĘKUJEMY!)

21 komentarzy

 1. A w radio zacięta taśma co 30min Fabryczna jest zamknięta. Panowie z radia zamiast gadać o głupotach pomóżcie kierowcom rozładować korki. Wystarczy zasięgnąć info od ZDM, ZDP, ZDW. Z góry dzięki.

  • Kierowca sam by sobie pomógł jakby łaskawie patrzył na znaki.

   • A co mają zrobić Ci kierowcy, którym tak się spieszy, że nie mają czasu patrzeć na znaki?

   • lucypher widzę że jesteś tak dobrym kierowcą że nigdy nie popełniłeś błędu. Info w radio w dzień zamknięcia by ułatwiło kierowcom życie. A widzę że z Ciebie typowy Polak sam nie zje i nikomu nie da, na drodze na centa nie zjedzie. Powodzenia

    • „Kierowca” jak widzę z tych co znaki wybiera tylko te co mu odpowiadają.

    • Info było w mediach lubelskich (radio i net) kilkakrotnie. Ja tam nie jeżdę ale mi się „obiło”…
     Tylko co ślepemu po oczach a głupiemu po mózgu… Udowadniacie nawet na forum jakimi jesteście „kierowcami”…!

  • Obowiązkiem kierowcy jest wiedzieć którędy może przejechać. Po pierwsze są informacje na kilka dni wcześniej, a ostatecznie są znaki, których każdy (także kierujący samochodem) jest zobowiązany przestrzegać.

   Kierujący rowerem, który nie jedzie drogą dla rowerów (bo nawet nie ma jak na nią wjechać) to idiota, a kierowca, który zignoruje znak zakaz ruchu/zakaz wjazdu to porządny, mądry kierowca, tyle, że nikt nie powiedział którędy nie można jechać.

 2. Przecież 1 Maja od dawna była ślepa, chyba że otworzyli ją na czas remontu?

 3. A można było poinformować kilka dni wcześniej – rano ludzie zagonieni, roztargnieni, więc nie dziwne, że jeżdżą na pamięć. Ale jakiś idiota postanowił przeprowadzić remonty dookoła Dziesiątej w jednym czasie, dodatkowo co kilka niedziel puszczając biegaczy, cyklistów i inne pochody… i c*uj, że cała dzielnica odcięta od świata – ważne, że przed wyborami droga wyprostowana… Tylko dlaczego żaden miejski darmozjad nie wpadł na pomysł, żeby wyremontować al. Unii Lubelskiej? Trzypasmowa pseudowizytówka miasta, od zamku po rondo przy Gali jest chyba największą zmorą kierowców… Brawo, dobra zmiano…

  • Gdyby szanowny wykonawca chciał tylko poinformować, to taki materiał pojawiłby się na naszej stronie… Nawet w Systemie Zarządzania Ruchem nie było takiego komunikatu.
   Pozdrawiamy.

   • wykonawca nie poinformował? :)

    Są kierowcy mieszkający w Lublinie, w Polsce, w Europie i jeszcze w wielu innych miejscach na świecie.
    Wszystkich obowiązują znaki drogowe, które spotykają w danej chwili na swojej drodze a nie jakieś komunikaty publikowane niby gdzie?
    Internet, gazeta, telewizja, radio…
    Jest to z pewnością udogodnienie ale czy jadąc na drugi koniec Polski przeglądamy strony każdej gminy i powiatu?
    A „lublin112” pisząc takie wytłumaczenie niech zapyta wykonawcę dlaczego akurat „ICH” nie poinformował o zmianach.
    Niejaki „KL” pisał o tym 17 lipca a słynny w Lublinie Dominik S. z „Dz.Wsch.” pisał 19 lipca.
    Ciekawe skąd mieli takie informacje skoro nie było ich w „Systemie Zarządzania Ruchem”?
    Co i tak nie zmienia faktu, że „lublin112” może ale nie musi publikować takie informacje.
    Bo właśnie tutaj jest największy problem, że kierowcy w czasie jazdy patrzą na informacje w smartfonie a nie na oznaczenia na ulicach.
    I nagle kolejny „dzwon” 🙂
    I kolejny artykuł w „lublin112” 🙂
    Sami (czyt. kierowcy) nie dajecie im żadnej szansy aby zajęli się innymi tematami.

 4. Była informacja już od kilku dni w mediach,a nawet na wyswietlaczach na przystankach autobusowych,że ulica 1 Maja będzie ślepą ulicą.

 5. Dzisiaj rano nawet autobus nr 7 tam pojechał a potem miał problemy z nawróceniem.Brawa dla zawodowego kierowcy.Nr boczny autobusu to 2470.

 6. Nie każdy musi słuchać radia albo przeglądać neta tam może jakieś info były ale żaden H….j nie wpadł na pomysł żeby to oznakować jechałem rano i wiem zakaz był ale dopiero na końcu ulicy więc nie pieprzcie głupot o patrzeniu na znaki

 7. Bo jakby z tego odcinka nie można byloby zrobić bus pasa,ale po co myśleć lepiej parking pewnie płatny.

  • I jeszcze dorobić na końcu skocznię, aby autobusy mogły przelatywać nad pracującymi palownicami. 🙂

 8. Warto byłoby tam jakiś patrol postawić i kierowców, którzy w ślepą uliczkę jadą odpowiednio karać. Dziś taki kierowca nie zobaczył, że nie może jechać dalej, za tydzień nie zauważy ograniczenia prędkości, za miesiąc znaku ustąp pierwszeństwa a za pół roku przejścia dla pieszych.

 9. Coście utalentowani projektanci dróg uczynili z tą krainą. Kunickiego koszmar. 1 maja zablokowane bo nie mogła być prosta droga przez Lublin, gdy ma miliony można porobić ślimaki. Projektanci tego bajzlu jesteście idiotami.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7586zł 0.08%
  • GBP 5.0221zł 0.24%
  • EUR 4.4742zł 0.07%
  • CHF 4.1353zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach